Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Skyhunter

Ocena zestawu, limit 3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, dogadałem się z żoną na temat kupna nowego pc bo laptopy nam nie wystarczą, ugrałem limit 3500 zł, złożyłem coś takiego:

1 Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, 275

2 Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - 799

3 Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB (384Bit) DVI HDMI DP 919

4 Dysk SSD Intel 530 Series 120GB SATA3 540/480MB/s 7mm Single Pack 319

5 Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 1 235

6 Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU) 1 219

7 Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered 269

8 Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0 1 175

9 Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - 1 53

10 Czytnik I-BOX 85w1 + USB (ICKWHIR022) 1 14,00 14,00

 

Do zapłaty: 3277

 

Nie wiem jednak czy ta karta graficzna jest dobrym wyborem, poczytałem trochę, i wychodzi, że ma duże zapotrzebowanie na energię, za to gf 960 podobno przez małą ilość bitów i 2gb pamięci lubi się czasem przydławić. Nie wiem, może ktoś mądrzejszy się wypowie i doradzi?? Komputer będzie używany do gier i pracy w photoshopie ( to żona).

Bedę wdzięczny za sugestie i rady wraz z objaśnieniem dlaczego tak a nie inaczej, jutro a właściwie już dziś chciałbym złożyć zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kart dopłać do R9 280X - http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-r9-280x-1000m-dd-boost-edition-3072-mb-ddr5-r9-280x-tdfd-611378/ - R9 280 za ponad 900 zł to słaby biznes.

 

Prądu trochę żre, jeżeli to dla ciebie problem, no to pozostaje GTX 960. Ew. wywalenie SSD i wsadzenie GTX 970, ale żonie pewnie przyda się SSD do pracy w Photoshopie (większa wygoda).

 

 

Swoją drogą, SSD można dać tańszy - http://www.morele.net/dysk-ssd-transcend-370-128gb-sata-iii-6gb-s-mlc-premium-ts128gssd370-649491/ - ten Intel jest stanowczo za drogi w porównaniu do Transcenda. Różnice w wydajności w codziennym użytku nie do zauważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dirian, zamienię te dyski skoro mówisz, że i tak nie zobaczę różnicy, zgadzam się z tym bo już mnie nie bawi wyciskanie każdego MB I Mhz z kompa, jeśli chodzi o grafikę to jestem otwarty chociaż zawsze lubiłem gf.

A co powiedziałbyś na radeona r9 285? Jego cena to też okolice 1000zł

Starszych gf chyba nie warto rozpatrywać??

Jeśli chodzi o gf 970 to raczej nie stać mnie na niego. Po prostu chciałbym najlepszą możliwą grafikę za koło 1000zł.

 

Microsista jeśli chodzi o twój zestaw to nie ma w nim zwykłego dysku hdd który potrzebujemy na magazyn zdjęć, filmów itd, nie ma tam też napędu ani czytnika kart a jednak to wszystko musi być w komputerze rodzinnym, ale dzięki za pomysł;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 285 się nie opłaca, GTX 960 to lepszy wybór.

 

Zestaw powyżej no niby jest GTX 970 i SSD, ale bardzo budżetowa płyta, wolny RAM, na siłę można by coś takiego wziąć, ale chyba sensowniej dołożyć 100-150 zł i dopłacić do lepszych części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płyta mu wystarczy to czemu nie? A ramy można samemu ustawić - nie ważne jakie się kupi.

Ale dopłącić jak najbardziej można. Sloty na ram, usb3 i takie tam się przydają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ustawić inaczej RAM 1600 MHz CL11 na płycie H81?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżyć opóźnienia. Na Asrocku H81M to robiłem to zakładam, że i tu się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, po wielu negocjacjach z żoną z nie całkiem czystym sumieniem złożyłem coś takiego:

Jakieś poprawki? Budżet już nie do przekroczenia nawet o 1 zł. Chyba, że w dół ;).

 

1 Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache 235

2 Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V 269

3 Zasilacz Corsair CX Series 500W ATX, Modular, 80 Plus Bronze 269,00

4 Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA 53

5 Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H 275,00

6 Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0 175,00

7 Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX - Haswell Refresh 799

8 Karta graficzna EVGA GeForce GTX 970 FTW ACX 2.0, 4GB GDDR5 (256 Bit) 1619

9 Dysk SSD Patriot Blaze 120GB (PB120GS25SSDR) 246,00

Suma: 3940

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD na http://www.morele.net/dysk-ssd-transcend-370-128gb-sata-iii-6gb-s-mlc-premium-ts128gssd370-649491/ - pewniejszy wybór, do tego kilka GB więcej przy niższej cenie.

 

Zasilacz - http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g550m-550w-modularny-120mm-80-rs-550-amaa-b1-629138/ - dłuższa gwarancja i lepsza elektryka (m.in. przetwornica DC-DC).

 

Reszta ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki,zmieniłem dysk i zasilacz, a jeśli chodzi o gtx 970 to może doradzisz któryś tańszy model? czy nie warto, bo widzę, że już od 1400zł się zaczynają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1400 zł to dostaniesz najwyżej referenta z głośnym i mało wydajnym chłodzeniem. Moim zdaniem warto dorzucić do EVGA FTW, no ale jakbyś koneicznie chciał uciąć stówę, to można wziąć model ACX - http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-superclocked-acx-2-0-4gb-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-04g-p4-2974-kr-667982/ - gorsze chłodzenie z uwagi na inaczej zaprojektowany radiator (ale nadal niezłe) i niższe taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, ostatecznie kupiłem jednak z radeonem r9 280x msi gaming, przysłali,złożyłem i...nie działa, karta nie działa ani w świeżo złożonym kompie ani u szwagra, kręcą się wiatraczki i tyle, a jeśli chodzi o płytę główną to po podłączeniu do niej karty graficznej szwagra również nie działa, zintegrowana karta też nie działa, odesłałem na 3 dniowy zwrot...:(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wiedziałem, że o czymś zapomniałem:D. A tak serio to tak, podpiąłem, wentylatory pracowały wszystkie, sprawdzałem tez zasilacz w drugim kompie i działał poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podłączałes monitor do vga czy wyjścia dsub/dvi na płycie głównej? Wybacz, to banał ale dużo ludzi się myliło... i myślało, że grafika jest uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, podłączałem, i nie ma czego wybaczać, jestem tylko zawiedziony, długo starałem się wybrać najlepsze komponenty żeby zmieścić się w budżecie, później ze względu na obowiązki rodzinne składałem kompa do 1 w nocy i później przez następne 3h próbowałem różnych sposobów i kombinacji żeby go uruchomić a tu nic;/.Próbowałem przez moją kartę, przez płytę główną, przez kartę szwagra i nic nie działało, nawet pomyślałem, że może monitor padł i podłączyłem na wszelki wypadek do tv, zero reakcji, coś musi być nie tak skoro bios nie daje sygnału, że wszystkie podzespoły są sprawne, natomiast jak wyciągnąłem ram to piszczał błąd ramu. Zobaczymy co powiedzą w morele, mam tylko nadzieję, że nie będę jednym z tych przypadków które tygodniami czekają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko skończyło się dobrze, serwis MSI wymienił uszkodzoną płytę.Komputer działa a ja mam do sprzedania nową płytę główną:D.

Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...