Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

extant

krzysztoffff - kolejny oszust na forum !

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA !!! Użytkownik krzysztoffff to najzwyklejszy oszust !!! Po zrobieniu przelewu na jego konto natychmiast przestał odpowiadać na privy, maile i telefony. Oczywiście zapłacony sprzęt nigdy nie został dostarczony. Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczegółami oszustwa i/lub danymi oszusta to proszę o kontakt na priva. Ostrzegam, że nadal regularnie loguje się na forum, w związku z czym można domniemywać, że będzie szukał kolejnej okazji do oszustwa !!!

O sprawie oszustwa powiadomiona została już również policja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też chciał oszukać na sms premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mimo n-tego tematu na forum o oszustwach nadal żałujesz kilka złotych na prowizje w allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kit z Allegro, ale jaki jest problem wziąć przesyłkę chociażby pobraniową? Jak ktoś z forum lub na olx nie wystawia na allegro lub nie wysyła za pobraniem to nawet nie próbuję kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi wyjasnic bo ja nigdy tego nie zrozumiem... W jaki sposob chroni cie przesylka pobraniowa przed zakupem cegly albo niesprawnego sprzetu?

@ down

Na jakiej podstawie to sobie niby zastrzezesz? Kurier da ci paczke do reki jak zaplacisz, mozesz ja otworzyc zeby sprawdzic czy sie nie uszkodzila przy nim itp ale i tak juz po ptakach bo pieniedzy ci nie odda. Jedyna opcja to przesylka pocztowa ze sprawdzeniem zawartosci + pobranie ale to nie wychodzi juz tak tanio jak na poczte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastrzegasz sobie sprawdzenie paczki przed daniem pieniędzy i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Sprzęt może wyglądać ok, a jak go np. podłączysz do kompa, to nie będzie działał. Co wtedy? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi wyjasnic bo ja nigdy tego nie zrozumiem... W jaki sposob chroni cie przesylka pobraniowa przed zakupem cegly albo niesprawnego sprzetu?

@ down

Na jakiej podstawie to sobie niby zastrzezesz? Kurier da ci paczke do reki jak zaplacisz, mozesz ja otworzyc zeby sprawdzic czy sie nie uszkodzila przy nim itp ale i tak juz po ptakach bo pieniedzy ci nie odda. Jedyna opcja to przesylka pocztowa ze sprawdzeniem zawartosci + pobranie ale to nie wychodzi juz tak tanio jak na poczte

 

Nie daje to zabezpieczenia. Bardziej chodziło mi o to, że płacisz przy odbiorze, jak paczka faktycznie dojeżdża, a nie przelewasz komuś kasę na konto w ciemno. Jeśli chodzi o zabezpieczenia, to w przypadku, gdy dociera taka paczka, masz podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Jak przedmiot przyjechał niezgodny z opisem, uszkodzony, itp. Prawo jest po stronie kupującego i to sprzedający musi udowodnić, ze wysłał nieuszkodzony, sprawny itp. Tutaj sytuacja trochę inna, ale mimo wszystko dojeżdża ta paczka i wtedy płaci, a nie robi przelew w ciemno. A jak przyjechała paczka a jest w niej nie to co powinno, wtedy jeśli sprzedający jest osobą prywatną, zastosowanie znajduje kodeks cywilny, itp, itp.

 

@Up tak jak pisałem, sprzedający musi udowodnić, ze jest sprawny. Chyba, że wysyłał jako uszkodzony i było to uwzględnione w opisie. Natomiast jeśli sprzedający wskazuje uszkodzoną rzecz A i B, a dojeżdża sprzęt i oprócz A i B, nie działa również C, wtedy kupujący może dochodzić swoich praw (tj reklamacja, obniżenie ceny, itp itd ale tylko jeśli chodzi o C) i ma do tego prawo, bo sprzedający jest na przegranej pozycji, gdyż nie jest w stanie udowodnić sprawności. Tak samo przesyłka, za uszkodzenia powstałe w transporcie odpowiada sprzedający - to on zabezpiecza paczkę i do momentu doręczenia, on za nią odpowiada. Może on składać reklamacje na poczcie, ale Ty wtedy składasz reklamację do sprzedającego, a on musi ją rozpatrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź na policję i oni go znajdą, miałem taki przypadek na tym forum i znaleźli kolesia, mimo, że kwota była mizerna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi wyjasnic bo ja nigdy tego nie zrozumiem... W jaki sposob chroni cie przesylka pobraniowa przed zakupem cegly albo niesprawnego sprzetu?

@ down

Na jakiej podstawie to sobie niby zastrzezesz? Kurier da ci paczke do reki jak zaplacisz, mozesz ja otworzyc zeby sprawdzic czy sie nie uszkodzila przy nim itp ale i tak juz po ptakach bo pieniedzy ci nie odda. Jedyna opcja to przesylka pocztowa ze sprawdzeniem zawartosci + pobranie ale to nie wychodzi juz tak tanio jak na poczte

Płacąc za coś powyżej 100 zł...miałbym dodatkowy koszt gdzieś. Płacąc mocno powyżej 200-500, to jest już rzecz oczywista, bez pobrania z wglądem do paczki nawet nie interesuje się aukcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie naciął na dysk z tego ogłoszenia:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1030632-Sprzedam-zasilacz-Trace4life-400w-i-dysk-twardy-sata-320gb-hitachi/page__p__13216939__fromsearch__1entry13216939

 

Miało być allegro, no i było, tyle, że ściemnił, że ma konto zablokowane bo nieopłacone i żebym ja wystawił, że ja kupię....

No i tak się stało, dysk dziś dotarł i ma do cholery bad sektorów (których miało nie być) i zamiast paczki był list polecony priorytet, a dysk został niedbale owinięty w używaną gąbkę spod paneli podłogowych.

 

Bez komentarza....

Właśnie zacząłem z nim spór na allegro, mam jakieś szanse ???,

bo ta aukcja była nietypowa, zobaczcie sami [cytat]:

 

Pojemność dysku (GB): 320.00 Stan: Używany

 

Kupuje dysk twardy od użytkownika z forum pclab.pl Nick: krzysztofff, HCS5C3232SLA380

dysk marki Hitachi 320gb P/N0A38963 S/N MM16PGBB.

Sprawny wszystko chodzi, nie mam screnow z hdtune ( brak pc, przerzucilem sie na lapka) ale gwarantuje, ze działa i nie ma tam żadnych bad sectorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie naciął na dysk z tego ogłoszenia:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1030632-Sprzedam-zasilacz-Trace4life-400w-i-dysk-twardy-sata-320gb-hitachi/page__p__13216939__fromsearch__1entry13216939

 

Miało być allegro, no i było, tyle, że ściemnił, że ma konto zablokowane bo nieopłacone i żebym ja wystawił, że ja kupię....

No i tak się stało, dysk dziś dotarł i ma do cholery bad sektorów (których miało nie być) i zamiast paczki był list polecony priorytet, a dysk został niedbale owinięty w używaną gąbkę spod paneli podłogowych.

 

Bez komentarza....

Właśnie zacząłem z nim spór na allegro, mam jakieś szanse ???,

bo ta aukcja była nietypowa, zobaczcie sami [cytat]:

 

Pojemność dysku (GB): 320.00 Stan: Używany

 

Kupuje dysk twardy od użytkownika z forum pclab.pl Nick: krzysztofff, HCS5C3232SLA380

dysk marki Hitachi 320gb P/N0A38963 S/N MM16PGBB.

Sprawny wszystko chodzi, nie mam screnow z hdtune ( brak pc, przerzucilem sie na lapka) ale gwarantuje, ze działa i nie ma tam żadnych bad sectorów.

Za 20zł. nie mogło to być nic dobrego ale SMART-a nie pokazał bo miał tylko lapka

 

NA allegro wystawił czym strzelił sobie w kolano i kasę po bojach odzyskasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie niewiele za niego dałem, więc jak nie uda się go zremapować to wystawię jako uszkodzony - dawca elektroniki.

 

@kiler85 On nie wystawił, ale ja, czytaj uważnie cytat z aukcji...

 

aha, na allegro jest cena 1 PLN, a nie 20..., coś czuję, że będzie ciężko towar zwrócić i kasę odzyskać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ty sam sobie wystawiłeś dysk na allegro, po czym go kupiłes? W takim razie masz marne szanse na odzyskanie pieniędzy przez allegro, jedynie przez policję (niezgodność towaru z umową na przykład).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie niewiele za niego dałem, więc jak nie uda się go zremapować to wystawię jako uszkodzony - dawca elektroniki.

 

@kiler85 On nie wystawił, ale ja, czytaj uważnie cytat z aukcji...

 

aha, na allegro jest cena 1 PLN, a nie 20..., coś czuję, że będzie ciężko towar zwrócić i kasę odzyskać...

To jakaś parodia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, błagam, jeśli jesteście tak nieostrożni przy zakupach przez internet to dajecie się oszukać na własną prośbę! Jeśli user jest nowy na forum, nie jest dobrze znany albo nie ma kilkunastu pozytywnych opinii to zawsze proszę o zdjęcie przedmiotu z kartką z nickiem oraz datą i przesyłkę za pobraniem.

Nawet jeśli nie weźmiecie opcji 'sprawdzenie zawartości', którą oferuje poczta polska, to jeśli poprosicie kuriera aby zaczekał aż otworzycie paczkę i przy nim okaże się że przyszła cegła, to dzwonicie do firmy i natychmiast blokują przekaz pieniędzy i zostawiają sprawę do wyjaśnienia.

 

Z góry przelewam pieniądze tylko wtedy gdy na prawdę nie ma najmniejszych wątpliwości, a wy się dajecie wmanewrować w jakieś dziwne akcje....Trochę rozsądku!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pobraniowa i tak nic nie daje: kupujesz dowolny sprzęt komputerowy masz przesyłkę za pobraniem ok otwierasz a tam bajera sprzęt zgodnie z opisem zadowolony idziesz i montujesz w komp. A tu du..pa i co teraz no nic jesteś w du..pie, najlepiej to allegro i pełny opis co gdzie jak za ile itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up:

idąc tym tokiem myślenia to nic ci nie daje gwarancji przy jakichkolwiek zakupach.

Na allegro też gość przestanie się odzywać i co mu zrobisz, jeśli sprzęt był za niewielką kwotę?

Kupisz przez sklep internetowy, przestaną się odzywać i co im zrobisz?

 

Często słyszę o różnych oszukanych ludziach i stwierdzam że tacy 'drobni' oszuści są bezkarni. Jedyne co można zrobić to zmniejszyć ryzyko do minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wystawiłem aukcję, cytat:

Pojemność dysku (GB): 320.00 Stan: Używany

 

Kupuje dysk twardy od użytkownika z forum pclab.pl Nick: krzysztofff, HCS5C3232SLA380

dysk marki Hitachi 320gb P/N0A38963 S/N MM16PGBB.

Sprawny wszystko chodzi, nie mam screnow z hdtune ( brak pc, przerzucilem sie na lapka) ale gwarantuje, ze działa i nie ma tam żadnych bad sectorów.

KONIEC CYTATU

 

Na allegro, nie ma kategorii Kupię, jest tylko Sprzedam, więc tak zrobiłem, jak on sugerował, niewielka kwota była, więc się specjalnie nie rzucałem...

 

Reasumując, ja wystawiłem aukcję, cytat macie powyżej, następnie ON kupił ten dysk (przecież nie ja) no i dziś przesyłka (list) do mnie dotarła...

 

Mam jakieś szanse???

 

Tutaj macie link do aukcji: http://allegro.pl/hcs5c3232sla380-i5132221678.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wystawiłem aukcję, cytat:

Pojemność dysku (GB): 320.00 Stan: Używany

 

Kupuje dysk twardy od użytkownika z forum pclab.pl Nick: krzysztofff, HCS5C3232SLA380

dysk marki Hitachi 320gb P/N0A38963 S/N MM16PGBB.

Sprawny wszystko chodzi, nie mam screnow z hdtune ( brak pc, przerzucilem sie na lapka) ale gwarantuje, ze działa i nie ma tam żadnych bad sectorów.

KONIEC CYTATU

 

Na allegro, nie ma kategorii Kupię, jest tylko Sprzedam, więc tak zrobiłem, jak on sugerował, niewielka kwota była, więc się specjalnie nie rzucałem...

 

Reasumując, ja wystawiłem aukcję, cytat macie powyżej, następnie ON kupił ten dysk (przecież nie ja) no i dziś przesyłka (list) do mnie dotarła...

 

Mam jakieś szanse???

 

Tutaj macie link do aukcji: http://allegro.pl/hc...5132221678.html

WTF jak chcesz zwrot pieniędzy skoro sprzedałeś dysk którego nie miałeś, a który otrzymałeś po sprzedaży na allegro.

Mógłbyś mi podać co tobą kierowało robiąc tak dziwną transakcję i że nie zdziwiło Cie to, że Ty jemu sprzedajesz towar który od niego kupujesz. Pytanie kto jest poszkodowany w tej transakcji?

Poza tym w opisie to możesz sobie dać wszystko, nawet że kupujesz od papieża, co nie zmienia faktu, że sprzedawcą jesteś TY, a kupującym krzysztoffff.

P.S. W sumie to fajnie wystawiasz towar na allegro, i jeszcze pieniądze przelewasz za towar wystawiony. To już lepiej było kupić na forum, bo jak teraz udowodnisz że jesteś kupującym skoro w aukcji jesteś sprzedającym. Sorry, ale naprawdę zachodzę w głowę co dobrygosc2 chciał osiągnąć tą transakcją, tylko nie mów mi, że chodziło o bezpieczeństwo transakcji, bo przecież w żaden sposób nie jesteś aktualnie chroniony. Takie wałki, a na liczniku 135 komentarzy.

@edit2.

Normalnie wydrukowałem sobie tę aukcję, bo mi nikt nie uwierzy, że kupujący jest sprzedającym, a sprzedający kupującym. Przyznaję Oskara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wystawiłem aukcję, cytat:

Pojemność dysku (GB): 320.00 Stan: Używany

 

Kupuje dysk twardy od użytkownika z forum pclab.pl Nick: krzysztofff, HCS5C3232SLA380

dysk marki Hitachi 320gb P/N0A38963 S/N MM16PGBB.

Sprawny wszystko chodzi, nie mam screnow z hdtune ( brak pc, przerzucilem sie na lapka) ale gwarantuje, ze działa i nie ma tam żadnych bad sectorów.

KONIEC CYTATU

 

Na allegro, nie ma kategorii Kupię, jest tylko Sprzedam, więc tak zrobiłem, jak on sugerował, niewielka kwota była, więc się specjalnie nie rzucałem...

 

Reasumując, ja wystawiłem aukcję, cytat macie powyżej, następnie ON kupił ten dysk (przecież nie ja) no i dziś przesyłka (list) do mnie dotarła...

 

Mam jakieś szanse???

 

Tutaj macie link do aukcji: http://allegro.pl/hcs5c3232sla380-i5132221678.html

 

To powinno trafić do jakiejś księgi rekordów. Skrajna głupota z twojej strony, inaczej tego nazwać nie umiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Właśnie o to mi chodzi. Tzn ja wiem że nie mogę oczekiwać 14-14-14 na tych goodramach tylko o tym, że nie wiem dlaczego ludzie ustawiają równe wartości a nie minimum które jest stabilne. No ale teraz podałeś przykład że żeby X miało sens na 8 to Y też musi być na 8 a nie więcej. Nie znalazłem po prostu nigdzie informacji czy każdy timing warto dać najmniej ile się da, czy są między nimi powiązania i nie ma sensu dawać najniższych, bo jak nie będą równe z innymi wartościami to nic nie zmieni.
    • Tyle teorii. A gdy idziesz miastem i neony dają 1100 nit zamiast 600-700 to różnica jest kosmiczna
    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia (wklejam poniżej). Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
    • Dzięki za odpowiedź Dirian i wyjaśnienie z tą obudową. W takim przypadku i po domiarach stwierdzam, że obudowa się zmieści - trochę na styk na szerokość, ale z przodu i z tyłu będzie luźno i przestronnie:) No właśnie - dylematy, dylematy. Chyba jednak skłaniałbym się do tego RTX 4060 Ti 16GB, bo jeśli dobrze rozumiem, to jest on nawet nieznacznie szybszy od RX 7700 XT - oczywiście za dopłatą:) Tylko zastanawiam się, którą konkretnie wersję, bo myślałem o tej https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4060-ti-gaming-oc-16gb-gddr6-dlss-3-gv-n406tgaming-oc-16gd-p8118871, ale widzę, że już niedostępna i pytanie czy brać inną - jeśli tak, jaką, czy czekać aż będą mieli dostawę - pytanie czy będą mieli na ten model czy to już wychodzi ze sprzedaży. Druga kwestia, czy decydując się na tego RTX 4060 Ti 16GB pozostałe komponenty można zostawić według tego co podesłał forskoczek20 i będzie się to wszystko razem ładnie zgrywało i działało w sposób optymalny? Ostatecznie chyba jednak będę sam to składał, żeby móc w pełni odczuć fun z nowego sprzętu i wrócić trochę do tych lat minionych, kiedy jako dziecko rozpakowywało się prezenty:) Stąd pytanie - czy coś należałoby dorzucić do tej listy zakupów i czy są jakieś dobre programy, żeby ogarnąć sterowniki, aktualizację BIOS itd., czy jednak najlepiej brać wszystko ze stron producentów i instalować ręcznie? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...