Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zizu32

Alien 51 Project

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy!

 

Zbierało się powoli we mnie i w końcu zebrało na zwodowanie Aliena.

 

Bardzo liczę na wasze cenne sugestie, uwagi i pomoc, ponieważ zdecydowanie nie czuję się ekspertem w dziedzinie LC ;)

Podzespołów LC trochę zebrałem, a brakujące w trakcie prac będę starał się uzupełniać drogą nabycia, zdobycia, wymiany tudzież wyprodukowania.

 

Będę w miarę często starał się wrzucać update'y z postępu prac.

 

Zaczynamy....

 

Tak jest teraz.....

 

img_1407-2pyup1.jpg

 

 

 

 

 

 

We wnętrzu prawdopodobnie będę musiał się zadowolić jedynie jedną 240 i być może 120.

Paradoksalnie, mimo swoich gabarytów i 35 kg wagi, naprawdę nie ma zbyt wiele miejsca w środku, aby poszaleć. Dlatego główne zadanie spocznie na chłodnicy zewnętrznej, od której zakupy chyba jakiś czas temu uruchomiły się w moim mózgu zwoje pchając w kierunku LC w Alienie.

 

 

Będę chciał przy okazji uporać się z kwestią uporządkowania kabli i przewodów oraz wszelkimi godnymi poprawy detalami ;)

 

 

 

img_14132vs5j.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na więcej, fajny projekt się szykuje :thumbup:

 

Swoją drogą na serio nie wejdzie do środka żadna 360? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłeś sobie śmiałe założenia bo ta budka jest do LC "trudna" bez mocnej modyfikacji a sprzęt zamontowany tutaj ma konkret TDP

aby w stresie pasywna chłodnica CPU i GPU ogarnęła.

Dla bardzo wysokiej wydajności chłodzenia GPU i CPU dał bym klasyczną chłodnicę zewnętrzną z wentylatorami a nie pasyw.

Chyba że GPU zostawiasz z AC to wtedy gicior.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz to za buda?

Nie myslal kolega o wywaleniu chlodnicy poza obudowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

om3ga, nie myślał kolega żeby przeczytać ze zrozumieniem kilka linijek wątku zamiast oglądać jedynie zdjęcia? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że alienware zawsze jakoś fajnie upakuje te swoje gratki do pieca, nie wiem dlaczego ale strasznie mi się zawsze podobal sposób w jaki wszystko montują itp, gdyby nie ceny zaporowe to chętnie bym coś od nich kupił ze stacjonarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

om3ga, nie myślał kolega żeby przeczytać ze zrozumieniem kilka linijek wątku zamiast oglądać jedynie zdjęcia? ;)

Fakt. Literke przekrecilem ;) + zaćmienie jakies :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z waszą pomocą mam nadzieję że coś takiego, na co przyjemnie będzie spojrzeć, uda się zrobić.

 

Na razie "bebechy" na wierzchu i burza w mózgu - jak ten pierdolnik ogarnąć/ukryć :)

 

 

 

 

20150324_205523milxt.jpg

 

 

 

 

 

Z wielką chęcią wnętrze widziałbym w czerni, ale w tym wypadku wariant "malarnia proszkowa" odpada - za dużo elektryki, której nie chcę ruszać. Na szczęscie pod MOBO jest tray, już kiedyś "umaczany" w proszku na czarno. Niemniej za dużo i tak oryginalnych ocynków widać, więc coś muszę wymyslić :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plastidip!kable nim tez mozesz pomalowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie malował bym tego wnętrza proszkowo bo i tak konstrukcja ścian wewnętrznych obudowy nie jest widoczna po zamontowaniu podzespołów.

Słabo mni się zrobiło i mroczki przed oczami poleciały jak zobaczyłem stopień skomplikowania i ilość perforacji wewnątrz korpusu :E

Alienware jest wyjątkowo ciężkim orzechem do zgryzienia dla moddera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale od czego tam jest tyle kabli w budzie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest ciężki bez dwóch zdań. Sławek, tak czuję że będę się do Ciebie musiał "uśmiechnąć" przynajmniej z jednym lub dwoma tematami związanymi z projektem :)

 

 

Dlaczego tyle jest okablowania? Większość to czujniki, kable sygnałowe i oświetlenie LED, aby potem móc sterować oświetleniem i chłodzeniem z systemu w takim panelu:

 

 

 

fx.jpg

 

 

Na szczęście większość kabli idzie ukrytych - jest nawet "jakiś cable managment" w tej budce. Piwnica w której jest cała elektronika sterująca tym, według obecnych obliczeń zostanie oddzielona podłogą od głownej komory.

 

 

 

 

Co do pytania o możliwość wrzucenia chłodnicy 360 - tak to wygląda. Jest specjalna wypinana ramka na 3 x 120 (wentyle)....i nic więcej. Z przodu tuż za włozoną ramką jest silnik sterujący górną wentylacją. Myślałem nad wrzuceniem wentyli na dystansach, tak aby chłodnica poszła niżej... ale tu już nastąpi kolizja z mobo.

Koszyk wrzucę jutro do malarni w każdym razie.

A z tym plastidipem myślałem... ale mam chyba inny, oby lepszy pomysł.

 

 

 

img_1422hdl9h.jpg

 

 

 

Ucieszę się jak zmieszczę tam bez problemów tą 240.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdzież :D Standardowo siedziało tam AIO z chłodnicą 120

 

 

img_7377iwevf.jpg

 

 

 

 

 

 

Historycznie ujmując będzie to 4 LC w Alienie... o ile 3 wcześniejsze AIO przyjmemy jako LC. Ja w każdym razie nie liczę tamtych jako wodne ;)

 

Pytanie: Czy są jakieś przyzwoite chłodnice 240, które nie mają 130 mm szerokości a gdzieś koło 125, a najlepiej 120?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EK PE są trochę szersze niż standardowe chłodnice - w EVOLV też nie mogłem zmieścić PE, brakowało dosłownie 1mm na szerokość. Phobya G-Changer ma coś ok 125.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie idzie przerobić lub wykonać od nowa tego koszyka tak by bez problemów wlazła 360tka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa Panowie :)

 

Kuba, co do 360 problem tkwi w długości chłodnicy. Tam po prostu nie ma gdzie już pójść na boki, bez ingerencję w górną wentylację sterowaną silnikiem. Nie jestem w stanie z tego zrezygnować za żadną cenę.

Jak koszyk wroci z malarni zrobię dokładne zdjęcie obrazujące problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, powodzenia w projekcie bo zapowiada się ciekawie. Trzymam kciuki thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zizu32 znam jednego co otwierać się to bał aby wyczyścić, już mnie bania boli jak pomyśle co checz z tym robić.

Czekam na więcej i mocno kibicuje, i tak tak lc, jak zabraknie miejsca to może coś na zewnątrz z tyłu obudowy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały Update

 

Z grubsza udało mi się powalczyć z ocynkami :)

 

Przed

 

img_14327hb61.jpg

 

 

 

 

 

Po (zrobione po ciemku przed chwilą, więc wybaczcie marną jakość)

 

img_14924sj96.jpg

img_1504m8sfa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zizu ,jak oglądam foty Twoich pc to powraca mi myśl o podłubaniu w kompie.

 

ROG BE i Alien . :thumbup: Znając Ciebie reszta komponentów również będzie unikatowa i skutkiem tego będzie fenomenalny komp .

Powodzenia ,będę zaglądał i kibicował .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...