Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

andrzej33113

Podkręcenie G3258 do 4,5

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie posiadam Intel G3258 + SPC Fera 2. Temperatury w Idle przy OC to 29-32 stopnie w Prime95 max 61 po 15 minutach. Więc wymineniłem chlodzenie ze wzgledu na głośność Boxowego i temperatury ale tak myśle że jak mam już te chłodzenie to podkręce do 4,5GHz. Problem w tym że no podkręcenie do 4,2Ghz to tylko zmiana mnożników i tyle ale nie ogarniam tych zmian napięć i tak dalej. Mam płyte MSI H81M-P33 + Corsair VS 450 + 2x4 GoodRam Play 4gb.

Tutaj macie ss z biosu

tai43z7.jpgsPVm5d9.jpg

 

Prosze o pomoc ile mam ustawić i co aby weszło na 4,5Ghz lub chociaż wytlumaczyc (wole podać ile :DD). Dziękuje i prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU Ratio 45

Ring Ratio od 40-45 próbuj

VCCIN od 1.8V do 1.9V próbuj

CPU Voltage jak masz możliwość na sztywno dać to próbuj od 1.25V do tych 1.35V przy 4.5Ghz, u mnie na 4.5Ghz trzeba było 1.33V na przykład, to już zależy od sztuki. Jak nie da rady ustawić sztywno to pewnie będzie pierwsza wartość Normal czyli 1.2V a druga Offset i ile tam Ci trzeba i będzie można(to dodatkowe napięcie jakie zostanie zapodane do procka 1.2V + np 0.5V Offsetu).

Ring Voltage ja ustawiam od 1.05-1.10V

Power Limit MAX (koło ~100W)

CPU Current Limit(A) też daj MAX (pewnie koło 90)

Przynajmniej tak to u mnie wygląda jednak ja mam inną płytę ale też na H81.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ring Ratio na 40-45 nie ma sensu, zżera Ci tylko więcej napięcia które możesz przeznaczyć bezpośrednio na CPU Voltage. Wrzuć sobie bez problemu 32 jak w stockowym, i tak nic nie dostaniesz wydajności na tym.

VCCIN od razu na 1,9V, bez gadania. 1,8V nie ma sensu.

Ring Voltage jeśli będziesz miał na 32 to możesz ustawić 0,95V. Jeśli będzie niestabilnie, 1V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co z ustawieniami od mlex 14 jest stabilnie po daniu CPUV na 1,30 oraz Ring a 1,10V. Tutaj macie Prime po 10 minutach 5tDr2Tb.png

 

@EDIT

 

Tutaj od joszihere i zostane przy ustawieniach od ciebie bo jednak mniejsza temp. jest.

 

X6VO0Td.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w porządku. Napięcie całkiem niezłe jak na 4,5GHz, Ty potrzebujesz tylko 1,33V, ja potrzebuję 1,375V. Pogratulować 4,5GHz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, nigdy nie mam szcześcia zawsze albo wadliwy albo do dupy sprzęt a tu na niezły procke poszlo. Odrazu tak ustawiilem zaraz jeszcze nizej sporoboje i dam znac. Czy to normalne ze mi temp skacze caly czas niby 31 potem 36 31 39 34 41 i tak caly czas ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to normalne, to już niestety jest wina gluta pod IHS. To on powoduje takie wzrosty temperatury, np. siedzisz na pulpicie, masz 30C, wejdziesz do przeglądarki, wskakuje ci 50C i znowu 30C. Nie ma czym się martwić. Przetestuj teraz w Prime95 2-3 godzinki, jak będzie działać to jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. na SPC Fera 2? Czy na pewno masz dobrze założone chłodzenie i dobrze nałożoną pastę? 90 stopni to na prawdę dużo.. ja na boxie tyle nie miałem nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz grająć w CSA od 7 godzin max osiąga 55 stopni ale mówie że przy Prime95 doszło po 30 minutach do 78 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie ma szans żeby doszło do 90C przy Prime95, jeśli po 30 minutach dochodzi temp. do 78 stopni, powyżej 80 nie wejdzie. Ale jak jest stabilnie to jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra zrobie tego Prime95 na 2h ale raczej jest stabilnie skoro gram tyle godzin i nic sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wzieła mnie chęć na zmniejszenie napięć i po 2h zmniejszyłem z 1,300 do 1,305 tutaj ss :) Bede schodził niżej jak bedzie czas i o ile się uda. Prime w ostatnim teście na 15 minut bo musuiałem iść ale na noc zapuszcze :D8at9dUg.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam niestety płyte asrock`a . Ktoś byłby tak miły i przetłumaczył , gdzie on ma te ring ratio vccin itd.. co mu tam poustawiać?

 

 

6085285000_1428006696.jpg4541293400_1428006698.jpg8102368400_1428006700.jpg2893980100_1428006701.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

All Core na 42 - ustawi ci się 4,2GHz.

CPU Cache Ratio na 32. (nie ma sensu iść dalej w cache)

Vcore Override Voltage - napięcie procesora, maximum 1,4V, więcej nie ma sensu.

CPU Cache Override Voltage (vring) - spróbuj 0,95V, jak będzie niestabilnie to 1V.

CPU Input Voltage (VCCIN) bierzesz na Override (chyba) i ustawiasz 1,9V.

 

To chyba tyle, bawisz się napięciem jak najniżej i taktowaniem które chcesz osiągnąć.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje joszihere za pomoc.

Zostawie 4.8Ghz@1.47V już nie mam siły się bawić ^^

 

Można jakoś ustawić osobny stan zasilania dla idle,czy tylko ofsetem równoczesnie dla idle/load ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...