Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamilm30

WQHD vs FULLHD wasze wrażenia i odczucia

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu się przyznaję chcę kupić monitorek ASUS ROG SWIFT PG278Q ;-)

 

Chciałbym w tym temacie przeczytać wasze opinie na temat przejscia z Full HD na WQHD czy jest to jakaś znacząca czy niewielka różnica odnośnie pracy na takiej rozdziałce zarówno w programach jak i grach ??

 

Prosze o wszelkie opinie na temat różnicy pomiędzy tymi rozdzielczościami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większe pole robocze na większej rozdzielczości a w grach ciut więcej widzisz ale obarczone jest to większymi wymaganiami od PC. Plamka jest mniejsza w 27 calach WQHD trzeba będzie użyć skalowanie czcionki windows, ale to nie problem. Jakość obrazu będzie lepsza ogólnie w WQHD. Matryca full hd jest tańsza zazwyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica. Policz sobie ile będzie pikseli w jednej i drugiej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o wrazenia typu przesiadam sie ze 150 konnego BMW na 270 konnego Mercedesa ^^ czy to sa tego pokroju roznice ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o wrazenia typu przesiadam sie ze 150 konnego BMW na 270 konnego Mercedesa ^^ czy to sa tego pokroju roznice ??

 

Porównanie niewspółmierne ale będziesz zadowolony jeżeli potrzebujesz większej przestrzeni roboczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica ale szybko się do niej przyzwyczaisz i wtedy będziesz rozczarowany że to dla Ciebie mało. Jaki masz PC lub planujesz mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica ale szybko się do niej przyzwyczaisz i wtedy będziesz rozczarowany że to dla Ciebie mało. Jaki masz PC lub planujesz mieć?

 

Pamiętam pierwszy monitor FHD, przez miesiąc siedziałem na 1600x900 aby przyzwyczaić się bo takie wielkie a chwile po ustawieniu już na stałe 1080p zrobiło się za mało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przestawiałem się z CRT 17 cali xga (1024x768) w grach 800x600 na 23 cali z początku 720p(co było dla mnie w sam raz) później ustawiłem 1080p i miałem to samo odczucie po miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam chcę kupić asusa tylko jest trochę negatywnych opinii (psują się) w sumie to potrzebuję do gier z G-sync za wielkiego wyboru nie ma, wolał bym 1080p większa rozdzielczość raczej nie potrzebna miałem przyjemność zabawy APPLE iMac 27 Retina 5K MF886PL/A

5120 x 2880

i jakoś nie poczułem tej rozdzielczości może jestem ślepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak wielkiej rozdzielczości masz 2 razy więcej pola roboczego(oraz 2 razy mniejsze) więc nie wiem jakim cudem tego nie odczułeś, a do gier to koszmar taka rozdzielczość. Chyba że wszystko miałeś powiększone więc twoja opinia "wolał bym 1080p" jest nic nie warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego używasz.

Jeśli wszystko jest przeskalowane to nie poczujesz rozdzielczości, tylko ostrość bardziej.

 

Jak potrzebujesz czegoś na 1:1 pixela to różnice widać od razu, bo inaczej się po prostu może nie mieścić na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica ale szybko się do niej przyzwyczaisz i wtedy będziesz rozczarowany że to dla Ciebie mało. Jaki masz PC lub planujesz mieć?

 

I7 4770K

16GB RAM DDR 3

ZASILACZ 1200WAT

780TI OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego używasz.

Jeśli wszystko jest przeskalowane to nie poczujesz rozdzielczości, tylko ostrość bardziej.

 

Jak potrzebujesz czegoś na 1:1 pixela to różnice widać od razu, bo inaczej się po prostu może nie mieścić na ekranie.

Właśnie o tym pisałem tylko gorzej ująłem.

 

I7 4770K

16GB RAM DDR 3

ZASILACZ 1200WAT

780TI OC

 

Przy takim PC brałbym WQHD bezsprzecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o wrazenia typu przesiadam sie ze 150 konnego BMW na 270 konnego Mercedesa ^^ czy to sa tego pokroju roznice ??

Nie, to są różnice pomiędzy monitorami (rozdzielczościami), a nie samochodami.

Większa gęstość pikseli i tyle - zakładając że wymiary ekranu pozostaną takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak wielkiej rozdzielczości masz 2 razy więcej pola roboczego(oraz 2 razy mniejsze) więc nie wiem jakim cudem tego nie odczułeś, a do gier to koszmar taka rozdzielczość. Chyba że wszystko miałeś powiększone więc twoja opinia "wolał bym 1080p" jest nic nie warta.

 

bo to nie był windows tylko ios, ekran mały wiele to nie dało 4k to od 40 cali w górę BDM4065UC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tego Asus Rog Swift

 

Jakby ktoś chcial sie czegos dowiedziec to pytać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasność ma dobrą ?

 

ktoś pisał na zagranicznym forum ze 1080p wygląda źle artefakty czy coś tam,

skalowanie wszystkiego co jest  w mniejszej rozdzielczości do 1440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasność ma dobrą ?

 

ktoś pisał na zagranicznym forum ze 1080p wygląda źle artefakty czy coś tam

 

Po kilku godzinach gry powiem tak:

 

1. W porównaniu do monitora BENQ XL24IIT (fullhd w 144hz) Asus kosztuje drugie tyle.... ALE WARTO !! siedze juz 3h na COD oczy nie bolą nic sie nie rozmazuje jest super !!! BENQ wymięka..

 

2. Regulacja która jest w Asusie zadziwiła mnie bardzo pozywywnie ;_)))

 

3. Rozdzielczość WQHD to bajka w porównaniu do Fullhd (potrzebna dobra gra do porównania polecam Wiedzmin 2 )

 

4. Odwzorowanie kolorów "naturalność" .... coś pięknego ;-))))) BenQ wymięka

 

 

Ogulnie rzecz biorąc Monitor o wiele lepszy niż poprzednik do gier (mowa o benq) jednak ta cenaaaa..... ;//// powiem tak jak ktoś ma i kogoś stać i nie przeraża go to ze za rok ten monitor bedzie wart 1200... WARTO ;-))

 

Jutro porobie w księgowości to napisze jak wrażenia

 

Pozdrawiam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Odwzorowanie kolorów "naturalność" .... coś pięknego ;-))))) BenQ wymięka

 

Paanie to matryca TN jak byś zobaczył co potrafią lepsze matryce szybko zmienił byś zdanie o kolorach ale nie będe zapeszać :P

 

 

Ogulnie rzecz biorąc Monitor o wiele lepszy niż poprzednik do gier (mowa o benq) jednak ta cenaaaa..... ;//// powiem tak jak ktoś ma i kogoś stać i nie przeraża go to ze za rok ten monitor bedzie wart 1200... WARTO ;-))

 

Pozdrawiam ;-)

 

Nie przejmuj się nie będzie warty 1200 zł będzie warty sporo więcej, obecnie takie modele jak BenQ XL2720T są na rynku ponad rok a cena trzyma się w miejscu, naprawdę nie rozumiem fenomenu utrzymywania cen monitorów 144 Hz Stary BenQ XL2411T ile czasu jest już na rynku a nadal śpiewają za niego 1000 zł i więcej.

 

Swoją drogą sam na jesień będę szukać jakiegoś monitora 144 Hz byle 27 cali i nie mam pojęcia na co się zdecydować, BenQ XL2720T nadal strasznie drogi jak na swoje możliwości i strasznie paskudną podstawę ma, zdecydowanie jest lepsza w tych nowych modelach tj. XL2430T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie przejmuj się nie będzie warty 1200 zł będzie warty sporo więcej, obecnie takie modele jak BenQ XL2720T są na rynku ponad rok a cena trzyma się w miejscu, naprawdę nie rozumiem fenomenu utrzymywania cen monitorów 144 Hz Stary BenQ XL2411T ile czasu jest już na rynku a nadal śpiewają za niego 1000 zł i więcej.

 

Swoją drogą sam na jesień będę szukać jakiegoś monitora 144 Hz byle 27 cali i nie mam pojęcia na co się zdecydować, BenQ XL2720T nadal strasznie drogi jak na swoje możliwości i strasznie paskudną podstawę ma, zdecydowanie jest lepsza w tych nowych modelach tj. XL2430T

 

Przy Benq srasznie bola oczy i sie mecza ;//// probowalem zmieniac przy nim jasnosci , kontrasty , podswietlenie , tryby wyswietlania ,,,...,, efekt byl zawsze ten sam oczy pieką mniej lub bardziej tzn szybciej lub troszke pozniej w zaleznosci jaki tryb ustawiony. Nie wiem od czego to zalezy moze to podswietlanie led ??? nie znam sie ale po przejsciu na ASUSA ten problem znikł w 100% Boze jak ja sie ciesze, kij z ta rozdzielczością i odświezaniem to pikus wreszcie monitor na ktory mozna patrzec bez udręki ;-) a to jak wyrazny i WYGODNY jest w rozdziałce wqhd to juz inna sprawa .. NIE WROCE JUZ NIGDY DO FULLHD !!! :ppp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całości ale odniose sie do nazwy tematu.

 

Moje wrażenia z przesiadki 1080p 24" na 1440p 27" były bardzo pozytywne. Widac różnice gołym okiem. Jesli jest kasa to warto!

Jak kupowałem 27" 1440p to była to różnica około 1000zł do dopłacenia. Jeśli ci to nie przeszkadza to smiało. Problem jest w tym, ze za rok będziesz chcial 4K :E

 

 

Edit. miałem model Dell U2713HM jakos tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie to samo jest w-led z tym że pewnie inna minimalna jasność i inne tryby ustawień. W każdym razie powinno tak się ustawiać żeby był obraz jak najbardziej naturalny dla oczu, a zarazem jakość i czas reakcji był odpowiedni dla gracza. Ja w swoim eizo fs2331 uważam że profil game oraz cinema są beznadziejne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu się przyznaję chcę kupić monitorek ASUS ROG SWIFT PG278Q ;-)

 

Chciałbym w tym temacie przeczytać wasze opinie na temat przejscia z Full HD na WQHD czy jest to jakaś znacząca czy niewielka różnica odnośnie pracy na takiej rozdziałce zarówno w programach jak i grach ??

 

Prosze o wszelkie opinie na temat różnicy pomiędzy tymi rozdzielczościami

Kwestia zastosowania. Do pracy większa przestrzeń robocza np. zamiast 2 dokumentów obok siebie idzie wcisnąć 3 (oczywiście mowa o powiększeniu 100% i widoczności całej strony).

Do gier jak dla mnie 27" to za dużo przy strzelankach, nie idzie ogarnąć całego ekranu na raz.

 

Przy większym upakowaniu pikseli może wystąpić problem zbyt małych liter jak programy/gry nie potrafią się dobrze skalować (chyba niestety większość).

 

Przy siedzeniu po ciemku, to jednak spora świecąca ściana, więc nawet przy minimum jasności potrafi dawać po oczach.

 

@Mrow

Ja mam U2713H, była chęć na 16:10, ale cena o 2000 wyższa była :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='29 Marzec 2015 - 15:55' timestamp='1427640933' post='13278447']

 

Do gier jak dla mnie 27" to za dużo przy strzelankach, nie idzie ogarnąć całego ekranu na raz.

Uważam podobnie. Ekran 27" jest za duży do strzelanek, nie idzie się skupić na rozgrywce, gdy trzeba zbyt daleko sięgać wzrokiem względem środka. 24" to wg mnie ideał do tego typu gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...