Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Spiderx85

Eadeon r9 290 nowe chłodzenie i 100% obrotów entylatora...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam Sapphire radeon r9 290 referenta, wymieniłem w nim chłodzenie za radą użytkowników z forum na gelid icy vision rev. 2.0, i temperatury sa o wiele wiele mniejsze, ale pojawił sie inny problem.

Wiatraki cały czas działają na 100%, (1950-2000 rpm), zamiast się dostosować do bieżącej sytuacji. Próbowałem zmniejszyć obroty ręcznie MSI afterburner, jednak się nie da.

 

Co już zrobiłem:

 

- Przeinstalowalem sterowniki

- Podpiąłem wentylatorki bezpośrednio pod płyte główną

 

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wentylator oryginalnie podpiąłeś np. pod przejściówkę z Molex'a, to regulacja obrotów jest niemożliwa (chyba, że zrobisz łączenie przewodów "na sztywno" uzyskując 5 albo 7V).

 

Jak podłączyłeś do 3/4-pin wtyczki na płycie, to jw. - wchodzisz w BIOS i obniżasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to na plycie?

 

mam asrocka z77 extreme4.

Pokieruje ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko zerknąłem na zdjęcia chłodzenia. Masz przy nim mała wtyczkę 4 pinową. Ją podpinasz w miejsce tej co było podpięte ori chłodzenie karty. W tedy karta zacznie sama regulować prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wlasnie bylo podpiete pod ta sama wtyczke co stare chlodzenie i nie regulowalo, i tu jest problem...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że wentylatory Gelida nie mają PWM, a karta steruje za pomocą PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gelid nie ma PWM , ale można regulować jedno konkretne wejście na wiatraki (Chassis Fan) - ja to robiłem speedfanem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gelid nie ma PWM , ale można regulować jedno konkretne wejście na wiatraki (Chassis Fan) - ja to robiłem speedfanem ..

 

Wielkie dzięki!

Wreście cisza.

 

PS na ile % obrotów trzymać polecacie te wentylatory?

 

Aha, no i czy się da tak zrobić by już przy starcie windowsa wiatraki włączały się na powiedzmy 50% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli poprzez speedfana to dopiero po zaladowaniu speedfana bedziesz mial regulacje. Ewentualnie w biosie na sztywno ustawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w speedfanie projektuję sobie sam krzywą przy ilu stopniach ile % ma lecieć ..

I gdzieś się tam da ustawić w speedfanie żeby startował razem z windą ..

Dobrze że kabelek miałeś do gelida, ja przy swoim 1 nie miałem :(

 

Co do % , musisz sobie sam sprawdzić .. R290 to gorąca karta .. a i daj mi znać bo u mnie gelid leży i się kurzy ..

Kupowałeś dodatkowe radiatory na VRMy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w speedfanie projektuję sobie sam krzywą przy ilu stopniach ile % ma lecieć ..

I gdzieś się tam da ustawić w speedfanie żeby startował razem z windą ..

Dobrze że kabelek miałeś do gelida, ja przy swoim 1 nie miałem :(

 

Co do % , musisz sobie sam sprawdzić .. R290 to gorąca karta .. a i daj mi znać bo u mnie gelid leży i się kurzy ..

Kupowałeś dodatkowe radiatory na VRMy ?

 

Tak, kupowałem też na vrmy, ogólnie chłodzenie baaaaaardzo fajne, mam ustawione teraz na 45% ipraktycznie jest nieslyszałne, temperatury w grze jak jestem, to maks 50-55 stopni, w zależności od gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...