Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michalwi

Jaki zasilacz wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż to za zestaw, że potrzeba 560W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za zestaw, że potrzeba 560W?

CPU I5 4460

GPU R9 280X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sporym zapasem wystarczy 550W, np. Cooler Master G550M (dłuższa gwarancja i stabilniejsze napięcia w porównaniu do TT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrące w rozmowę, ale chyba ogólnie sprawa została wyjaśniona, a bez sensu zakładać nowy temat dla bardzo podobnej sprawy...

Zastanawiam się czy do mojego planowanego zestawu wystarczyłby zasilacz 500W be quiet Pure Power BQT-L8-500W, a to mniej więcej zestaw:

CPU I5 4460

GPU R7 260X (firmowe OC 1188/6500)

RAM 2x8GB

HDD 1TB x1

SSD 128GB Plextor x1

obudowa z wiatrakiem 80mm x1

zwykła nagrywarka dvd x1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na pełnym obciążeniu wszystkiego weźmie ze 240W :D

Wciąż pokutuje jakieś straszne przekonanie o zapotrzebowaniu mocy PCta, mimo, że producenci dodatkowo robią coraz oszczędniejsze CPU i GPU.

Z i7-2600k@4.7GHZ

power_load.png

A i to chyba nawet jest pobór z gniazdka, więc komponenty biorą mniej.

Więc odpowiedź brzmi.. tak starczy ten Be quiet, może nawet jeszcze czajnik pociągnie ;)

 

P.S. A tu 4770k@4.5ghz +... jak widać

power_load.png

Jak nie pakujecie się w sli/cf to nie wiem czy jest obecnie coś czego porządne 500W nie uciągnie.

P.S.2. Inna sprawa, że be quiet dobra rzecz ale seria pure power potrafi mieć spore różnice w napięciach (chyba, że mam pecha do lewych sztuk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: Wow, dzięki za mega szybką odpowiedź :)

Po drugie, czy jest więc sens kupować zasilacz 500W? Może jakiś 350/400W, by starczył, skoro nie planuję podłączać ani czajnika, ani tostera? ;) Domyślam się, że zasilacz mimo, że w nazwie ma 500W to należy planować jego zakup z pewnym zapasem w stosunku do teoretycznej zużywanej mocy, ale ile faktycznie ten zapas powinien wynosić...? Do zestawu raczej nie będę dodawał komponentów przez najbliższy czas z uwagi, że komp ma być głównie do pracy, raz na miesiąc odpalę pewnie gierkę i tyle.

 

PS: To może lepiej 450W be quiet! System Power 7, są prawie w identycznej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zestaw przy pełnym obciążeniu będzie pobierał 240W to może by sprawdzić zasialcz od Cooler Master G450M. Kosztuje troche ponad 200 zł i ma modularne okablowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze Ci wprost. Przy zasilaczu lepiej miec wiecej, niz mniej lub na styk.

 

Zachce Ci sie zmieniac sprzet na mocniejszy, to znowuz bedzie latal po sklepach i forach z zapytaniem o zasilacz. Kupujac teraz te 560W, czy nawet 600W masz w glowie spokoj, ze jak zmienisz karte graficzna na mocniejsza, to nie trzepiesz sie o zasilanie. Juz masz.

 

Cokolwiek nie dolozysz do kompa, energetycznie jestes zabezpieczony. Swoboda i wolna glowa :)

 

Dam Ci za przyklad mnie. Kupilem 850W nie po to, zeby swiecic nim w sygnaturze, ale po to, ze jak zechce mi sie dolozyc kilka dyskow, zmienic karte graficzna na cos mocniejszego, czy tam cokolwiek zmodowac wymagajacego dodatkowego zasilania, tak nie musze truc sobie glowy o to, czy zasilacz wystarczy. Wystarczy. Skupiam sie na tym, co chce zmienic, dodac, a nie nad brakiem zasilania.

 

Wydaje mi sie, ze to logiczne. Na styk to sie zawory w silniku reguluje, a nie dobiera zasilacz do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS: To może lepiej 450W be quiet! System Power 7, są prawie w identycznej cenie...

 

Nie warto brać System Power, są za drogie względem możliwości. L8, jeśli chcesz ciszy, albo G450M, jeśli chcesz stabilności napięć i 5 lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zasilacze najwyższą sprawność mają przy obciążeniu około 50% Czyli przy Twoim zestawie, właśnie taka 500tka miała by największą sprawność (najlepsze przełożenie tego co ciągnie z gniazdka na to co daje PCtowi).

Choć jeśli zasilacz jest dobry to różnice w sprawności przy użyciu go na 50%, a np na 80% to kwestia 3%? Ciężko to zauważyć na rachunku, zwłaszcza, jeśli nie grasz 24/7.

mfuker nie ma tu racji. Po pierwsze jeśli nie planuje się rozbudowy w "najbliższym czasie" to nie ma sensu robić dużego zapasu. Po pierwsze jest wróżeniem z fusów wnioski na temat tego co będzie za rok czy dwa w standardach PC. Technika idzie naprzód, co jakiś czas są duże skoki technologiczne, które potrafią wymusić zmianę wielu standardów. A, że jesteśmy w Unii.. to nie wiadomo, czy nie zakążą mieć "za mocnych zasilaczy" w domach :D

Poza tym za te xxx lat zasilacz, nawet ten markowy i tak nie będzie już tak sprawny i jeśli wtedy wyjdzie coś, co będzie potrzebowało dużo energii i tak może nie podołać.

jednakże mfuker nie zauważył chyba drugiego screena. Producenci z każdą generacją procesorów i kart starają się ograniczać pobór mocy, więc jeśli dziś najlepsze karty na rynku i tak nie potrzebują 600W, to tym bardziej nie będą potrzebować nowe za rok/dwa/trzy.

Dla przykładu moja karta, żre mniej więcej tyle co obecny gtx 970... a różnica w wydajności i data premier jest gigantyczna. Moje coś jest poniżej gtxa 750, który jest znany, ze swej oszczędności (nawet nie potrzebuje zasilania 6 pin).

Generalnie sam, jak bym wymieniał teraz zasilacz to wziąłbym właśnie 500W(lub bliskie okolice), kierując się głównie tym czy będzie cichy.

Be quiet pure power l8 cichy będzie na pewno (ma wentylator silent wing).

Jedyny minus to według mnie, to, że ma 2 linie i w teorii 20A na jednej linii dla najmocniejszych Radeonów może być mało. ALe wielce prawdopodobne, że te 2 linie to też tylko teoria u be quieta, jak i u wielu innych producentów, acz problemu być nie powinno, tak tylko sobie dywaguje :D Ale ja tam bym go wziął i pewnie nie długo wezmę wymieniając kartę, bo mój fortronowski amacrox to jak spojrzałem wczoraj na rachunek.. kupiłem w 2008 roku :P To mógłby odpocząć kiedyś.

 

 

 

P.S. Be quiet brałby ze względu na 1 wazny aspekt - ich serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie podepne

 

mam zestaw

 

CPU I5 4460

RAM 2x8GB

HDD 1TB x1

SSD 128GB Plextor x1

obudowa zalman z3

zasilacz Chieftec gpa 500s8

 

planuje rozbudowe o R9 280X da zasilacz rade czy trzeba pomyslec o wymianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze S8 ma tylko 1 wtyczkę PCI-E więc musiał byś używać przejściówek co nie jest wskazane.

 

280X jest mocno prądożerną grafiką, może do tych 300W z 12V pociągnąć, ale realnie zasilacz powinien dać radę - ale zapasu dużego nie będziesz miał. Na pewno nie baw się w test syntetyczne - w grach zawsze troszkę mniej grafa pociągnie. I tak samo nie kręć grafy, a na pewno nie zwiększaj na niej napięcia.

 

Osobiście już przy takiej grafie bym myślał nad zmianą zasilacza - albo wybrał coś co ciągnie mniej prądy.

 

Ale na pytanie czy pociągnie, to jak zasilacz jest sprawny i będziesz miał odpowiednie przejściówki (sporo firm dodaje do pudełka z kartą graficzną ) to odpowiedź brzmi, że pociągnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na oku kilka zasilaczy który z tych bedzie najlepszy

 

thermaltake Smart SE Modular 530W OVP PFC

 

 

ATX 550W CORSAIR VS 120mm PFC

 

 

Zasilacz XFX Pro Series Core 550W PSU 120mm 80+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie najciekawszy pod względem elektrycznym jest Antec VPF 550W - ok. 230-240 zł.

 

Jak możesz dołożyć to za ok. 270 zł jest Cooler Master 550M - klasa jak Anteca, ale ma odpinane kable i 2 lata dłużej gwarancje.

 

Jak możesz do 320 zł dołożyć to warto brać Supremo M1 550W - GOLD, super cichy, 5 lat gwarancji Door to Door ;)

 

Z tych co wymieniłeś to Smart Se za odpinane kable, albo XFX Pro za min. lepsze napięcia (ale to minimalnie - nadal VPF Anteca tutaj lepszy). VS od Corsaira bym nie brał to klasa Smart Se , ale nie ma odpinanych kabli a cena nawet wyższa ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za swoje wypowiedzi, super, że istnieje takie miejsce gdzie są ludzie, którzy chętnie pomogą w swojej dziedzinie zainteresowań :)

Najbardziej chyba przemawia do mnie logika KaenV. Poza tym dla mnie ważne żeby zasilacz był właśnie cichy(!) - dlatego się trochę napaliłem na tą markę, a jakby się coś działo to ogarnięty serwis, i to jest to! Wezmę zapewne tego be quiet'a 500W Pure Power L8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cisza jest najwyższym priorytetem to L8 jest najlepszą opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fakt do 300 zł BeQuiet najcichszy ;) Jak dołożysz do Supremo M1 550W będzie równie cicho, serwis będzie równie (jeśli nie lepszy) dobry, a dostaniesz zasilacz z Gold, DC-DC itp ;) Jednak niestety trzeba dołożyć:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem wątpić w ten lepszy serwis SPC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie, bo wiem jak działa serwis SPC od środka, i wiem jak działa serwis beQuieta. Oba są naprawdę fajne - ale od czasu jak BeQuiet wyniósł się z Polski z magazynem, serwis starszych modeli potrafi im zając dłuższą chwilę ;) Do tego BeQuiet nie uznaje czegoś takiego jak piszczenie zasilacza, bo wiem fizycznie mi z 2-razy taką usterkę za dawnych czasów odrzucili.

 

A lepszy chodziło mi o to, że masz system Door to Door - czyli po 2 latach rękojmi/niezgodności towaru z umową nie musisz już odsyłać zasilacza na swój koszt , nawet nie musisz nic poza zgłoszeniem zrobić. SPC samo wzywa do Ciebie kuriera, odbiera od Siebie sprzęt.  Do tego zasilacze w SPC są załatwianie w 3-5 dni , a czasami nawet szybciej ;)

 

U obu producentów jest fajne to ,że możesz bez większych problemów załatwić sobie części zamienne - a to jeden z aspektów który według mnie jest najważniejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że od środka i własnie dlatego polecanie przez Ciebie zasilacza własnej firmy nie brzmi wiarygodnie. Nie wiem dlaczego na siłę chcesz tego golda ludziom polecać. Różnica między 80standard, a gold nawet przy naprawdę mocnym kompie to zwróci się może za 4-5 lat.. może jak ktoś będzie wiecznie grał :P

A serwis SPC, cóż ja go znam jako klient.. niekoniecznie z dobrej strony -.- Niestety obecnie dobrych serwisów i podejścia do klienta ze świecą szukać. Tak samo jak i sklepów.. niestety te małe sklepiki gdzie "Pan Henio" pamiętał każdego klienta i nie robił problemów poupadały :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo na łamach iB będzie recenzja Supremo M1 550W Gold, w tym bezpośrednie porównanie do L8 530W. Już można powiedzieć, że spodziewamy się, że Supremo będzie znacznie lepsze pod względem technicznym (po samym fakcie posiadania 80+ Gold i DC-DC), skonfrontowana zostanie też kultura pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Domyślam się, że od środka i własnie dlatego polecanie przez Ciebie zasilacza własnej firmy nie brzmi wiarygodnie. Nie wiem dlaczego na siłę chcesz tego golda ludziom polecać. Różnica między 80standard, a gold nawet przy naprawdę mocnym kompie to zwróci się może za 4-5 lat.. może jak ktoś będzie wiecznie grał tongue.gif

A serwis SPC, cóż ja go znam jako klient.. niekoniecznie z dobrej strony -.- Niestety obecnie dobrych serwisów i podejścia do klienta ze świecą szukać. Tak samo jak i sklepów.. niestety te małe sklepiki gdzie "Pan Henio" pamiętał każdego klienta i nie robił problemów poupadały sad.gif

Tylko różnica między L8 a Supremo jest tech drastycznia technicznie na innych polach ;) Warto się zapoznać ze wszystkim nim zacznie się pisać pewności ;)

 

Tylko ja pracowałem na serwisie Cooling.pl jako kierwonik i znam serwisy od wewnątrz wielu firm. BeQuiet tak samo jak wszystkie inne firmy potrafi podjąć decyzję która nie spodoba a się klientowi, i sam nie raz miałem taki przypadek z nimi. SPC chciaż wiem, że ma częsci zamienne, że nie odrzuca reklamacji piszczenia/terkotania zasilacz (jak są z winy zasilacza) itp. itd. BeQuiet mi nie raz odrzucił właśnie takie roszczenia ;) Ty miałeś nie-zbyt dobre wspomnie z serwisem SPC , to nie znaczy że serwis jest zły. Tak samo jak nie pisze, że seriws BeQieta jest zły - bo jest dobry, ale nie jest to serwis idealny dla klienta - bo z zasady serwis nie ma być instytucją uznającą wszystko dla każdego, nie ważne jaka jest przyczyna usterki...

 

Kończmy OT - nadal porównanie Suprem M1 vs. L8CM - dla mnie nie ma żadnych powodów aby wybierać tutaj BeQuieta ;) Po prosty jest słabszy pod każdym względem, albo porównywalny. W niczym według mnie nie jest odczuwalnie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

A serwis SPC, cóż ja go znam jako klient.. niekoniecznie z dobrej strony -.- Niestety obecnie dobrych serwisów i podejścia do klienta ze świecą szukać. Tak samo jak i sklepów.. niestety te małe sklepiki gdzie "Pan Henio" pamiętał każdego klienta i nie robił problemów poupadały :(

 

Podpisuję się pod wpisem KaenV'a co do jakości serwisu SPC. Niestety, ale bardzo kiepsko wygląda w porównaniu do Corsaira albo BQ, z którymi też miałem do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...