Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Zmiana płyty głównej oraz chłodzenia - wzrost temperatur. Dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witajcie. Ze względu na to, iż moja stara płyta ASUS M5a78L-M LX v2 uległa autodestrukcji, zakupiłem nową płytę główną MSI 970A-G43 oraz nowe chłodzenie CPU i pastę. Na poprzedniej płycie stał AAB P4 + Thermal Grease 1, teraz jest Fera HE 1224 + SPC Pactuum PT-1. Wcześniej temperatura procesora w spoczynku wynosiła ok. 46 stopni, natomiast teraz jest to około 54. Posiadam jeden wentylator wtłaczający z przodu, oraz 2 wyciągające (tył i góra), gdyż te wersja fery jest ustawiona przodem do grafiki. Procek to AMD Fx-6100. Dlaczego tak się dzieje? Czyżby to był błąd czujnika? Temp. sprawdzam SpeedFanem. Jest to nowa płyta, więc może źle interpretuje temp. PRoszę o podpowiedź http://puu.sh/goOFZ/d06d711d34.jpg Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle założone chłodzenie, przodem do grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz cieple powietrze idzie z karty do gory i wciaga je twoj Spc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jak ja mam to zamontować? Mogę ten wentylator z tyłu wyciągnąć i dołożyć kolejny na przód, żeby dmuchał drugi na grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zeby nie dmuchal najlepiej gdyby wydmuchiwal powietrze cieplo do tylu obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się nie da? to kup Fere 2 v2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam nieużywaną Fere He1224 i nowe AAB P4 i mam kupować Fere 2? :D Chyba, że znów zamontuje to AAB. A napiszcie mi jeszcze jaką ja mam w końcu temp procesora? Wstawiłem fotkę w 1 poście.

 

Tak to wygląda: http://iv.pl/images/07008902586773526270.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez żartów z tym ustawieniem chłodziwa.

Autor wyraźnie pisze o temperaturach w spoczynku wię pies to drapał jak chłodzenie jest ustawione.

W dodatku R7 260 ... więc o czym mowa.

Na 99% zły montaż/docisk, złe nałożenie pasty albo oba powyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wnx, to było montowane przez specjalistę. Poprzednie chłodzenie montowałem ja i były temperatury nie wiele niższe - nie wiem co tam dało się źle zrobić. Radiator jest normalnie dociśnięty do procka, a pasta cienko rozprowadzona na nim. Mi się coś wydaję, że jest problem z tym procesorem, jest taka opcja?

 

 

Tak to wygląda obecnie:

http://puu.sh/gpjqi/d7c35e7520.png

Która to temp procesora?

 

Dodam, iż obudowa jest chłodna cały czas, brak nadmiernego huku oraz przycięć sprzętu. Boję się po prostu, że coś jest uszkodzone. Płyta główna w tamtym tygodniu uległa spaleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale którą z tych temperatur uważasz za zbyt wysoką?

Te z zakładki o płycie głównej? TEMPIN0/1/2? To temperatury elementów płyty a nie procesora.

Na mojej płycie też temp. płyty są w jednej z pozycji na poziomie 50* w jednej z pozycji.

Zresztą obiąż czymś CPU i zobacz jak te temperatury się będą zmieniać. Być może czujn iki na płycie pokazują co im się chce.

Mój Athlon ma dla odmiany w odczytach hwmonitor'a ~ 5* ;) grafika też zresztą. Taki już urok AMD i temperatur a raczej tego co pokazują czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wnx, ja się przyzwyczaiłem do SpeedFan i byłem przekonany, że temperaturę procesora mam 54 stopnie w spoczynku - no cóż, zmiana płyty i człowiek się gubi. Dopiero po zmianie programu widzę, że te temperatury są jakieś inne. W którym miejscu w HWMonitorze jest temperatura procesora?. Po restarcie komputera i wejściu w bios wyświetliło mi się 45 stopni. Jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież zrzut ekranu który dałeś dwa posty wyżej jest z hwmonitor'a a nie ze speedfan'a ....

Obciąż jakimś testem procesor o popatrz na temperatury. Zobazcysz jak się zmieniają.

Będzie wysoka dotknij palcem stopku chłodzenia, sprawdź czy jest też ciepła.

Sprawdź, nikt Ci nie wywróży. 45 stopni to nic specjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podałem z HWMonitor dla Waszej interpretacji, bo widziałem, że był wykorzystywany na tym forum - ja osobiście nie potrafię go dokładnie odczytywać. Zaraz to zrobię :) Ogólnie radiator się niezbyt grzeje, a wentylatory wydmuchują stosunkowo chłodne powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys byl taki temat na tym forum zreszta niedawno ze plyta miala stary bios i zbyt wysokie napiecia podawala procesorowi i powodowalo to grzanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie no płyta jest nówka, biosa nie ma - jest uefi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ustawiłem w biosie CPU temp. target 55 stopni i min. obroty na 87% - żeby zbytnio nie huczało. Próbowałem podgrzać procesor programem OCCT, ale nie wiem jak wiarygodnie sprawdzić temperature procesora. Po 3 minutach pracy OCCT komputer się zawiesił, ale w biosie pokazywało temperaturę 49 stopni jak zresetowałem. Czemu obroty nie wzrastają po przekroczeniu 55 stopni? I jak mam sprawdzić obecną temperature procesora za pomocą systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...