Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

asdder

Karta dźwiękowa PCI, płyta PCIE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Czy jest jakaś możliwość podpięcią karty dźwiękowej PCI pod wejśćie na płycie PCIE ? Karta dźwiękowa to Asus Xonar DG z wyjściem PCI a płyta MSI H97M-G43 H97 z wyjściami PCIE czy da się to jakoś podłaczyć ? Adapter ? Czy w grę wchodzi nowa karta lub płyta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż przy kupnie nowej płyty głównej zwracałem uwagę żeby miała dodatkowy kontroler do PCI w moim przypadku na kartę sieciową wi-fi. Karta nie jest taka droga żeby bawić się w jakiekolwiek przeróbki. Lepiej sprzedać i kupić coś lepszego niż DG/DGX albo zostać przy zintegrowanej Realtek ALC-892.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter jest, np. http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16815158165 , ale taniej wyjdzie kupić DGX :)

 

ale to adapter tylko do kart low profile

 

No cóż przy kupnie nowej płyty głównej zwracałem uwagę żeby miała dodatkowy kontroler do PCI w moim przypadku na kartę sieciową wi-fi. Karta nie jest taka droga żeby bawić się w jakiekolwiek przeróbki. Lepiej sprzedać i kupić coś lepszego niż DG/DGX albo zostać przy zintegrowanej Realtek ALC-892.

 

o ile przy dźwiękówce szukanie płyty z PCI ma sens o tyle przy wifi nie ma najmniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to adapter tylko do kart low profile

 

No tak, czyli akurat do niskoprofilowych Xonarów.

 

Zresztą inaczej sobie nie wyobrażam - gdzieś musi być fizycznie miejsce na gniazdo, więc karty pełnoprofilowe odpadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile przy dźwiękówce szukanie płyty z PCI ma sens o tyle przy wifi nie ma najmniejszego

Ma znaczenie kiedy posiadasz kartę PCI z starego PC i nie chcesz tracić pieniędzy na nowe wifi albo kartę muzyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem - ale dobra karta muzyczna to nie małe pieniążki

karta wifi to grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 zł za xonara DG oraz moja karta wi-fi 20 zł na allegro. Z czego różnica 50 zł to pewnie dla ciebie też grosze ponieważ za tyle można kupić nową kartę sieciową. Własnego starego xonara DG odsprzedałem za tyle ponieważ Realtek ALC1150 o wiele lepiej zgrywa się z edifierami c3. Więc jak widzisz wybrałem asrock z87 extreme4 ze względu na 2 PCI oraz 12 fazową sekcję zasilania. Teraz przy jednym zajętym PCI karta graficzna ma lepszą wentylacje a lepszej karty sieciowej póki co nie potrzebuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...