Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PatrycjuszRSV

GTX970 pod Phenom II X4 965?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, podaj model płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden, ten phenom jest na poziomie i3 4160 ale dopiero po mocnym OC a do gtx'a potrzeba minimum i5 4440/60. Za tą kasę + sprzedaż obecnej płyty i cpu lepiej zmienić całą platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-990XA-UD3 model płyty

 

w takim razie jaka płyta + procesor? Rozumiem że nie warto dalej ładować się w amd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden, ten phenom jest na poziomie i3 4160 ale dopiero po mocnym OC a do gtx'a potrzeba minimum i5 4440/60. Za tą kasę + sprzedaż obecnej płyty i cpu lepiej zmienić całą platformę.

Raczej na poziomie i3-2100. Do i3 4160 trochę mu brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wsadzić na tą płytę fx'a 8250 ale czy jest sens, nie wiem, musiałby się ktoś bardziej obeznany w amd wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Phenom byl waskim gardlem przy GTX 680, wiec wniosek nasuwa sie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się nie opłaca, ja mam Phenoma II 955 podkręconego do 3.600, 8GB ramu, mobo Asus M3NHT i z ciekawości pożyczyłem od znajomego Asusa Strixa właśnie po to aby zobaczyć jak procek ogranicza tą kartę i oczywiście ogranicza ale ku mojemu zdziwieniu wcale nie tak bardzo. Na moim GTX 460 1GB w najnowszym 3DMarku mam 2400 pk. a na Strixie równe 8000, w AC Unity na 460 nie da się grać nawet na minimalnych ustawieniach a na 970 płynnie w Ultra, cienie tylko chyba na high, z ciekawości zapuściłem 3DMarka 2003:) i różnica jest 61000 do 106000, troche może nadrabia monitor 1680x1050, w full HD oczywiście będzie trochę gorzej ale naprawde nie ma tragedi na tym procku jak się wydaje. Ja kupuję tą kartę do tego procka a później się zmieni na i5, a miałem właśnie zrobić na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha. Dobre niedlugo na phenoma wloza 980 :E. Ale w sumie sterowniki nvidii nie sa najgorsze teraz wrecz duzo lepsze od amd, wiec mysle, ze na chwile taki zestaw ma swoje racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-990XA-UD3 model płyty

 

w takim razie jaka płyta + procesor? Rozumiem że nie warto dalej ładować się w amd?

W AMD średnio się opłaca, jak miałbyś kupować to FX-8320 + Chłodzenie jakieś za 100-140zł i o/c do 4200MHz. Będzie nie najgorsza wydajność.

 

Lub zmiana na i5 + jakąś płytkę. Sporo lepszy wybór jak nie umiesz/nie chcesz kręcić AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha. Dobre niedlugo na phenoma wloza 980 :E. Ale w sumie sterowniki nvidii nie sa najgorsze teraz wrecz duzo lepsze od amd, wiec mysle, ze na chwile taki zestaw ma swoje racje.

 

Sprawdz sam a później się śmiej, a dlaczego nie można włożyć 980? co wybuchnie? napisałem że będzie zmiana na i5 i autorowi też polecam i5 ale takiej tragedi jak co niektórzy piszą nie ma i można spokojnie pograć z bd ustawieniami do czasu wymiany procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Phenom potrafił ograniczać Gtxa 570. Każda gra ma inne zapotrzebowanie na moc procesora i karty graficznej oraz niemal w każdej grze są miejsca w których wąskim gardłem będzie procek a jeszcze w innych karta graficzna. Chodzi o to że jeżeli gra w danym miejscu wymaga głównie mocy karty to Twój fps poszybuje, ale jeśli trafisz na miejsce procesorowe to i tak Twój fps będzie mizerny Phenom będzie się pocić, a karta nudzić. Więc Twój przyrost fps będzie zależeć od gry i miejsca w którym sprawdzasz swój fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wsadzić na tą płytę fx'a 8250 ale czy jest sens, nie wiem, musiałby się ktoś bardziej obeznany w amd wypowiedzieć.

 

Ja mam procka jak w sygnaturce i po zmianie GTX 660 na GTX 970 jest wielka różnica np w Far Cry 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule. Jest sens zamieniać HD7770 na GTX970 przy tym procesorze?

 

Tak, tylko procesor zmien na fx 8320, bo płytę masz dobrą do oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienił stryjek siekierkę na kijek :thumbdown: jak zmieniać to tylko na core i5 choćby po taniości coś na 1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby tylko zmienić procesor się dało :D płyta też swoje kosztuje.

Powiedzcie mi jeszcze ile można wziąć za ten procesor razem z płytą główną? Może jednak poświęcę więcej grosza i zrobię cały komputer za jednym zamachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym problem, my kupić gtx 970 i bawić się z nim razem z phenomem x4 965, a jak będą pieniądze to zmienić plyte i procek na i5tkę jakąś? Nie każdy ma 3000zł na raz na zakup nowego sprzętu.

Sam kupiłm tego phenoma za 200zł, w wersji BE, niedawno (stary proc do athlon x2 240...), teraz planuję zakup gtx 970, w wiedzmina na wysokich sobie pogram, co z tego że karta ogranicza procek...? Za rok gdzieś kupię i5 6600 i będę miał dopiero wtedy porządny zestaw. Nie widzę problemu z kupowaniem na raty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tego phenoma idealnie pasuje GTX960 4GB oczywiście GTX970 też będzie lecz nie warto dokładać jak chcesz tylko upgrade karty to GTX960 4gb jest dla ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak procka podkręcisz do 4GHz lub więcej to po zmianie karty na gtx 970(lub 780) wydajność(fps) powinna wzrosnąć ok 3x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś do phenoma 2x 4 820 2.8 ghz wsadziłem gtx 660 i karta chodziłą na 40 procet max 50 i była tragednia , dopiero jak i5 wsadziłem było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma pieniądze, niech kupuje i5, płyte i gtx 970, ale powtarzam: są ludzie którzy sprzęt kupują na raty i nie stać ich na wydatek rzędu 3000 zł jednorazowo.

Na nowej karcie ze starym sprzętem pograsz w większość gier. Tak, stary proc ograniczy kartę. Ale pograsz w większość gier. Z czasem, po roku, możesz wymienić płytę i proc i wszystko będzie śmigać tak jak powinno. Tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłm tego phenoma za 200zł, w wersji BE, niedawno (stary proc do athlon x2 240...), teraz planuję zakup gtx 970, w wiedzmina na wysokich sobie pogram, co z tego że karta ogranicza procek...? Za rok gdzieś kupię i5 6600 i będę miał dopiero wtedy porządny zestaw. Nie widzę problemu z kupowaniem na raty

No Phenom w novigradzie daje ok 20 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Phenom w novigradzie daje ok 20 fps.

PII X6 z podpisu generuje 50-60 klatek w Novigradzie na rynku, z koligacją na 4 wątki średnio 7 klatek mniej.

Co nie zmienia faktu, że Wiedźmin to zły przykład. Phenom X4 jest sporo za słaby do 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PII X6 z podpisu generuje 50-60 klatek w Novigradzie na rynku, z koligacją na 4 wątki średnio 7 klatek mniej.

Co nie zmienia faktu, że Wiedźmin to zły przykład. Phenom X4 jest sporo za słaby do 970.

Ja miałem na 3,9. Wszystkie wątki 100% i max do 30 fps. Teraz już mam ponad 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Słuchaj, bierz najlepszą kartę na jaką Cię stać a na pewno w porównaniu ze starą będziesz zadowolony. Bajeczki, że z prockami intela karta będzie śmigała nie wiem - 100 a może 1000% ( Heehehe...) lepiej to wymysły "fanboji", może są szybsze niż AMD ale na pewno nie tyle, co niektórzy tutaj sugerują. Lepiej do słabszego procka lepszą kartę włożyć niż do słabszej karty super szybkiego cepa. Bierz tą kartę a w przyszłości, jak będzie Cię stać to weźmiesz lepszego proca i tyle. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...