Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rand34

Laptop około 3500 lenovo czy asus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, myślę nad wzięciem laptopa na raty w saTurnie. Jedyne dwie możliwości jakie widzę Asus i Lenovo, poniżej linki. Kosztują tyle samo i każdy ma plusy i minusy. Komputer ma być uniwersalny co prawda jakiś czas nie grałem i chciałbym parę gier teraz nadrobic, bo tak to głównie PES Fifa i inne sportowki.

Lepsza matryce ma Asus, do tego ma więcej ramu i ogólnie ładniejszy design (na lenovo palce się odciskaja). Lenovo ma 8 GB dysk ssd, lepsza karta graficzna 860 Gtx, natomiast asus ma 850 gtx. Po za tym lenovo ma lepsze głośniki ale brak napędu. Procesory takie same.

Co byście w tej sytuacji wybrali czy te grafiki mocno się różnią od siebie? Proszę o porade

 

 

 

Asus F550jk

 

Lenovo Y50 -70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do gier Lenovo Y50 z i5m + GTX860. Najmocniejsza konfiguracja w tej cenie o najlepszym stosunku cena/wydajność. Mocniejsza karta dopiero w lapkach za ~5 tys. GTX860 jest ~40% wydajniejszy od gtx850 ddr3. Posiada podświetlaną klawiaturę, matrycę o rozdzielczości FullHD i dobre nagłośnienie. Do gier najlepsza opcja. Tutaj masz taniej jak w saturnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEnovo y70 z i5h + gtx860

 

Większy brat lenovo y50tki z tą różnicą, że ma znacznie lepszą matrycę, w dodatku z panelem dotykowym.

Wydajność identyczna. Audio jbl i podświetlana klawiatura na pokładzie jak równierz podświetlana klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Mam nadzieję, że autor tematu nie pogniewa się za moje małe 5 groszy wtrącone do tematu.

Otóż Lenovo Y70 (z linku post wyżej) budzi moje duże zainteresowanie. Zakładając budżet około 3500 zł na laptopa do szeroko pojętych multimediów początkowo moim głównym typem był Acer Nitro (15 cali z i5 i matrycą full hd ips). Jakkolwiek Lenovo cenowo wygląda bardzo korzystnie. Poza tym 17 cali, dobra matryca choć błyszcząca, do tego system w zestawie. Szkoda jedynie że nie można mieć w nim dwóch dysków (ssd i hdd). W sumie tak naprawdę martwi mnie co innego. Czytając recenzję na notebookcheck, w punkcie poświęconym klawiaturze możemy przeczytać co następuje:Ograniczenia buforu są identyczne, jak we wcześniej testowanych modelach. Kombinacja A+S blokuje wszystkie klawisze w trójkącie W-Esc-CapsLk, a para klawiszy S i D nie działa razem z klawiszami CapsLk, 2, 3, W, E, X, C, F1-F4.

Hmmm, czyli co, grając np. w World of Warcraft, czy inne gierki gdzie wsad odpowiedzialny jest za poruszanie się bohatera wychodzi na to, że co chwila (no może przesadzam) będę blokować klawisze z tego trójkąta. Da się to wyłączyć?? Czy może coś kiepsko rozumiem i plotę trzy po trzy. Dziękuję za ewentualne uwagi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienic ustawienia klawiszy to nei problem ;D

ale dotyczy to wg ciebie klawiszy as i sdczyli jak bedziesz szedl jednoczesnie w lewo i do tylu to nie bedziesz mogl isc do przodu i w prawo....

no nie może być....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tak właściwie nie chodzi o możliwość ruszania się tył/lewo czy też prawo/przód tylko prawdopodobieństwo wduszenia tych dwóch guzików na raz (a to w bitewnej zawieruszce jest spore) :)

No ale jeśli twierdzisz, że można zmienić tą kombinację, nie jest ona jakoś na stałe przypisana to problemu nie ma w takim razie. Może by właściciele Y70 skrobnęli parę słów jak to wygląda u nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mnei nie zrozumiales...

napisalem ze w kazdej niemal grze mozna ustawiac sobie konfiguracje klawiszy.....

To nei mój wymysł tylko normalna rzecz ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, mea culpa, założyłem że chodzi Ci o zmianę tej kombinacji tak ogólnie.

Trochę lipa, bo zmiana klawiszologii w grach to rozwiązanie jedynie doraźne i niekoniecznie wygodne, aczkolwiek jak sam piszesz oczywiste.

Liczę, że wypowiedzą się właściciele Y70 jak to u nich wygląda, czy da się to obejść w inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...