Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

taka___sytuacja

Co wybrać? SPC Gladius x60 lub x80 vs Fractal Design Define R5 vs AeroCool x-air

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie rozglądam się za obudową do mojego komputera zależy mi przede wszystkim na maksymalnej przewiewności co powinno przełożyć się na chłodzenie cpu, hałasem się raczej nie przejmuje - używam cały czas słuchawek. Budżet to max 500 zł ale nie chce bez powodu przepłacać.

Obecnie zastanawiałem się nad 3 propozycjami nowych obudów lub używanych przedstawionych poniżej :

 

- SPC Gladius x60 lub x80 za bardzo nie widzę w obu przypadkach różnicy poza designem i z tego co wiem w x60 można zainstalować więcej wiatraków co było by dla mnie korzystniejsze (lepsze chłodzenie)

- Fractal Design Define R5 zastanawiam się czy wygłuszenie nie wpłynie niekorzystnie na temperatury i czy jest mi potrzebne skoro i tak zainstaluje max wiatraków

- AeroCool x-air

 

Moja specyfikacja:

Chłodzenie : SPC Fortis

Procesor: FX 8350

Karta: Gigabyte gtx 970

Zasilacz: Zalman ZM500 GS

Płyta : Gigabyte 990XA-UD3

Dotychczasowa obudowa: SPC Brutus 410

 

 

W tej chwili mam następujące oferty używanych obudów:

AeroCool x-air za 250 zł

be quiet! Silent Base 800 za 400zł

Corsair Carbide 500R za 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phanteks Enthoo Pro

 

Najlepsza obudowa 2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli hałas nie gra roli, to nie masz co dopłacać do wyciszanych konstrukcji typu fractal R5.

 

Z tego co wymieniłeś 500R to ciekawa opcja, ma siatkę na bocznym panelu z wentylatorem 200mm. Zapewni zdecydowanie najlepsze chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz tym dzieci straszyć?

Chłodzenie będzie ok, ale wszystkie wady bencha, czyli zakurzenie sprzętu.

Wyglądu nie będę komentował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba łatwiej co tydzień przelecieć odkurzaczem po benchu a na wygląd nie zwracam uwagi obudowa ma być skuteczna (funkcjonalna) a nie ładna.

Która obudowa by miała mniejsze temperatury Phanteks Enthoo Pro czy AEROCOOL XPREDATOR X3 czy x-air ?

Czy jest gdzieś w internecie porównanie obudów pod względem temperatury (szukam od paru dni i nie mogę znaleźć zestawienia jedynie pojedyncze dane) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bench zawsze wygra, tutaj nie ma co nawet się zastanawiać.

Jeżeli chcesz benchtable, są też inne opcje, coś prostszego, np. dimastech.

Aerocoola bym nie wziął za darmo tak mnie odstrasza.

 

Co do czyszczenia z kurzu, miałem kilka takich obudów więc mam jakieś doświadczenie. Czyszczenie nie jest aż takie proste, płyta ma różne trudno dostępne miejsca, wystające elementy, nie jest tak łatwo wcale to "przejechać" odkurzaczem.

Drugi problem to odkrycie sprzętu i narażenie na uszkodzenie. Jak masz jakieś zwierzęta w domu, małe dziecko np. może się to źle skończyć.

Czytałem np. o przypadku kiedy dziecko bawiło się w domu pistoletem na wodę.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dziękuje za odpowiedz na szczęście nie mam dzieci ani zwierząt , a w pozostałym zestawieniu która będzie mieć najlepsze chłodzenie Phanteks Enthoo Pro czy AEROCOOL XPREDATOR X3 czy może Gladius X60 ? Jest jakiś test na którym były by porównane takie obudowy ?

Zastanawiałem sie nad tym benchem bo jako jedyny ma wiatraki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benche są mało popularne, trudno o takie porównanie. Ale oferują najlepsze wyniki, bo jest najlepsza cyrkulacja powietrza, nigdzie nie gromadzi się ciepłe powietrze, bo nie ma gdzie. Wygrywają bez problemu z każdą normalną obudową.

Jedyny wyjątek to jeżeli chcesz zbudować zestaw bez wentylatorów, wtedy są problemy. Ale z wentylatorami benchtable wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a jeszcze jedno pytanie pod względem temperaturowym który powinien wypaść najlepiej Phanteks Enthoo Pro czy AEROCOOL XPREDATOR X3 czy może Gladius X60 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerocool, największy nawiew na bocznym panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, znalazłem jeszcze takie cudo http://allegro.pl/silverstone-raven-rv05-nowosc-i5136149836.html ma mało wiatraków ale konkretne do tego wydaje mi się na korzyść obrócenie o 90 stopni bo ciepłe powietrze nie będzie lecieć prosto na ścianę (max ok 5-10 cm od tyłu obudowy do ściany ) tylko w górę, jedyny problem to nagrywarka która by musiała być formatu slim szczelinowa (najlepiej z laptopa ) tylko problem jest z przejściówkami z slim sata na sata czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obudowa będzie mieć dobre chłodzenie tylko na bardzo mocno ustawionych wentylatorach na dole. Inaczej to tak dobrze nie działa.

I tak co byś nie robił, będzie gorzej niż benchtable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z aukcjami allegro nie wyszło, w tej chwili zastanawiam się pomiędzy http://allegro.pl/silverstone-raven-rv05-nowosc-i5168110472.html a http://www.skapiec.pl/site/cat/11/comp/10871160 w którym będzie chłodniej procesorowi ? Czy jest sens dopłacać do cooler master x-predator x3 albo pgs ? (równomierny wzrost wydajności w stosunku do ceny ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link z allegro do poprawy, natomiast Enthoo Pro to bardzo dobra buda :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec miałem już brać obudowę SilverStone Raven RV05 + nagrywarkę Dvd slim gdy na allegro natkałem się na tą aukcje http://allegro.pl/obudowa-aerocool-xpredator-avenger-edition-usb-3-0-i5171075668.html jako że nowy (powystawowy) produkt był ponad 140 zł tańszy niż w innych sklepach postanowiłem kupić. Wiem że kolorystycznie jest to okropna obudowa ale z tego co poczytałem na forach robi robotę jeśli chodzi o chłodzenie. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paskuda straszna ale ja już tak mam że jestem typowym krakowskim centusiem i wpierw patrze na stosunek cena/jakość później na wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby było tak jak mówisz, to byś kupił znacznie lepszą używaną obudowę za mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mam gwarancje a poza tym na allegro nie było interesujących mnie używek tzn była jedna ale nie udało mi się wygrać licytacji . A jak widzę nową obudowę tańszą o ok 150 zł która w dodatku nie jest złą obudową to od razu biorę choćby była różowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła i nie jest taka zła brzydki błyszczący czerwony okazał się ciemniejszą wiśnią/bordowym a złoty jest też bardziej stonowany i w ogóle się prawie nie błyszczy więc ogólnie jestem zadowolony, temperatury też super w grach typu ARMA 3 lub Battlefield 4 niekręcony FX-8350 nie przekracza 45 stopni więc ogólnie polecam tą obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...