Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mike600

Aktualizacja windows 8.1 do windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, windows 8.1 zaczął strasznie przycinać. Po kliknięciu prawym klawiszem myszki na pulpicie system się zawiesza.

Nie mogę zrobić reinstalki bo 1. nie mam czasu 2. bardzo dużo ważnych rzeczy jest na systemie i nie mogę ich stracić.

Może aktualizacja do windowsa 10 pomoże. Czy po aktualizacji dokumenty z Documents and Settings zostaną przeniesione do nowej wersji systemu ??

 

Partycja C:/ ma 120 GB na ok 30GB znajduję się bad sector jednak zarówno dysk pierwszy 500GB jaki i dysk drugi 160GB przycina.

Skanowałem antywirusem, czyściłem rejestr ale nic nie daję, wina badsectora, trzeba zrobić format i zmniejszyć partycję a najlepiej wymienić dysk na SSD.

Ale nie ma kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się dzielą na 2 typy:

1. Ci co robią backupy

2. Ci co jeszcze nie robią backupów.

 

Nie tylko liczy się ilość bad sectorów. Istotny jest również czas dostępu do wszystkich sektorów, który także mógł ulec znacznemu pogorszeniu. Możesz to sprawdzić przykładowo MHDD. Ale uwaga: przed jakąkolwiek zabawą zrób backup danych na zewnętrzny, pewny nośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mhdd jeszcze się bede bawił, po co? sprawdzanie czasu dostępu?

Ok załóżmy, że... nie wiem, że test przebiegł pomyślnie.

 

Wracając do pytania, to raczej wina systemu a nie dysku, chociaż tak jak mówiłem zmiana dysku napewno by pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w katalogu users dla swojego użytkownika (windowsy od 7mki używają users, nie d&s) w normalnych katalogach dane to nie powinno się nic stać. Aktualizacja nadpisuje pliki systemowe. Zawsze jednak przy większym mieleniu warto mieć kopię na zewnętrznym nośniku.

Zdefiniuj "bardzo dużo ważnych rzeczy jest na systemie i nie mogę ich stracić". Chodzi o dane, czy też o zainstalowane programy i ich ustawienia? W przypadku tej drugiej wersji po podniesieniu do 10tki mogą nie działać poprawnie.

 

Ciekawostka dla leniwych: http://pclab.pl/news59963.html

 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/preview-faq

 

Zapoznaj się, zanim będziesz koniecznie migrował do 10tki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...