Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

freO_97

którą mysz wybrać do gier FPS (najcześciej CS GO)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje myszki głównie do gier FPS CS GO, BF itp. Mój chwyt myszki to Claw Grip, mam dość sporą dłoń. Aktualnie mam mysz Ibox Ghost i jest bardzo niewygodnna, ważne jest aby miała ona te dwa dodatkowe przyciski z lewej strony myszy, którymi można np. cofać strone bardzo sie do nich przyzwyczaiłem. :) Mój koszt jaki moge wydać na mysz to 150 zł. Zastanawiałem się nad A4tech Bloody Blazing A9 i Natec Genesis GX77, podajcie swoje propozycje i rady. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roccat Savu. Jest w zestawie w RTV Euro AGD za 159.

 

I na przyszłość nie zakładaj 2 tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chce żadnego zestawu tylko pożądną myszke, słuchawki mam i podkładke dlatego to chyba bez sensu żebym kupował ten zestaw. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie sprzedasz resztę, zobacz ile kosztuje sama mycha, podkładka i słuchawki osobno, matematykę zostawię Tobie. A byle czego bym nie polecił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tych plastikowych zabawek. W tym budżecie dla osób szukających gryzonia pod FPSy 85% kończy z CM Alcor. A to dlatego że jest bardzo dobra w zamian za tą cenę. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że i tak lepiej brać Savu niż Alcor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

Dokładnie, Savu >>>> Alcor.

 

A kolega Akcedi chyba nie miał Savu w rękach. I powoływanie się, że Alcor jest do FPS jest co najmniej głupie, nie ma czegoś takiego jak mysz do czegoś (wyjątek - myszy do MMO z mnóstwem przycisków ale to i tak nie oznacza, że w inne gry nie pograsz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przem33k

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może złego określenia użyłem. Miałem na myśli CS. A w tym wypadku sytuacja ma się tak że Alcor odnotowuje najwyższą sprzedaż myszy nie przekraczających 150zł, w sytuacji normalnej, a nie które przeleżały rok na magazynie a teraz są w 50% promocji.

Bawiłem się Savu i nie mówię że jest zła. Ale argumenty w postaci fajnych plastików użytych do wykonania myszy jakoś do mnie nie przemawiają. Dla mnie liczy się fakt co znajduję się pod "Maską"

Nigdy nie polecam niczego co w moich rękach a co za tym idzie w użyciu nie spędziło min 2 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przem33k

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odnosiłem się w sumie do Twojego postu jako by że wykonanie myszy nie zawsze idzie w parze z jego przełożeniem na ekran. Można by wymieniać takie wypadki. A druga rzecz to post ponad Twoim że miałem możliwość pracowania na Savu lecz wiem iż jego cena zwykle kręci się z 200 w tytule. I FPSy dzielą się na dwie grupy CS i cała reszta. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przem33k

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do FPSów to byśmy sobie pogadali, ale fakt faktem autor poszukuje myszy dajmy mu możliwość coś wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Savu jest z bardzo dobrych materiałów wykonana, zwłaszcza boki z tego szorstkiego materiału są wg. mnie przejawem geniuszu :) Jak dla mnie nie ma żadnego podziału myszy, może poza biurowymi i dla graczy. Dalej to już są tylko osobiste preferencje, gry nie mają wielkiego na to wpływu może poza ilością przycisków.

 

Co do oprogramowania Alcora - nie jest tak przypadkiem, że oprogramowanie jest do Miziara, a do Alcora nie ma? Bo raptem 5 ustawień myszy, których zmienić nijak nie można to dla mnie zakrawa na kpinę. Dlatego nie zgodzę się, że Alcor ma więcej możliwości ustawień, jak dla mnie jest on strasznie ograniczony. Oprogramowanie Savu daje dużo większe możliwości, może poza zmianą LODu. No i funkcja EasyShift - kolejny przejaw geniuszu, nie wiem, czemu inni producenci na to jakże proste rozwiązanie wpadli. Bo drobnych niedoskonałości sensora przeciętny zjadacz chleba i tak nie odczuje. Reasumując - subiektywnie Savu > Alcor. Teraz Autorowi zostaje wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak poruszamy tą kwestię :) Podział który podałem odwołuje się do tego że tylko w przypadku jednej gry jaką jest CS dochodzi do takich sytuacji gdzie ludzie kupują sprzęt w oparciu o ten tytuł. Żadna inna gra jak COD czy BF4 i "cała reszta" nie wywiera aż takiej presji. A to dla tego że w CS gra się na niskim DPI. W tej chwili każdy kto jest zaangażowany w CS nie zagra w niego laserem. Z takich powodów marki jak Zowie czy Mionix pewne modele SS oraz najsławniejszy DA mają takie wzięcie No i ostatni do tego elitarnego grona dołączył Alcor. W pozostałe gry można grac czym popadnie, ale kiedy mowa jest o CS sytuacja zaczyna schodzić do bardzo precyzyjnych sensorów. Sam jestem tego przykładam bo w CS przesiadłem się z Kone XTD na Aviora 7000 i okazuje się że różnica jest spora. Nie mówiąc już o tym że XTD reprezentuje High End myszy gamingowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tłukłem w CSa (1.6 co prawda) na wysokich rozdzielczościach. Co kto lubi wg. mnie, ja nie lubię robić kilometrowych ruchów ręką po biurku. Pytanie, czy jeśli lubię wysokie rozdzielczości to muszę grać w CSa na niskich bo... tak się gra. A co mnie to interesuje? Ja chcę mieć przyjemność z gry, a nie mękę. Tym bardziej, że gram dla przyjemności (chyba, że kiepski dzień i się lami :E), a nie profesjonalnie dla $. Nie gram w CSa w ogóle obecnie ale jak dla mnie odnosi się to do każdej sieciowej naparzanki (grywam w BFa 3). Subiektywne podejście/opinia/jak zwał tak zwał. Zgodzę się, że dobra myszka "działa cuda", sam na sobie się przekonałem przy czym i tak moja mycha to high-end jeszcze nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym że każdy gra jak mu pasuje. Lecz jednak aby zaistnieć w świecie CS Go w aktualnej sytuacji gdzie graczy jest cała masa dodatkowo wyposażonych nie kiedy w akcesoria gamingowe warte średniej klasy kompa to trudno jest tam się przebić byle czym. Ja natomiast w mojej osobistej perspektywie obaliłem mit że jeżeli coś jest droższe to z automatu musi być lepsze. Jak wspomniałem powyżej śmigałem na XTD dość sporo czasu lecz CS GO stawiał mi pewne ograniczenia. Nie mogłem się tam wpasować. Bardzo ciężko było uzyskać precyzje na niskim DPI o jaką mi chodziło. Dlatego pokusiłem się na Aviora. Poza tym chciałem sprawdzić wiarygodność tego mitu o tej myszy że jest taka wyśmienita. Faktycznie jest bardzo dobra. Więc poza świetnym kształtem który tak w zasadzie jest czymś osobistym XTD jest dla mnie super, ale gdybym dziś stawał przed wyborem kupna myszy mając 450zł do wydania brał bym Aviora. I nie chodzi tutaj o niższą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy autor chce się przebijać czy po prostu grać dla siebie :) Bo to, że coś jest droższe ale niekoniecznie lepsze to nie od dzisiaj wiadomo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie więc chyba lepiej aby to on zabrał głos bo jeszcze wyjdziemy na tych co do głosu nie dopuszczają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam savu i moge polecic do cs go, jak dla mnie cm dyskfalifikuje brak wypustu na kciuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dla tego że w CS gra się na niskim DPI. W tej chwili każdy kto jest zaangażowany w CS nie zagra w niego laserem.

A co, jakiś zakaz jest :E ? Myszka to rzecz gustu, upodobań i przyzwyczajenia. A to czy jesteś dobry czy nie, to nie kwestia sprzętu tylko w dużej mierze umiejętności i praktyki :) Dobra myszka poprawia oczywiście komfort, ale to tylko dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przem33k

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem o zakazie używania jakichkolwiek myszy. Dla mnie jak i dla wielu innych graczy możesz grać czym popadnie nawet Trackballem. Ale to nie oto chodzi. Uwielbiam kiedy w tego typu rozmowach porusza się już świat Pro gamingu oraz fakt jak to każdy jest najlepszy. Tylko dziwi mnie taki fakt że skoro wszyscy są tacy dobrzy jakoś ich nie widać tam gdzie powinni być. Widocznie świat "Pro" doskonale weryfikuje poziom "umiejętności" jaki trzeba posiadać aby tam wejść. Ja opieram się jedynie na faktach które są jak najbardziej zauważalne, mianowicie poziom sprzedaży myszy. Inaczej które mają większą popularność jako te nabywane. wniosek "optyki"

Na 99% tematów o charakterze doboru myszy do CSa kupujący kończy z optykiem. Mało tego sugerowane myszy które ma brać pod uwagę to prawie w 100% optyki. (Nie wiem być może globalna pomyłka) Ja sam przeskoczyłem Z Kone XTD laser na Aviora 7000 w CSie i różnica jest odczuwalna od razu. Dlaczego nie chce mi się tego pisać.

 

http://www.test-gear.pl/sensor/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że ogólnie optyki są lepsze i bardziej uniwersalne? CS nie ma nic do rzeczy, do RPG, RTS czy czegokolwiek innego też polecę optyka. A tabelki sprzedaży to też nie świadczą o niczym. Dacia dobrze się sprzedaje - czy to oznacza, że to dobry samochód? Sprzedaje się, bo jest tania. Z jakością nie ma nic wspólnego chociaż nie można powiedzieć, że jest zła :) A4Tech podejrzewam, że ma wyższe słupki i co z tego jak to totalny plastik obecnie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...