Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fresquitos

Partycja systemowa podzielona na 2 dyski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam taki nietypowy problem z Windowsem, komputer ma 2 dyski 2TB oraz 120GB.

Na dysku 120GB były tylko śmieci, kiedyś był system, ale później został sformatowany i system został zainstalowany na dysku 2TB, partycja 150GB.

 

Komputer jest znajomego, kupił sobie SSD i dzisiaj mieliśmy migrować tą partycję 150GB z systemem na SSD intela 120GB.

 

Problemy zaczęły się od samego wymontowania starego dysku 120GB na którym nic nie było (teoretycznie) i uruchomieniu komputera- nie widzi systemu ( wyskakuje informacja że nie odnaleziono systemu ?)

Kolejne uruchomienie z bootmenu wybieram dysk 2TB żeby mieć pewność że z niego bootuje i nic, dalej to samo.

 

Podłączam z powrotem dysk 120GB i wszystko działa, w zarządzaniu dyskami jest 30GB miejsca nie oznaczone żadną literą ale pod podaną wielkością na dole jest tym dysku "system", na nim "bootsect, bootmgr, SVI folder, Boot folder". Zapewne podczas reinstalacji systemu została tylko usunięta partycja (tzn litera) a pliki zostały i się to wszystko zesrało za przeproszeniem.

 

Uruchamiając komputer z samym dyskiem 120, dochodzi do wyboru win 7 i pokazuje że brakuje magazynu z plikami.

 

 

Podsumowując mamy dysk 2TB na którym jest zainstalowany system, oraz mamy dysk 120GB na którym jest BOOT i wszystkie związane z tym pliki, teraz pytanie: jak postawić teraz na dysku 2TB BOOTa, w konsoli uruchomionej z instalki win 7 sprawdziłem wszystkie możliwe komendy związane z tym problemem typu: bootrec /fixmbr, bootrec /fixboot, bootrec /rebuildbcd- za każdym razem pojawiały się inne błędy, raz missing BOOTMGR, później znowu co innego, a na końcu 'A disk read error occurred', i działa wszystko tylko gdy podpięty jest dysk 120GB, np. gdybym uruchomił liveCD i przekopiował te pliki z bootem na partycję gdzie znajduje się system dało by coś? w sumie wątpię, chwilowo komputera nie mam przy sobie bo znajomy ma jeszcze jakąś robotę do zrobienia i będziemy to robić jutro pojutrze może także wszsytkie wskazówki mile widziane.

 

Może naprawa z płytki win7 pomoże?

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, jutro to sprawdzę, a jeszcze mam takie pytanie czy jak konsolę w naprawianiu komputera uruchomię z innej instalki win7 nie będzie problemu? Działać działa konsola tylko czy poprawnie zmiany są wprowadzane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszę nie ma różnicy czy jest uruchomione z poziomu systemu czy środowiska naprawczego.

Nawet lepiej wykonywać to na działającym systemie, wtedy masz pewność i wiesz jakie są litery partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości nadałem temu wolnemu miejscu na tym dysku 120GB literę X i teraz sobie przypominam że konsola uruchomiona z instalki miała ustawioną ścieżkę X: i wszystkie zmiany dokonywałem na nieodpowiedniej partycji :mad2:

 

Pomyliło mi się z mini windowsem z hirensa gdzie jak się odpali konsolę to jest uruchomiona na wirtualnym dysku zwykle z literką X: itp. i nie wzbudziło to moich podejrzeń.

 

Wszystko jasne, jutro dam znać czy zadziałało.

 

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc

 

 

 

//edit

Niestety wszystkie próby naprawy kończyły się tak samo http://file.vforum.vn/hinh/2014/12/a-disk-read-error-occurred.-press-ctrl-alt-del-to-restart..png

 

zrobiona nowa instalacja na wypiętych wszystkich innych dyskach, śmiga aż miło, tylko trochę programów do przywrócenia mamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...