Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TrueFaith

Monitor 120/144Hz, niskie opóźnienie, niezła jakość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jeśli wam się spieszy to czytajcie pogrubione, jak ktoś lubi czytać bezsensowne wywody to zachęcam do lekturki.

 

Od dawna przymierzam się do kupna jakiegoś lepszego monitorka, ostatnio zacząłem grać w cs'a wiec to nawet przyśpieszyło ten proces. Zaczynałem od lg m2362d na CCFL, był całkiem spoko ale znalazłem "okazję" na kupno LG M2780D za 500zł, skuszony podświetleniem LED i większymi rozmiarami od razu go przygarnąłem. Jak się potem okazało był to tragiczny błąd, 27 cali kompletnie się do grania z biurka nie nadaje, LED'y miały tak potworne kolory że to jakaś rzeźnia + masakrycznie krzywe podświetlenie matrycy, plamy był widoczne nawet na kolorowym jasnym tle. Wróciłem szybko do CCFL kupując aktualnego Samsung'a 2333HD, do tej pory nie spotkałem się z lepszym monitorem, świetne odzwierciedlenie barw, naprawdę dobry kontrast, idealnie podświetlona matryca (nawet nie występuje tutaj jakoś bardzo widoczne jaśniejsze podświetlenie krawędzi). Input lag według testów najniższy 12ms, maksymalny około 20ms. Używam go na dość niskiej jasności z tego co mi się wydaje, podświetlenie 10/10, kontrast 100/100, jasność 30/100.

 

No ale do rzeczy, pora na zmiany i mimo że obecny monitorek (a właściwie telewizor) jest całkiem spoko to jednak chciałbym być trochę szybszy (praktycznie jedyne w co gram to LoL + CS gdzie w sumie szybkość się liczy, od czasu do czasu jakaś luźniejsza gierka w FarCry etc.). W skrócie zależy mi na: 23/24 cale, 1920x1080p, 120/144Hz, równe podświetlenie matrycy, dobrze by było żeby kolory nie były zimne jak trup, design powinien być niezły. Wizualnie najbardziej odpowiada mi np. Eizo FG2421, ASUS VG248QE, różne BenQ, chyba wszystkie LG.

 

Na razie zainteresowałem sie BenQ XL2411Z, BenQ XL2430T oraz LG 24GM77. Nie wiem jak z input lagiem tego ostatniego, wiem że BenQ mają po około 10ms. Ponoć 2411Z ma problemy z klatkami więc skłaniałbym się bardziej ku temu drugiemu. O technologiach typu G-Sync etc. sami zadecydujcie, moja GPU to GTX970. Budżet teoretycznie bez limitu, ale nie chciałbym przesadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakies 10 dni temu ASUS-a PG278Q i jestem bardzo zadowolony.

 

Zarówno LOL jak i CS wyglądają świetnie. Mam tą samą grafikę wiec od razu mówie, że spokojnie daje rade przy 2560x1440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bedzie problem, bo prawie wszystkie LEDowe mają podświetlenie W-LED. Obraz podświetlany białym ledem zawsze będzie miał lekko męczący obraz. CCLF idą nieco w zażółcenie, ale dla oka jet to bardziej przyjazne niż zaniebieszczenie. Ideałem byłoby mieć ekran 120Hz z podświetleniem GB-R i niską deltą-E. Ja niebawem się pozbywam swojego EIZO 2736, bo pomimo iz jest to niezły ekran z dobrą czernią, jego kolory właśnie są lekko męczące przez kijowe W-LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie można by odjąć trochę niebieskiego i ew. dodać czerwieni o ile takie coś jest możliwe na tych monitorkach, bo widzę, że może być problem z tym podświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość trudny wybór. Asusa VG248QE bym odrzucił z powodu flickeringu (migoczące podświetlanie). Benq mają bardzo niskiego input laga (w trybie AMA + instant mode poniżej 5ms). Poza tym mają funkcję Low Blue Light, pozwalającą na ocieplenie podświetlenia (choć mi akurat W-LED nie przeszkadza). Zaletą dla ciebie byłby też zapewne dedykowany dla CS-a profil fabryczny. Wadą są niestety dość kiepskie kolory (o dziwo wyraźnie gorsze od modeli 27" tego samego producenta). Ciekawym monitorem jest Fortis FG2421. Dzięki matrycy VA charakteryzuje się świetnym kontrastem i czernią. Tryb 240Hz jest niestety niedopracowany (smużenie, wyższy input lag), ale jako monitor 120Hz jest bardzo przyzwoity. Niestety w stosunku do TN-ek ma wyraźnie wyższego input laga (ok. 15ms w najbardziej agresywnym trybie) no i jest drogi. Jeśli chodzi o gamingowe LG to nie miałem z nimi do czynienia, więc nie mam opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie można by odjąć trochę niebieskiego i ew. dodać czerwieni o ile takie coś jest możliwe na tych monitorkach, bo widzę, że może być problem z tym podświetleniem.

 

Teoretycznie można zrobić WLED o naprawde dobrym widmie. Kwestia taki znaleźć :) Te najtańsza to wiadomo że będzie masakra bo jednak łatwiej spaprać dyfuzor na led niż ze świetlówką :E Na pewno szukaj czegoś żeby miało chociaż te 8bit odwzorowanie na kolor bo TN zwykle mają 6bit + sztuczki :/

 

Edit: może Acer XB270HA :E flicker free, ma g-sync (w droższej wersji), 8bit natywnie. Problem jest taki że trzeba by do Niemiec po niego jechać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Foris'a FG2421 da radę na sztywne 120/144 ustawić ? Słyszałem właśnie o słabo działającym trybie 240Hz. Szczerze to wygląda zaje*iście, do tego świetna matryca. Jeśli da się rozwiązać problem 240Hz to jestem w stanie go wziąć o ile jest dostępny na amazonie. Jeśli nie to chyba wypadnie na BenQ XL2430T.

 

O tym Acerze XB270 słyszałem, ale to 27 cali, z miejsca odpada. Co z LG 24GM77 ? Ma flicker free ale nie znam faktycznego input laga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Foris'a FG2421 da radę na sztywne 120/144 ustawić ? Słyszałem właśnie o słabo działającym trybie 240Hz. Szczerze to wygląda zaje*iście, do tego świetna matryca. Jeśli da się rozwiązać problem 240Hz to jestem w stanie go wziąć o ile jest dostępny na amazonie. Jeśli nie to chyba wypadnie na BenQ XL2430T.

 

O tym Acerze XB270 słyszałem, ale to 27 cali, z miejsca odpada. Co z LG 24GM77 ? Ma flicker free ale nie znam faktycznego input laga

 

Mam podobny problem co kolega. Od dawna byłem nastawiony do tego Asusa ale to migająca wypalarka oczu, BenQ ma słabe kolory. Jedyną niewiadomą opcją jest wybór LG 24GM77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O tym Acerze XB270 słyszałem, ale to 27 cali, z miejsca odpada.

Jest model XB24 , z tymi samymi zaletami z tego co wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.amazon.com/Acer-XB240H-Abpr-24-Inch-Widescreen/dp/B00QS0AK6U/ref=sr_1_1?m=ATVPDKIKX0DER&s=pc&ie=UTF8&qid=1427091615&sr=1-1

Mamy za 4 stówki czyli dość tanio tylko ich z dostawą pogonię, może być ciekawie. W sumie oprócz niego mam tylko Eizo i BenQ do wyboru skoro ten LG niepewny. Chyba się na tego Acer'a zdecyduję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.amazon.co...27091615&sr=1-1

Mamy za 4 stówki czyli dość tanio tylko ich z dostawą pogonię, może być ciekawie. W sumie oprócz niego mam tylko Eizo i BenQ do wyboru skoro ten LG niepewny. Chyba się na tego Acer'a zdecyduję

 

Na pewno wiesz jak działa Amazon US, przy próbie wysyłki do Polski? Bo ja sprawdziłem - wychodzi $586.96 - co przy kursie 3,8 PLN/USD daje nam 2230 zł ... Masz kogoś w USA kto kupi to za Ciebie, a potem wyśle do Polski jako gift (ale i tak z VATem jest loteria, musiałbyś usunąć z przesyłki wszystkie papiery).

 

You must comply with all applicable export laws and regulations if You export the product from the United States or Canada. Acer does not accept for return any

products purchased from a reseller. Customers outside the United States are responsible for paying all freight and brokerage charges incurred in shipping, importing/exporting and receiving

replacement products and parts and for arranging and paying for the shipment of any defective part(s) back to Acer. All international customers are responsible for all customs duties, VAT, GST

and other associated taxes and charges.

 

Gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ciekawą opcją, którą warto dorzucić do tego grona monitorów 144 Hz jest iiyama ProLite GB2488HSU, BENQ czasem gubi klatki i ma słabe kolory w wersji 24", niektóre osoby użytkujące Asusa VG248QE skarżą się na zmęczenie oczu i bóle głowy, na zagranicznych portalach LG 24GM77-B ma całkiem pozytywne opinie ale jest z tego grona najdroższy. Niedawno sam miałem ten dylemat z wyborem monitora 144 Hz do 24 cali i wybór padł na iiyama ProLite GB2488HSU, plusy to świetny stojak (solidnie wykonany, bardzo dużo możliwości ustawienia, wygodny), kolory są w miarę dobre jak na TN po ustawieniach, kąty widzenia też znośne (nie traci dużo na kolorze i podświetleniu pod kątem), na domyślnych ustawieniach zdecydowanie za jasny. Póki co nie odczuwam żadnych skutków zmęczenia oczu nawet po długim przesiadywaniu wieczorem, w komplecie dużo kabli. No i gwarancja to kolejny plus, 3 lata + gwarancja na martwe piksele. Z minusów to "przyciski" do ustawiania parametrów monitora, nie są to właściwie przyciski tylko naciska się obudowę w miejscu symbolu, jak dla mnie niezbyt wygodne, boczne USB mogłoby być w wersji USB 3.0.

 

Recenzja monitora: http://www.bit-tech.net/hardware/monitors/2014/07/21/gaming-monitor-roundup-2014/13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno wiesz jak działa Amazon US, przy próbie wysyłki do Polski? Bo ja sprawdziłem - wychodzi $586.96 - co przy kursie 3,8 PLN/USD daje nam 2230 zł ... Masz kogoś w USA kto kupi to za Ciebie, a potem wyśle do Polski jako gift (ale i tak z VATem jest loteria, musiałbyś usunąć z przesyłki wszystkie papiery).

Wszystko jest do ogarnięcia, wiem jak to działa. Doszliśmy do pojedynku:

 

LG 24GM77 vs Acer XB240H vs IIyama GB2488HSU

 

Ma służyć długo, odpadają jakieś bad pixele po pół roku użytkowania. Chyba tylko Acer ma 8bit ? Minusów wstępnie nie ma, brzydki tez nie jest

 

Cholera ale nadal jednak mnie ciągnie ta matryca VA w Eizo, nie da się tam tego podkręcenia do 240Hz wyłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asusa VG248QE używam od 12 mieś nie męczy oczu oczywiście jeśli się go dobrze ustawi jak ktoś gra na full rozjaśnionym to nie dziwota.

Szukam coś z G-sync chciałem brać PG278Q

ale 90 % ludzi którzy robili unboxing na YouTube po kilku dniach pokazują jakie to mają problemy z monitorem uwalone matryce migania pasy itp.. czy acer Acer 27" LED XB270HAbprz UM.HB0EE.A01 to jest ten model z 8 bit :question:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Foris'a FG2421 da radę na sztywne 120/144 ustawić ? Słyszałem właśnie o słabo działającym trybie 240Hz. Szczerze to wygląda zaje*iście, do tego świetna matryca. Jeśli da się rozwiązać problem 240Hz to jestem w stanie go wziąć o ile jest dostępny na amazonie. Jeśli nie to chyba wypadnie na BenQ XL2430T.

 

O tym Acerze XB270 słyszałem, ale to 27 cali, z miejsca odpada. Co z LG 24GM77 ? Ma flicker free ale nie znam faktycznego input laga

Moim zdaniem dobry wybur Benq XL2430T ja mam Benq XL2411T i jestem zadowolony kupiłem go ponad rok temu i prawie nie stracił na wartosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobry wybur Benq XL2430T ja mam Benq XL2411T i jestem zadowolony kupiłem go ponad rok temu i prawie nie stracił na wartosci.

 

Ja myślałem że jak dobry to już wybór a nie "wybur"

 

Swoją drogą co z tego że nie stracił na wartości.

 

EDIT ma ktoś porównanie jak wypada nowy BenQ XL2430T na tle starszych modeli tj. XL2420T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asusa VG248QE używam od 12 mieś nie męczy oczu oczywiście jeśli się go dobrze ustawi jak ktoś gra na full rozjaśnionym to nie dziwota.

Szukam coś z G-sync chciałem brać PG278Q

ale 90 % ludzi którzy robili unboxing na YouTube po kilku dniach pokazują jakie to mają problemy z monitorem uwalone matryce migania pasy itp.. czy acer Acer 27" LED XB270HAbprz UM.HB0EE.A01 to jest ten model z 8 bit :question:

 

Podobno jak się zmniejszy jasność w tym Asusie to jakość obrazu spada i może migać.

 

Czy możesz podać swoje ustawienia w których komfortowo Ci się gra??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

czy acer Acer 27" LED XB270HAbprz UM.HB0EE.A01 to jest ten model z 8 bit :question:

 

Martwi mnie to że się tym nie chwalą :/ Niby ma 16,7M kolorów a tego żadnymi czarami się nie uzyska z 6bit ale może po prostu walą w ciula?

Edit: wersja 27" raczej jest jednak 8bit. Za dużo o tym piszą google

Edit2: jak ten acer ma to co na papierze to dlaczego o nim tak cicho u nas? Normalnie ideał w klasie TN :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jak się zmniejszy jasność w tym Asusie to jakość obrazu spada i może migać.

 

Czy możesz podać swoje ustawienia w których komfortowo Ci się gra??

 

nic mi nie miga

 

jasnosc 22

kontrast 55

nasycenie 46

ostrosc 80

trace free 80

ascr off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bedzie problem, bo prawie wszystkie LEDowe mają podświetlenie W-LED. Obraz podświetlany białym ledem zawsze będzie miał lekko męczący obraz. CCLF idą nieco w zażółcenie, ale dla oka jet to bardziej przyjazne niż zaniebieszczenie. Ideałem byłoby mieć ekran 120Hz z podświetleniem GB-R i niską deltą-E. Ja niebawem się pozbywam swojego EIZO 2736, bo pomimo iz jest to niezły ekran z dobrą czernią, jego kolory właśnie są lekko męczące przez kijowe W-LED.

To nie jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

black.jpg

Pozdrawiam :D Takie coś to bym co najwyżej na śmietnik mógł zanieść, EIZO odpada, żeby w cenie 2kzł się tak przykładać do roboty :F Chyba że czegoś nie wiem i wszystkie tak mogą mieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Pozdrawiam :D Takie coś to bym co najwyżej na śmietnik mógł zanieść, EIZO odpada, żeby w cenie 2kzł się tak przykładać do roboty :F Chyba że czegoś nie wiem i wszystkie tak mogą mieć...

 

Tragedii nie ma ;) Zdjęcia zawsze bardzo uwypuklają problem z podświetlaniem. Gdyby nie ta anomalia w prawym górnym rogu to byłoby bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię bez problemu zdjęcie pokazujące takie wady...każdemu monitorowi LCD, nawet z półki pięciocyfrowej.

Ocenianie tej wady na podstawie zdjęcia nie ma sensu. Jedyna metoda to numerki, albo osobiste obejrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...