Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FochJoker

Małe porównanie mojego obecnego zestawu z innym

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim obecnym komputerze posiadam procesor amd x3 8450 3x2.1 i kartę graficzną radeon 5830 . Zamierzam kupić (za śmieszne pieniądze) płytę główną Gigabyte GA-EP31-DS3L P31 z procesorem Intel® Xeon® Processor E5345 4x2.33 którego kręcą nawet do 3.70. Jest to zestaw używany kosztować mnie będzie jakies 50 zł. Czy mogę procesor serwerowy używać w domu? czy nie ryzykuję żę procesor jest za przeproszeniem już "wyjechany"? czy warto? z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że płyta obsługuje tylko dwie pamięci 2x2GB max jeśli są dwustronne tak jak większość. Jednostronne ciężej dostać jak chcesz więcej niż 4GB. Możesz też zrobić research jak dane pamięci sparują się w dual channelu. Czy to strona producenta, gdzie jest mniej modeli, czy gdziekolwiek.

Ale na tym sprzęcie to raczej wystarczy.

Poza tym, te procesory dla aplikacji czterordzeniowych, mają podobną wydajność, choć wydajność pierwszego wątku w Xeonie jest lepsza. Nie zawsze musisz zauważyć różnicę.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E5345-vs-AMD-Phenom-X3-8450

Ale jeśli gadamy o OC, to poczytaj o pencil modzie na tą płytę, i podobno Kingstonowe pamięci 800Mhz (nie wiem jak inne) bardzo blokują możliwości OC na niej.

Uważaj też na nadmierne grzanie mostka północnego. Jeszcze nie czytałem co można z tym zrobić dokładnie (wentylatorek może czy cuś).

Tania, ale dobra płyta, z fazami też wbrew pozorom nie jest tak źle, choć Quady mniej lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...