Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

halflife2004

4K Philips BDM4065uc

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie napiszę, że z technologią 4K spotkałem się praktycznie od początku jej istnienia w segmencie domowego (komputerowego) użytku, pierwszym monitorem jaki pojawił się był 31.5 calowy Sharp i Asus oraz późniejsze jego wariacie na IGZO jak np. Dell. Był to III kwartał 2013 roku i od tamtej pory byłem szczęśliwym posiadaczem jak wydawało mi się wielkiego monitora 4K. Przejście w moim przypadku może nie było tak dużym efektem wow bo wcześniej posiadałem 30" monitor HP 1600p, więc raptem doszło 1.5" Niemniej obraz, a raczej przejście z 2560x1600 na 3840x2160 dawało odczuć różnice. Obraz już w przypadku 1600p prezentował się znakomicie, w 4K był po prostu jeszcze lepszy. Większa ostrość, oraz sporo większa przestrzeń robocza nawet względem 2560x1600. Tak było do chwili premiery Philipsa BDM4065uc - monitor monstrum 40" i do tego w cenie która wyrywa z butów. Za Asusa w chwili premiery zapłaciłem ok. 12000 PLN netto, za Philipsa zapłaciłem 3000 PLN netto, różnica jakby nie patrzeć 4 krotna. Wydawało by się że Philips musi być strasznym złomem ;)

 

Po rozpakowaniu i włączeniu nie mogłem uwierzyć, że ten monitor jest tak świetnie dopracowany. W sumie po 2 dniach testów, a raczej młócenia we wszystkie znane mi gry (stwierdzam że wielkość ma znaczenie), stwierdzam też że to najlepszy monitor jaki miałem w ręku. Nie będę wdawał się w szczegóły bo o nich możecie poczytać w recenzjach (bardzo, bardzo pozytywnych), ale najlepszą rekomendacją jest to że ten monitor schodzi na pniu i bardzo ciężko go gdziekolwiek kupić. Nawet jak jakiś sklep podaje że go ma to tak naprawdę go nie ma i jedyna opcja w chwili obecnej to sprowadzenie go przez pośrednika np. z Niemiec/UK (tylko że tam też go praktycznie nie ma) Grałem w większość szybkich gier i nie zobaczyłem efektu smużenia, odwzorowanie barw jak na moje amatorskie oko znakomite (mimo 8-bitowej paneli koloru), a matryca VA gwarantuje prawdziwą czerń.

 

Z wad - hm nieregulowana brzydka podstawka, ale jest uchwyt VESA więc to nie problem

 

na DP1.2 3840x2160 w 60Hz z gier które są zmorą na mojej konfiguracji w AC:Unity stałe 40-50fps przy ustawieniach maksymalnych, pozostałe gry gdzie działa multiGPU 60 i więcej

 

VF44mI.jpg

 

Dodaje też recenzje jakby ktoś chciał poczytać i polować na tą zabawkę:

 

http://www.trustedreviews.com/philips-brilliance-bdm4065uc-review

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/philips_bdm4065uc.htm

 

http://www.pcgamer.com/philips-bdm4065uc-monitor-review/

 

https://pcmonitors.info/reviews/philips-bdm4065uc/

 

http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/monitors-and-projectors/monitors/philips-bdm4065uc-review-1282479/review/2

 

http://www.pcgamer.com/philips-bdm4065uc-monitor-review/

 

i na koniec

 

http://hdtvpolska.com/topic/34996-test-monitor-philips-bdm4065uc-ultra-hd-4k-idealny-do-pracy-i-grania/

 

Za parę dni mam dostać LG31mu97 - monitor profesjonalny, jednak tym razem go nie kupuje tylko będę miał okazje sprawdzić (kupuje mój znajomy), jest to monitor true4K 4096x2160 - jak go dostanę to uzupełnię w tym temacie wrażenia z sprawdzenia która proporcja wydaje się fajniejsza 16:9, czy 17:9 jak w przypadku LG i czy w ogóle gry widzą taką proporcję obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Czytałem trochę o tym telewizorze. Ze specyfikacji wydaje się bardzo dobry. Głównym minusem jest niskie PWM 240hz a tu jeszcze 40 cali.

Matryca prawdopodobnie trochę lepsza od zwykłych amva bo nie od AUO tylko TPV (TPV kupiło dział telewizorów od philipsa)

Cena taka niska bo u mnie w rodzinnym mieście jest fabryka TPV.

Jest jeszcze jedna jego wersja w cenie 6k zł ale nie wiem czym się różni później poczytam.

 

I to jest TELEWIZOR nie monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę o tym telewizorze. Ze specyfikacji wydaje się bardzo dobry. Głównym minusem jest niskie PWM 240hz a tu jeszcze 40 cali.

Matryca prawdopodobnie trochę lepsza od zwykłych amva bo nie od AUO tylko TPV (TPV kupiło dział telewizorów od philipsa)

Cena taka niska bo u mnie w rodzinnym mieście jest fabryka TPV.

Jest jeszcze jedna jego wersja w cenie 6k zł ale nie wiem czym się różni później poczytam.

 

I to jest TELEWIZOR nie monitor.

 

no niestety się mylisz, bo to jest monitor i jest to jedyny monitor o takiej przekątnej jest to dokładnie 39,56 cala czyli niepełne 40", aczkolwiek Philips robi także TV 4K o zbliżonym wyglądzie, tylko że to są telewizory. Różnica to przede wszystkim dodany w monitorze DP 1.2 (co pozwala uzyskać 3840x2160 w 60Hz) - co w chwili obecnej w TV poniżej 20K jest niedostępne, inna kwestia to parametry i układ menu. Osobą kwestią jest że ten monitor nie jest wykonywany w PL i raczej nie będzie, produkowany jest tylko w Chinach i na chwilę obecną poza EU i Azją jest niedostępny i między innymi dlatego ceny na EBay osiągają do 2000 USD w USA. Nawet jest petycja do Philipsa o wypuszczenie tego modelu na ich rynek. Jedyna wspólna cecha z TV to matryca VA.

 

Jak chcesz poczytać więcej o tym monitorze to możesz np. tutaj (poza recenzjami które wkleiłem wyżej)

 

http://pclab.pl/news60849.html

 

link do sklepu w którym często jest szansa na jego zakup

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=MO-022-PH&groupid=17&catid=1895

 

z polskich recenzji jest na spiderwebie, nie wiem tylko czy można załączyć link, jeśli nie to recenzje w eng są w poście nr 1 pod zdjęciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Samo w sobie DP 1.2 jak i HDMI 2.0 to wartość kilku zł ale to standard dopiero od tego roku powszechnie wprowadzany i będzie we wszystkich nowych monitorach/telewizorach 4k

Kupno telewizora/monitora bez możliwości wyświetlenia 4k przy 60hz nie ma sensu komentować bo to zabawa dla wyrzucających pieniądze.

 

Ma jedna wadę 240hz PWM która go dyskwalifikuje dla mnie.

 

Dostępny jest normalnie z tego co widzę.

http://www.guenstiger.de/Produkt/Philips/BDM4065UC.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga: LGcośtamcośtam, nawet z "real" 4K (UHD to nie to samo co 4K) nie będzie profesjonalny. Chcesz czegoś takiego, idź w tradycyjnym kierunku Neca i Eizo (pomału mają coraz szerszą gamę 4K, chociaż górna część segmentu jest kosmicznie "przedrożona").

 

Monitorek do zastosowań "cywilnych" fajny, w normalniejszej cenie. Dewiacja jasności kosmiczna, ale po włączeniu uniformity schodzi do poziomu, który nie powinien przeszkadzać typowemu użytkownikowi. Boli co najwyżej nieszczęsne PWM...no i że to Philips - ostatnimi laty to nie jest marka łączona z jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

a napisz jak wygląda skalowanie do FHD w grach?

Czy obraz jest bardzo nieostry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a napisz jak wygląda skalowanie do FHD w grach?

Czy obraz jest bardzo nieostry?

 

o dziwo skalowanie jest bardzo, bardzo dobre, sprawdzałem na dwóch trybach 1080p (1920x1080) i (2560x1600) i za każdym razem wygląda on przyzwoicie, w 2560x1600 wręcz znakomicie, co ciekawe na Asuse tak ładnie już nie jest w 1600p. Jest to ewidentny plus szczególnie dla ludzi którzy nie mogą sobie pozwolić na 3GPU (w niektóre gry na pograją na jednym GPU w 4K i tak samo jak zabraknie mocy przyzwoicie 1080p - zależnie od wymagań danej gry).

 

--->jagular - ja wykorzystuje monitor tylko do gier, LG po prostu zachwalany jest jako true 4K z 10bitową paletą kolorów pokrywającą się Adobe RGB over 99.5% (podobno jest to całkowicie profesjonalny monitor), biorąc pod uwagę dwa jakie mam Asus 31.5" i 4 razy tańszy Philips 39.56 cala bez wahania wybieram ten drugi, jakość obrazu i nasycenie kolorów bardzo mi odpowiada, tak samo jak czerń i sama wielkość panelu.

 

Wracając do LG tutaj masz jakieś info o nim.

 

http://reckoner.com.au/2014/12/review-lg-31mu97-31-cinema-4k-monitor/

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1414580224

http://www.lg.com/au/it-monitors/lg-31MU97/reviews

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej to jest LG ;)

Widać że ten producent poszedł drogą bezczelności serwowanej przez Della i dodaje do swoich produktów "certyfikaty" mogące zawstydzić specjalistyczne monitory o wiele wyższej klasy :E

Normalnie perfekcyjny produkt, takie plebsowe ColorEdge może się schować :)

 

Asus był tak drogi, bo miał podatek od nowości. Podobny podatek od nowości mają te wspomniane wyżej graficzne monitory 4K - to również powinno się zmienić wraz z rozkręceniem produkcji.

 

Nie zmienia to oczywiście faktu, że do domu, dla gracza, ten Phillips jest bardzo fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej to jest LG ;)

Widać że ten producent poszedł drogą bezczelności serwowanej przez Della i dodaje do swoich produktów "certyfikaty" mogące zawstydzić specjalistyczne monitory o wiele wyższej klasy :E

Normalnie perfekcyjny produkt, takie plebsowe ColorEdge może się schować :)

 

Asus był tak drogi, bo miał podatek od nowości. Podobny podatek od nowości mają te wspomniane wyżej graficzne monitory 4K - to również powinno się zmienić wraz z rozkręceniem produkcji.

 

Nie zmienia to oczywiście faktu, że do domu, dla gracza, ten Phillips jest bardzo fajny.

 

Podobno cenę Asusa głównie podnosiła matryca i jej rodzaj szybszej reakcji na IGZO, następca Asusa który jest już na IPSie kosztuje 5K brutto - Asus 32" 4K PA328Q - czy IGZO coś zmienia, ja osobiście nie stwierdziłem tego. Recenzja na pclaba Sharpa praktycznie nie zostawiła na nim suchej nitki ;) Zastanawia mnie tylko jedno czemu tylko Acer dodał monitor 4K z G-Sync, a poza nim nikt, szczególnie że Acer to marka błyszcząca sama w sobie ;)

 

LG no cóż - jak dostanę postawię obok siebie i włączę jakieś gry z dużą ilością barw i napiszę wrażenia z różnicy (o ile będą) lub dam zdjęcia z zrzutów ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś kiedy będzie dostępny w Polsce? Mam nadzieję, że gnoje nie podbiją ceny za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest też na zamówienie w jakimś sklepie kombo kraków za 7 stówek mniej ;) (też z google).

Interesuje mnie jednak ile trzeba będzie czekać zanim pierwsze egzemplarze trafią na magazyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem póki co zapytanie do kilku sklepów mailowo, ale bez odpowiedzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza morelami to nie liczyłbym aby gdzieś można było go już dostać w Polsce. Powód jest tak naprawdę prosty jeśli nie ma go na komputroniku znaczy to nie mniej nie więcej że nie ma go w hurtowniach i jedynie zostaje transport z innych państw EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie upolowac go w UK - w sieci Currys/PC World/BT Shop (nie wiem co oni w siebie wchloneli) - cena £650. Nalezy sprawdzac stany na stronie - kilka sztuk pojawia sie wieczorami.

 

Przedwczoraj wieczorem byl na stronie www w/w sklepu, rano tez, ale juz popoludniu w sklepie, stan magazynowy pokazywalo ZERO, nigdzie w UK nie byl dostepny. Wczoraj wieczorem znow pojawil sie na stronie sklepowej. Tym razem nie czekalem na wizyte w sklepie. Zakupiony :)Teraz czekam na dostawe - albo gorzkiego e-maila z Currys'a - ze to pomylka byla ;)

 

jagular - zastosowanie profesjonalne...Ile profesjonalistow pracuje na monitorach uragajacych wrecz ich pracy? Tutaj - 4k (nawet jezeli to tylko slogan reklamowy) w cenie jak to ladnie ujal halflife2004 - "wyrywa z butow". Wiec dla ludzi pracujacych z grafika, fotografia, graczy (! ;) )a ktorych nie stac na monitory w pelni PRO - to "LGcostamcostam" jest wyjatkowo dobra okazja. A tak z ciekawosci spytam - jakiego ty monitora uzywasz? I jezeli to nie tajemnica, ile za niego zaplaciles?

 

Halflife2004 - jak podlaczyles monitor do PC? HDMI-HDMI, DP-DP czy jakas inna kombinacja?

 

Wiec niedlugo mam nadzieje podsyce ten watek swiezymi danymi ale z przeciwnej strony barykady. Uzywam 7950 OC i AMD. Zobaczymy jak ze skalowaniem radzi sobie Radek :) oraz jak z grami w 4k (o sorki przepraszam UHD ;) )

 

Edit - wlasnie swoja signature widze - troche leciwa:D wieczorem ja zedytuje - prosze sie wiec nia nie sugerowac:D - Sygnatura aktualna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różni ludzie różne rzeczy robią na różnym sprzęcie, ale w zastosowaniach z krytycznym kolorem wypada mieć sprzęt możliwie dobry.

Mam 3 monitory w domu, 2 Eizo i Neca. Ostatni zakup to ColorEdge cx271 i jestem zdecydowanie zadowolony z niego. Zapłaciłem tyle, ile kosztuje :)

 

Przy okazji: sieciowo Currys to legenda złego prowadzenia sklepu - poczytaj opinie. To nie jest warte polecenia uwagi źródło sprzętu (przynajmniej kupowanego online), jeżeli możesz to odbieraj itd wszystko osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jagular - Wiem, że trochę off-topic robimy :) Ale masz rację, różni ludzie różne sprzęty używają do pracy. Ale nie każdego stać na EIZO (taka smutna prawda)To się tyczy każdej dziedziny pracy.

I to, że ktoś pracuje na sprzęcie nie z rejonu sprzętu zalecanego nie znaczy, że nie jest PRO. Nie sprzęt czyni profesjonalistę a jego umiejętności. I aby nie było, że piję do ciebie - uważam, że potrzeba umiejętności aby zrobić np. Colour Overdose (choć osobiście wolę The Cult of Blood - piękna czerwień :) )

 

Oczywiście, że wybrałem odbiór osobisty w sklepie. Jednak sporo ludzi ma znajomego kogoś kto mieszka na wyspach bądź sami może mieszkają. Wtedy takie info jest przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie upolowac go w UK - w sieci Currys/PC World/BT Shop (nie wiem co oni w siebie wchloneli) - cena £650. Nalezy sprawdzac stany na stronie - kilka sztuk pojawia sie wieczorami.

 

Przedwczoraj wieczorem byl na stronie www w/w sklepu, rano tez, ale juz popoludniu w sklepie, stan magazynowy pokazywalo ZERO, nigdzie w UK nie byl dostepny. Wczoraj wieczorem znow pojawil sie na stronie sklepowej. Tym razem nie czekalem na wizyte w sklepie. Zakupiony :)Teraz czekam na dostawe - albo gorzkiego e-maila z Currys'a - ze to pomylka byla ;)

 

jagular - zastosowanie profesjonalne...Ile profesjonalistow pracuje na monitorach uragajacych wrecz ich pracy? Tutaj - 4k (nawet jezeli to tylko slogan reklamowy) w cenie jak to ladnie ujal halflife2004 - "wyrywa z butow". Wiec dla ludzi pracujacych z grafika, fotografia, graczy (! ;) )a ktorych nie stac na monitory w pelni PRO - to "LGcostamcostam" jest wyjatkowo dobra okazja. A tak z ciekawosci spytam - jakiego ty monitora uzywasz? I jezeli to nie tajemnica, ile za niego zaplaciles?

 

Halflife2004 - jak podlaczyles monitor do PC? HDMI-HDMI, DP-DP czy jakas inna kombinacja?

 

Wiec niedlugo mam nadzieje podsyce ten watek swiezymi danymi ale z przeciwnej strony barykady. Uzywam 7950 OC i AMD. Zobaczymy jak ze skalowaniem radzi sobie Radek :) oraz jak z grami w 4k (o sorki przepraszam UHD ;) )

 

Edit - wlasnie swoja signature widze - troche leciwa:D wieczorem ja zedytuje - prosze sie wiec nia nie sugerowac:D - Sygnatura aktualna :)

 

jaj mam 3x GPU Titan i jest to DP1.2 monitor-karta - 3840x2160 w 60Hz - jeden kabel boku, prościej już się nie da, zresztą monitor jak większość ma wszystkie możliwe wejścia. Pograć pograsz w jakieś starsze gry w nowe szans nie masz, chyba ze w niektóre i na bardzo niskich ustawieniach ale chyba nie o to chodzi. Monitor świetnie się skaluje więc spokojnie 1080p/1600p wygląda przyzwoicie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaj mam 3x GPU Titan i jest to DP1.2 monitor-karta - 3840x2160 w 60Hz - jeden kabel boku, prościej już się nie da, zresztą monitor jak większość ma wszystkie możliwe wejścia. Pograć pograsz w jakieś starsze gry w nowe szans nie masz, chyba ze w niektóre i na bardzo niskich ustawieniach ale chyba nie o to chodzi. Monitor świetnie się skaluje więc spokojnie 1080p/1600p wygląda przyzwoicie. Pozdrawiam

 

Czekam na nowe dzieci AMD z rynku grafiki. Miałem zamiar kupować 290x ale ale poczekam :)

 

I dlaczego Halflife2004 uważasz, że nie pogram w nowe gry? Nadal gram w nowe gry i owszem ULTRA to nie jest to co chcę ustawiać ale HIGH nadal działa dobrze (np. Dying Light) Choć CPU i GPU do wymiany są - to wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jagular - Wiem, że trochę off-topic robimy :) Ale masz rację, różni ludzie różne sprzęty używają do pracy. Ale nie każdego stać na EIZO (taka smutna prawda)To się tyczy każdej dziedziny pracy.

I to, że ktoś pracuje na sprzęcie nie z rejonu sprzętu zalecanego nie znaczy, że nie jest PRO. Nie sprzęt czyni profesjonalistę a jego umiejętności. I aby nie było, że piję do ciebie - uważam, że potrzeba umiejętności aby zrobić np. Colour Overdose (choć osobiście wolę The Cult of Blood - piękna czerwień :) )

 

Oczywiście, że wybrałem odbiór osobisty w sklepie. Jednak sporo ludzi ma znajomego kogoś kto mieszka na wyspach bądź sami może mieszkają. Wtedy takie info jest przydatne.

Jasne, są ludzie zawodowo coś robiący np. w firmach, które oszczędzają na wszystkim oprócz podróży służbowych szefa ;) i co wtedy mają zrobić?

To jednak nie chodzi o profesjonalnych użytkowników, a raczej profesjonalny sprzęt - i taki jest jednoznacznie lepszy od tego "nie pro". A że tutaj jest mowa o segmencie cenowym wyższym od typowego, to może być dylemat: kupić lepszy mniejszy, czy gorszy ale większy i z 4K/UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Ten monitor ma wadę w postaci odświeżania 240hz na w-ledach. Może to demonizowanie ale dla mnie jest skreślony (teoretycznie bo nie ma opcji żebym pomyślał o kupnie czegoś innego niż eizo czy nec dla siebie póki mam na to kasę) zwłaszcza jak ktoś miałby siedzieć przy nim wiele godzin np. na wordzie albo innych programach czy nawet przy zwykłym ślęczeniu na necie.

 

Niestety najtańsze eizo 4k 32 cale kosztuje 7500zł do tego to monitor "półprofesjonalny" czyli do wszystkiego i do niczego za tą cenę.

 

Edit:

Ale jest na niego popyt straszny z tego co czytam.

 

To :E

"*Caution: This monitor has huge pixels, and 4~6 DEAD PIXELS are NORMAL from manufacturer. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten najtańszy Łajzo 32" to podobno naprawdę niezły sprzęcik, mimo zaliczenia do niskiej linii u producenta. I patrząc na cenę np. cg318 wręcz taniuśki :E

 

Duże piksele w tym Phillipsie? Chyba w porównaniu do UHD 24" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że warto by było ustalić jedną sprawę - zarówno ja jak i Halflife2004 kupiliśmy ten monitor do gier (oraz ja do pracy na VM i serwerami - dlatego 4K (UHD) oraz 4 niezależne obrazy z różnych źródeł są super) To czy mój liczący 8.294.400 pikseli monitor będzie miał 4-6 martwych pikseli oraz kolory czasami odbiegające od widoku za oknem lub naświetlenie czerni nie idalne z widokiem pitch black - trudno :) Jakoś to przeżyje :) Co do innych mankamentów długotrwałego siedzenia przed ekranem - zobaczymy w praniu.

 

Monitor dotarł do lokalnego oddziału Currysa:) Więc niedługo dołączę swoje 4 grosze o pracy w/w monitora z rodziną AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...