Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

speluga

Forum nie dziala bez www

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przedziwny przypadek, forum działa pod adresem z www.site.pl, ale bez www już nie działa, pojawia się informacja strona niedostępna.

Forum to czysta wersja 3.0.12 bez żadnych modyfikacji, dodam, że działało bez zastrzeżeń problem pojawił się nagle sam. W pliku .htaccess również nic nie było ruszane.

 

Adresu forum nie mogę podać bo jest prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby domena działała muszą być spełnione 2 rzeczy:

1. Domena musi wskazywać na adres ip serwera. Sprawdź, czy domena z www wskazuje na ten sam adres co ta bez (choćby pingiem)

2. Domena musi być zaparkowana na serwerze, tzn serwer musi wiedzieć co wyświetlić gdy przeglądarka pyta o dana domenę (w praktyce często jeden serwer obsługuje wiele różnych witryn lub podwitryn na różnych domenach). Sposób parkowania domeny zależy od używanego serwera (np. httpd.conf w apache), serwisy hostingowe udostępniają do tego własne panele).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mam ustawienia w domenie:

 

Podstawowy serwer nazw :

Wtórny serwer nazw :

1-szy wtórny serwer nazw :

2-gi wtórny serwer nazw :

3-ci wtórny serwer nazw:

 

EDIT:

zresetowałem wszytskie ustawienia domeny, ustawiłem jeszcze raz i niby działa z www i bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby zrobienie przekierowania w .htaccess, w którym w przypadku wpisania adresu z www nastąpiło by przekierowanie do adresu bez www (lub odwrotnie, twoja decyzja, która z nich ma się pojawiać). W przeciwnym wypadku Google będzie traktować je jako dwa osobne adresy (przedrostek www.site.com to tak naprawdę subdomena "www", tak jak tutaj jest "forum".pclab.pl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...