Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Poofi

karta dźwiękowa do HyperX Cloud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o polecenie mi jakiejś karty dzwiękowej do Słuchawek HyperX Cloud. Posiadam Płytę główną Asus M5A78L. Potrzebuję karty dzwiękowej do Gry CS:GO(FPS). Chciałbym zeby zestaw wyszeł mnie 700zł +/-. Podsyłajcie swoje propozycje i opinie słuchawek.

JEŻELI MACIE JAKIEŚ LEPSZE PROPOZYCJE PODSYŁAJCIE CHĘTNIE JE ROZWARZĘ.

Pozdrawiam

Poofi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi Titanium(?) Nie widzę potrzeby, żeby do tej gry kupować coś lepszego. Testowane w praktyce na np. X-Fi THD, tanim Xonarze, drogim Xonarze. Ta gra jest tak upośledzona, że droga karta dźwiękowa mało co Ci tam daje (pisze to osoba kupująca sprzęt audio specjalnie do strzelania przez ściany w grach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,Jaką polecacie kartę dźwiękową do słuchawek hyperx cloud słuchawki bede uzywal do gier ? Cena max 100zł nie więcej i lepiej zeby byla na usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na USB w tej cenie nic fajnego nie wyhaczysz, a odpowiedź jaką kartę dostałeś w swoim poprzednim temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli nie USB to i tak za 100 zł nie ma dużego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Prodigy Cube, świetna karta jeśli o gry chodzi, detaliczna i przestrzenna. Z tym, że swoją kupiłem za 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E10K > Cube imo, ale ciężko o używki E10K. Trzeba dołożyć 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głownie chodzi mi o mikrofon , chciałbym aby był bez szumów i krystaliczny dźwięk,ale sam dzwięk pod gry też był bardzo dobry. Dostanę taki po zakupie Cube?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystaliczny dźwięk z mikrofonem od tych słuchawek?Nie ma opcji.

Będzie chociaż podobny do tego z SS siberia v2 USB ? Bo z tego co oglądałem to tam jest bez szumów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie chociaż podobny do tego z SS siberia v2 USB ? Bo z tego co oglądałem to tam jest bez szumów .

 

Gdzie oglądałeś na YT? Tam są odszumione ścieżki, więc porównać to z rzeczywistością nie jest dobrym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, Jaką polecacie karte dźwiękową do HyperX Cloud?Ktoś kiedyś mi podał Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer ale jak przeczytalem na innych forach to tam widze że bardzo dużo ludzi polecaca tylko Xonary czy jakoś tak.A o sound blasterach naczytałem się że mają jakieś przestarzałe sterowniki czy cuś :kwasny: Ale wracając do tematu to jakie byście polecili tak gdzieś do 150zł?oczywiście urzywki wchodzą jak najbardziej w gre,w 65%będą służyły do Gier a w 35% do Dupstepu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz uzywke Xonar D1 lub DX, moze uzywke znajdziesz w tej cenie, a co do creative to juz sie nie oplaca ich brac i tak stare stery, stary chipset, juz ich nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz uzywke Xonar D1 lub DX, moze uzywke znajdziesz w tej cenie, a co do creative to juz sie nie oplaca ich brac i tak stare stery, stary chipset, juz ich nie warto.

 

A co ze wzmacniaczem sluchawkowym? Posiadam Xonara D1 i zastanawiam się czy karta da sobie radę z tymi sluchawkami, mają w końcu 60 Ohm.. czekam na opinie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz uzywke Xonar D1 lub DX, moze uzywke znajdziesz w tej cenie, a co do creative to juz sie nie oplaca ich brac i tak stare stery, stary chipset, juz ich nie warto.

a czym się różni D1 od DX? i czy płyta głowna msi z77a-g43 posiada złącze PCI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d1 pci, dx pcie. Co do płyty posiadasz 3 gniazda pci i 2 pcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d1 pci, dx pcie. Co do płyty posiadasz 3 gniazda pci i 2 pcie.

Czyli mam rozumieć, że niczym się nie różnią od siebie oprócz wejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D1 ma chyba wzmacniacz sluchawkowy, i tak roznica pomiedzy nibi jest taka, ze d1 pci a dx pci-e i d1 wyszla pozniej po dx i ma podbno wyrzej taktowany procesor muzyczny, ale ile w tym prawdy to ja nie wiem. A ta dziwkowka ze sluchawkami 60 Ohm da sobie rade lajtem. Testowalem na niej sluchawki co maja 120 Ohm i daly sobie rade wiec... Ale 120 to chyba juz masz powyrzej nwm jak by bylo juz by musiala byc serio dzwikowka z dobrym wzmacniaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy 2 ZS ciągnie mi spokojnie DT990Pro, które mają 250Ohm oraz 120Ohmowe AKG K612 Pro (te potrzebują więcej od DT990Pro). Mnie to wcale nie dziwi, bo sama ilość Ohm nic nie mówi i proszę się tylko tym parametrem nie posługiwać.

 

Zacznijmy od tego, że każda karta dźwiękowa to DAC + AMP zabudowany na płytce PCB. Niestety jakość, moc jest tutaj najczęściej budżetowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Profil ICC jest pod konkretna sztuke monitora, a nie dla kazdego
    • Nie było chyba tematu o nim, po filmie Stilgara postanowiłem kupić i potestować, na razie dopiero godzinę popracowałem ale jakieś pierwsze wrażenia mam.  Po przesiadce z LG 27GP850 od razu rzuca się w oczy lepsza czerń, dużo, dużo lepsza... Nawet na domyślnych ustawieniach bez Local Dimming różnica jest spora. Forum pclola mam w ciemnym motywie i różnica jest kolosalna, dużo lepiej to wygląda. Nie miałem wcześniej porównania dobrego i myślałem że kontrast z LG jest ok, ale nie jest. Nawet w ciągu dnia nie domaga.  Odnośnie Local Dimming - w trybie SDR nie widzę większego sensu bawić się tą opcją. Do pracy czy przeglądania neta koniecznie trzeba wyłączyć, bo monitor nie wie że czytamy forum i cały ekran ma być równomiernie podświetlony, w efekcie tam gdzie jasno mamy jasny tekst/ikony, a gdzie ciemno to ciemne. Irytujące mocno. Za to w grach czy filmach... Jasność spada więc trzeba by podkręcić, a nie ma skrótu szybkiego czy profilu by to zrobić. Może w aplikacji się da coś wykombinować, nie patrzyłem jeszcze. Ale i tak raczej sensu nie ma, w końcu to SDR więc dużej roboty nie zrobi. Za to w trybie HDR... Tu już jest bajka, jednym skrótem włączamy HDR i od razu mamy local dimming ustawiony na Strong (niby Medium lepszy, ale ja na razie różnic większych nie widzę). Wiadomo że nie będzie takiej czerni i kontrastu jak w OLED, ale porównując do poprzedniego monitora który HDR nie miał wcale to jest kosmos. W końcu płomienie czy wybuchy potrafią świecić, a tam gdzie ciemno to jest ciemno. Póki co próbowałem w Callisto Protocol bo różnica między ciemnym/jasnym jest spora i efekt od razu widoczny (ciemny korytarz i płomienie, mega).  Smużenie - jeszcze nie testowałem szybkich gier, w weekend pewnie usiądę dłużej i przelecę wszystkie gry jakie mam obecnie (w Squad smużenie było spore na poprzednim VA).  VRR - działa, według RTINGS monitor ma okropny flickering i nie da się go używać, ale póki co nie zanotowałem ani jednego mignięcia. Może jak FPS jest niestabilny i spada do mocno to by coś mignęło, ale jeszcze takiej sytuacji nie miałem. Tutaj chyba znowu Squad będzie dobrym testem, bo dzięki Unreal Engine dropy i stutter są na porządku dziennym Menu okropne i ciężko się po nim porusza, ale gdzieś musieli przyciąć koszty.... Monitor kosztował mnie 1600 zł, co jest trochę szokiem jak na taki HDR (rok temu za tyle kupiłem LG 850GP). Miniledy w najbliższych latach coś czuję że będą się upowszechniać i ładować coraz więcej stref, fajny wybór jak ktoś nie chce drogiego OLEDa z wadami  
    • 100% ladowanie z PV, to tylko teoria. praktycznie jest to trudne, ale mozliwe jak ktos sie uprze ;) mala instalacja 5kWp, i mozna sie ladowac na te 2-3kW . no, ale to i tak nie wyjdzie 100%  - musimy miec te 2-3kW stalej produkcji na starych zasadach PV,  majac wallboxa 11kW nie zastanawiam sie nad tym - laduje kiedy mam taka potrzebe. przy >8MWh/rok produkcji, 33% to u mnie autokonsumpcja, reszte zuzywam zima. 70kkm, to zuzycie energii 14 000 kWh przy 20kWh/100km. czyli przy 2,5zl/kWh wychodzi 35tys pln. jednym te 70kkm zajmie 10 lat, a innym 2.
    • A czego dowodzi płacz ukraińców że nie mają czym walczyć? A czego dowodzi płacz wysoko postawionych urzędników, że UA może upaść w tym roku? Pewnie nic, to tylko jeden czołg, wszystko OK.😆
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...