Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PatrykT

Project Infinity

Rekomendowane odpowiedzi

 

Projekt Infinity

 

logobezudziwnien35xbr.png

 

 

 

Witam wszystkim w moim nowym worklog-u

Część z was pewnie zna efekty mojej zabawy przy projekcie Inverted, tym razem będzie to spokojniejszy projekt.

Nie będzie tu radykalnych zmian czy kontrowersyjnych kolorów, głównym założeniem będzie połączenie klasycznej obudowy

z nowoczesnością układu LC na rurkach

 

 

Podstawą projektu będzie klasyczny full tower

Lian Li PC-A70F

Obudowa sama w sobie nie będzie poddana ogromnej ilości modyfikacji

 

Przewidziane modyfikacje :

- przygotowanie topu pod montaż chłodnicy 360

- dostosowanie frontu do montażu chłodnicy 240(oryginalnie jest tam miejsce na 280)

- wykonanie piwnicy z nieskończonym lustrem na topie - stąd się wzięła nazwa projektu

- pomalowanie środka obudowy na czarny mat

- okno w panelu bocznym

 

 

Sama obudowa trafiła się w bardzo fajnych pieniądzach, jak to bywa z używanymi rzeczami ma kilka braków ale jej ogólny stan jest bardzo dobry

Nie jest porysowana i nie ma żadnych modyfikacji co dla mnie jest ogromnym plusem

 

Tak się prezentowała zaraz jak ją otrzymałem

 

dsc_5210c2jsh.jpg

 

dsc_5149qvk1g.jpg

 

 

 

 

dsc_5155r0kcy.jpg

 

dsc_51687mk87.jpg

 

dsc_5173m6kel.jpg

 

dsc_5178z9jcd.jpg

 

dsc_5179hskqr.jpg

 

dsc_5180rsknc.jpg

 

dsc_5174mwjdh.jpg

 

dsc_51823qjye.jpg

 

dsc_5188nbkb7.jpg

 

dsc_5200f4ji5.jpg

 

dsc_5198ygkp9.jpg

 

dsc_5194tgjss.jpg

 

 

 

 

 

Jak widać miejsca jest sporo, ale znając życie to po zapełnieniu obudowy podzespołami zrobi się ciasno.

 

 

Co do samego układu to będzie on zbudowany na akrylowych rurkach najprawdopodobniej 12/16. Dwie chłodnice, 360 na topie oraz 240 na froncie.

W kwestii rezerwuaru to zachwyciło i mnie ostatnie dzieło Skeeper-a i jestem na etapie dogadywania szczegółów. Więcej szczegółów odnośnie loop-a pojawi się wkrótce :P

 

 

 

 

 

Aktualnie w obudowie zostały wykręcone wszystkie elementy które się dało i będzie dokładnie umyta

 

dsc_5228fux31.jpg

 

 

Ruszyłem również z pracami nad topem

 

Dokładnie zabezpieczone przed przypadkowymi uszkodzeniami

 

dsc_52369axmu.jpg

 

 

Mój profesjonalny przyrząd do mierzenia :D

 

dsc_5238eeaia.jpg

 

Nie mogłem znaleźć ani żadnej miarki ani linijki, ale centymetr też zdał swoją role

 

 

I tu już cały top rozrysowany. Postanowiłem spróbować z wycięciem 3 otworów i wstawieniem tam siatki meshowej, coś na wzór oryginalnych topów od lian li. Plus jest taki że w razie niepowodzenia mam jeszcze możliwość uratowania sprawy gotowym grill-em np od Bittspowera.

 

dsc_524079zqb.jpg

 

 

Wkrótce dojdzie do mnie bardzo fajna paczuszka, także będę miał możliwość oficjalnego pochwalenia się pewnym bardzo miłym akcentem :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się naprawdę ciekawie, z pewnością będę śledził Twoje poczynania.

 

Hardware zostaje z poprzedniego projektu czy będą jakieś zmiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna Lilka....zapowiada się ciekawy projekt! :thumbup: Będę śledził :)

 

Patryk, nie szkoda topu ciąć? Nie myślałeś może aby tylko małe otwory wentylacyjne, jakby perforację, w miejscu wentyli zrobić? :) Ewentualnie nawiązanie do otworów z frontu...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę szkoda, ale trzeba coś wymyślić na ten top. Przeszło mi to przez myśl aby na topię nawiązać do otworów z froncie, ale takie rozwiązanie jest bardzo ciężkie do wykonania w domu aby wyszło to dobrze, nawet te otwory który już wyrysowałem nie będą łatwą sprawą. Opcją jest skorzystanie z lasera/cnc ale niestety u mnie w okolicy nie ma firmy która miała by zaplecze do obróbki metali, jedynie tworzywo sztuczne ale i za to liczą sobie jak za zboże. Konsultowałem się już z Elderem w tej sprawie i sam mówił ze wycinanie na frezarce cnc jest bardzo drogie a tylko to dało by oczekiwany efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bym roznitował top i puścił gdzieś, żeby wodą to ogarnęli :) Cena nie będzie jakaś tam straszna. Przynajmniej u mnie w Białym ceny wydają się w miarę "normalne", jak pytam o takie rzeczy czy malowanie proszkowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian li kiedyś sprzedawała takie topy pod chłodnice gotowe. Sam miałem coś takiego u siebie. Ale to jest praktycznie nie do kupienia teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, teoretycznie są takie topy, ale sam napisałeś dostać go jest niemożliwe, jedynie co idzie dostać to meshowe wstawki do tych topów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca podoba mi sie front...ale nie jest tez tak,ze jestem negatywnie nastawiony do tej budy.

Sporo masz planow,wiec szykuje sie worklog z prawdziwego zdarzenia i czuje ze z rurami,fajnym oknem ,czarnym srodkiem bedzie to wszystko dobrze wygladac?

 

Sam planujesz malowac,czy oddajesz do jakiegos profesjonalnego zakladu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wsadzić na front chłodnicę 280 mm mam taką u siebie w LL i wszystko ładnie pasuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam planujesz malowac,czy oddajesz do jakiegos profesjonalnego zakladu?

 

Lian Li zasługuje na profesjonalne malowanie, mam u siebie akurat sprawdzoną lakiernie także tu nie ma problemu

 

A nie lepiej wsadzić na front chłodnicę 280 mm mam taką u siebie w LL i wszystko ładnie pasuje ;)

 

Może i lepiej, ale dochodzi wymiana samej chłodnicy ( zestaw fajnych 360 i 240 już mam) oraz wymiana wentylatorów, a e-loopów nie chciałbym za bardzo zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem spróbować z wycięciem 3 otworów i wstawieniem tam siatki meshowej, coś na wzór oryginalnych topów od lian li.

Sam rozważam taką opcję w swojej LL, ale wydaje mi się to dość trudne do zrealizowania w domowych warunkach.

Planujesz jakoś giąć mesha, czy kupiłeś gotowe wstawki do otworów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, zobaczymy jak to wyjdzie, opcje rezerwową mam ;) Mesh będzie odpowiednio wyprofilowany aby ładnie wpasował się w otwory

 

No to z radością chciałem się pochwalić, że wsparcie dla projektu udzielił

 

EKWB-Banner.jpg

 

Dziś dotarła paczuszka ze Słowenii

 

img_20150317_145318iokk9.jpg

 

 

A w niej

 

img_20150317_145615oxkjn.jpg

 

 

 

dsc_5275dtjxt.jpg

 

 

dsc_5267atj3g.jpg

 

 

 

 

 

dsc_5271zaj53.jpg

 

 

dsc_526675jh6.jpg

 

 

dsc_5267atj3g.jpg

 

 

dsc_5268i9jmf.jpg

 

 

dsc_5261cnksb.jpg

 

 

dsc_5262lwkvo.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ci pomogli. Ja próbowałem kilka razy zagadać do różnych producentów części, i za każdym razem bez rezultatu.

Jak mam wszystko sam kupować za każdym razem, to trochę zostanę na ac jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak warunki, jest ktoś odpowiedzialny za sponsoring, rozpatruje każde "podanie" indywidualnie. Do tego liczy się np. ile im zostało w budżecie na tego typu rzeczy, mają jakiś określony limit.

W niektórych przypadkach mogą sami zgłosić się do kogoś, kto zrobił na nich wrażenie np. Nie ma reguł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Aerial, kryteriów jakiś konkretnych nie ma. Napisałem do nich mejla, przedstawiłem się, swój stary projekt, opisałem plany na nowy projekt, trochę wazeliny :E. No i jak widać moje pomysły spodobały się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian Li zasługuje na profesjonalne malowanie, mam u siebie akurat sprawdzoną lakiernie także tu nie ma problemu

 

 

 

Może i lepiej, ale dochodzi wymiana samej chłodnicy ( zestaw fajnych 360 i 240 już mam) oraz wymiana wentylatorów, a e-loopów nie chciałbym za bardzo zmieniać

 

 

No to cale szczescie ze malujesz to w lakierni.

 

eloopy tez bedziesz malowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Patryku suportu od EK - chwalić się, pokazywać że można, i się tego nie wstydzić, próbować i jeszcze raz próbować :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, gdyby nie twoje rady i wsparcie to nic by nie wyszło z tego ;)

 

 

Etap 1 : przygotowanie topu pod montaż chłodnicy

 

 

Wyrysowany top wszyscy pamiętają

 

dsc_5289slkhx.jpg

 

 

Jedziemy z koksem, miniszlifierka przygotowana

 

dsc_5292zhk62.jpg

 

No to jazda, pierwsze cięcią

 

dsc_5293r0k9z.jpg

 

Amelinium z którego jest top jest w miarę miękkie, ale i tak prawie 4 tarczki na otwór schodziły

 

dsc_5295f5jmy.jpg

 

 

Kilkanaście tarczek później...

 

dsc_5298arja0.jpg

 

 

Jak widać ciąłem z zapasem, żeby nic nie spieprzyć. No to co zrobił, pilnik w rękę i jazda ...

 

dsc_5303xdj8k.jpg

 

Przed

 

dsc_5309f0kqa.jpg

 

I po

 

dsc_5317btjar.jpg

 

 

Po kilkunastu minutach zabawy z pilnikiem jeden otwór gotowy, jeszcze dwa ....

 

dsc_5319bpkfm.jpg

 

 

No i cały top obrobiony

 

dsc_5321objww.jpg

 

 

Najbardziej obawiałem się zdjęcia taśmy i tego co mnie tam pod nią spotka, ale o dziwo wyszło elegancko.

 

dsc_5332u6kav.jpg

 

Jest kilka punktów do poprawki, ale jak na całkowicie ręczną robotę to według mnie wyszło mega :cool: Zostało jeszcze tylko dopasować mesh i pomalować krawędzie po cięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Top w świetle dziennym

 

dsc_5350r4u3w.jpg

 

dsc_5355qqutm.jpg

 

 

Oraz dziś dotarł kolejny element układanki, nowy bloczek na ram

 

dsc_5356kkyln.jpg

 

dsc_53605lz5s.jpg

 

dsc_5363hxzw9.jpg

 

dsc_5365v5ame.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listonosz jeszcze mi dostarczył takie o to male pudełeczko, kto zgadnie co to ? :cool:

 

dsc_5381amunm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie ;)

 

 

Bardzo podoba mi się jak barrow pakuję swoje podzespoły

 

dsc_5404nsuz9.jpg

 

dsc_5385klue8.jpg

 

dsc_5387pgu2u.jpg

 

dsc_5395u5u8y.jpg

 

dsc_54019cudr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha, oświadczyny w stylu PCtowca :D :D Ciekawe w co zapakowaliby chłodnice :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...