Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ddevilish

[2700zł] Laptop uniwersalny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiem, że podobnych tematów przewijało się już tutaj sporo, ale potrzebuję konkretnej porady dot. zakupu laptopa. Przejdźmy więc od razu do meritum:

 

Maksymalny budżet:

2700zł (i faktycznie nie mogę go przekroczyć, więc proszę nie polecać mi Lenovo Y50-70, bo najzwyczajniej w świecie mnie na niego nie stać)

Zastosowanie:

- Programowanie(C#, Java EE, platformy mobilne Android/Windows Phone, obsługa baz danych Oracle/postgreSQL)

- Gry: głównie starsze (seria Need for Speed, CS:GO, LoL, Diablo 3, WoW), ale miło byłoby móc zagrać w jakieś nowości, niekoniecznie na pełnych detalach

- Multimedia: filmy HD/ew. FHD jeśli uciągnie

Użytkowanie:

Większość czasu w domu/pracy (na zasilaczu, bez baterii) + do 2 razy w tygodniu na kilka godzin na uczelnie

Oczekiwania dodatkowe:

- W miarę trwały i wytrzymały (wiadomo, za tą kwotę cudów nie ma, ale byle szrota też nie chcę), powinien wytrzymać ze 4-5 lat

- Bez systemu (znacząco obniża koszt)

- Matryca 15,6 cali (mniejsze/większe odpadają), preferowana matowa. Błyszcząca od biedy też może być, byleby ekran nie wyglądał jak lustro przy mniej odpowiednim świetle

- Firmy brane pod uwagę: Acer, ASUS, Dell, Lenovo. Wolałbym uniknąć MSI/Toshiby/HP (złe doświadczenia moje i znajomych)

 

W temacie zorientowałem się, że najlepiej wypada konfiguracja i5M/i7ulv + GT840M, znalazłem więc kilka propozycji:

Dell Inspiron 3542 i7lvu: http://www.x-kom.pl/p/188570-notebook-laptop-15-6-dell-inspiron-3542-i7-4510u-8gb-1000-gf840m.html

Dell Inspiron 3543 i7lvu: http://www.x-kom.pl/p/217827-notebook-laptop-15-6-dell-inspiron-3543-i7-5500u-8gb-1000-gf840m.html

Acer E5-572G i5m: http://www.x-kom.pl/p/216247-notebook-laptop-15-6-acer-e5-572g-i5-4210m-8gb-1000-gt840m-fhd-dos.html

Acer V5-573G i7lvu: http://www.x-kom.pl/p/187065-notebook-laptop-15-6-acer-v5-573g-i7-4500u-4gb-1000-gt750m.html (niestety od dłuższego czasu niedostępny)

ASUS R553LN i7lvu: http://www.x-kom.pl/p/201323-notebook-laptop-15-6-asus-r553ln-xx136-12-i7-4500u-12gb-1tb-dvd-gt840.html

Lenovo Z50-70 i7lvu: http://www.x-kom.pl/p/222334-notebook-laptop-15-6-lenovo-z50-70-i7-4510u-8gb-1000-dvd-rw-gt840m-fhd-bialy.html

Lenovo Z510 i7mq: http://www.x-kom.pl/p/203804-notebook-laptop-15-6-lenovo-z510-i7-4702mq-8gb-1000gb-dvd-rw-gt740m-bialy.html

 

I tutaj nasuwa mi się szereg pytań:

- Czy przy grafice 840M lepszym wyborem będzie matryca HD czy FHD. Ogólnie nie jest to jakiś demon wydajności i mam obawy, ze może się trochę dławić przy rozdzielczości FHD.

- Czy błyszcząca matryca w w/w modelach Della, Acera i Lenovo jest jakimś znaczącym mankamentem?

- Który z wymienionych modeli jest w miarę solidnie wykonany, chodzi mi głównie o zawiasy? (Pytanie raczej do posiadaczy danego modelu)

- Jak wygląda sprawa z serwisem gwarancyjnym? Wiem, że Dell wykonuje naprawy u klienta, natomiast jak jest u innych? Czy ASUS i Lenovo mają faktycznie tak kiepski serwis jak w krążących po forum opiniach?

- I ostatecznie: który z powyższych modeli prezentuje się najlepiej wydajnościowo i byłby najbardziej uniwersalnym wyborem?

 

Z góry dzięki wszystkim zainsteresowanym za odpowiedź i pomoc w wybieraniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na tym, żeby pograć to raczej proponowałbym HD. W tej cenie masz ASUSa X550LN z i7 ulv i GT840:

http://www.morele.net/laptop-asus-x550ln-x550ln-xo107-649190/

 

Wyróżnia się bardzo dobrą kulturąpracy - jest cichy i nie ma problemów z wysokimi temperaturami. Matowa matryca.

 

Z kodem rabatowym masz mychę i wysyłkę w gratisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale jednak podany przez Ciebie model jest raczej porównywalny z tymi z mojej listy, a na minus przemawia mniejsza pojemność dyskowa, mniej RAM itp. przy zbliżonej cenie. Na darmowej wysyłce i myszce mi nie zależy :)

 

Najwydajniejszym modelem wydaje mi sie tutaj wspomniany Acer E5-572G i5m natomiast nie mogę zbytnio znaleźć opinii na jego temat, tj. wydajność, temperatury i jakość wykonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z wymienionych wybrałbym Acera E5-572G z i5m + 8GB RAM. Procesor wysoko taktowany przyda się do większych projektów, środowisko javy lekkie nie jest. i5ulv ma wydajność i3m a więc półka niżej. Do tego posiada matowy ekran, który dla mnie przy dłuższej pracy z kodem jest nieoceniony. FHD wg mnie obowiązkowo do pracy, gniecenie się na 1366x768px podchodzi pod masochizm. Bateria o dużej pojemności wytrzyma długo bez kabla na zajęciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tutaj postawił na Dell insprion 3542 z i7 ulv i GF840m. Laptop posiada dobry serwis i domową gwarancję dell (w razie awarii dzwonisz do serwisu oni wysyłają do Ciebie montera (serwisanta) i laptop jest naprawiany na miejscu). Łatwy dostep do podzespołów, umiarkowane temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pojawiłsie w ofercie Acer v5-573 z i5ulv + gt750

 

główny atut to obudowa "quasi" ultrabookowa.

Lekki i cienki jak na 15. Ma podświetlaną klawiaturę.

gt750 jest troszke wydajniejsze niźli gt840m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pojawiłsie w ofercie Acer v5-573 z i5ulv + gt750

 

główny atut to obudowa "quasi" ultrabookowa.

Lekki i cienki jak na 15. Ma podświetlaną klawiaturę.

gt750 jest troszke wydajniejsze niźli gt840m

 

Myślałem też nad nim, jednak posiada on procesor i5ulv, który wydajnościowo jest na prawie równym poziomie z i3m. Celuje raczej w wydajność na poziomie i7ulv/i5m. Niestety wariant z i7ulv zdaje się być wycofany ze sprzedaży, bo nigdzie nie mogę na niego trafić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo z50 z i7 ulv + gt840m jest ciekawą opcją głównei ze względu na matrycę Fll hd z dużym obszarem roboczym

wydajność ma standardową z gf840m. Bateria przeciętna ale nadrabia tutaj niskonapięciowy energooszczędny procesor. Jakość wykonania - średniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko na chwilę obecną zostanę chyba jednak przy Acerze E5-572G i5-4210M. Liczyłem na konkretną pomoc merytoryczną, a jak na razie dostaje same ref-linki do x-koma i uniwersalne slogany reklamowe, które widzę w każdym temacie, podczas gdy prawie nikt nie udzielił odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania...

 

Ale spróbujmy jeszcze raz - wpadła mi jeszcze w oko oferta laptopa ASUS R510JK-DM011D i5-4200H/4GB/500GB/GTX850 (http://asus.strefamarek.allegro.pl/laptop-asus-r510jk-dm011d-i5-4gb-500gb-gtx850-300.html). Czy będzie on lepszym wyborem niż wspomniany Acer ? Grafika to wiadomo, ale jak wypada porównanie między procesorami i ilością ramu (czy 4gb starczy)? Liczę na konkretne odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bedzie lepszym wyborem niz wspomniajmy Acer. Ram zawsze mozesz dołozyc wiec sie nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus

+ mocniejsza karta graficzna

- krótkie czasy pracy na baterii(~2h z hakiem),

- gorsza matryca,

- gorsza obudowa (z lapków za 1500zł)

- gorszy serwis gwarancyjny

- 4GB RAM

 

Acer E5

- słabsza karta graficzna

+ Długie czasy pracy na baterii nawet do 6h

+ lepsza matryca

+ lepsza obudowa

+ lepszy serwis gwarancyjny

+ 8GB RAM

 

Więc w czym tu niby asus jest lepszy? Tylko w grach. 4GB do pracy z środowiskiem programistycznym + oprogramowanie bazodanowe w tle? Powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus

+ mocniejsza karta graficzna

- krótkie czasy pracy na baterii(~2h z hakiem),

- gorsza matryca,

- gorsza obudowa (z lapków za 1500zł)

- gorszy serwis gwarancyjny

- 4GB RAM

 

Acer E5

- słabsza karta graficzna

+ Długie czasy pracy na baterii nawet do 6h

+ lepsza matryca

+ lepsza obudowa

+ lepszy serwis gwarancyjny

+ 8GB RAM

 

Więc w czym tu niby asus jest lepszy? Tylko w grach. 4GB do pracy z środowiskiem programistycznym + oprogramowanie bazodanowe w tle? Powodzenia :D

Kilka pytań:

1. Na czym polega różnica między matrycami? Z tego co widzę to obydwie są FHD, matowe.

2. O serwisach gwarancyjnych Acera i ASUSa słyszałem równie złe opinie - swoją przedstawiasz z doświadczenia czy z zasłyszanych opinii? :P

3. Czy różnica między wydajnością GT840 a GT850 jest aż tak duża?

4. Jak się ma sprawa między wydajnością procesora (i5-4210M vs i5-4200H)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakości obrazu, acer ma trochę lepsze kolory i kąty widzenia. Co do asusa wystarczy wejść na profil facebooka i poczytać. Różnica między kartami jest spora, różnica między procesorami to tylko 100MHz więc nie ma większego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli jeszcze nie dokonałeś zakupu, a interesują Cię wrażenia z użytkowania Della 3543, to za kilka dni będę mógł odpowiedzieć na pytania nt. wykonania, wyświetlacza, itd. Jeśli kupiłeś już jakiś inny model, to chętnie usłyszę jak się sprawuje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli jeszcze nie dokonałeś zakupu, a interesują Cię wrażenia z użytkowania Della 3543, to za kilka dni będę mógł odpowiedzieć na pytania nt. wykonania, wyświetlacza, itd. Jeśli kupiłeś już jakiś inny model, to chętnie usłyszę jak się sprawuje.

 

Pozdrawiam

 

Zakupiłem wcześniej wspominanego przeze mnie Acera E5-572G i5-4210M/8GB/1000 GT840M FHD. Nie miałem jeszcze okazji przetestować go pod dużym obciążeniem, ale mogę podzielić się kilkoma uwagami:

 

Na plus:

- Dobrej jakości matowa matryca FHD, kolory żywe, zadowalająca jasność

- Nie grzeje się przy dłuższym użytkowaniu

- Bateria faktycznie długo trzyma (7-8h) przy średnim obciążeniu

- Eleganckie wykonanie, wydaje się dość trwały, elementy obudowy dobrze spasowane, nic nie trzeszczy i nie skrzypi, matryca się nie wygina

- Całkiem cichy przy średnim obciążeniu

- Klawiatura w miarę ok (ale szkoda, że nie pomyśleli o podświetleniu)

 

Na minus:

- Beznadziejny touchpad - brak wydzielonych PPM i LPM przez co nieraz wariuje kursor albo wykonuje się nie ta operacja, którą chcemy

- Obudowa wybitnie się palcuje, zarówno z zewnątrz jak i w okolicach klawiatury/touchpada

- Dla modeli bez zainstalowanego systemu: brak informacji jakiej firmy touchpad oraz moduł WLAN/Bluetooth jest zamontowany, przez co nie wiadomo jakie sterowniki instalować (są 2 rodzaje). O ile WLAN da się sprawdzić po chwili kombinacji, o tyle touchpad to już wgrywanie na chybił trafił, bo w żaden sposób nie idzie sprawdzić jaki sterownik należy instalować (Synaptics vs. Elantech)

 

Jak widać minusy to na prawdę są drobne mankamenty porównując z pozostałymi parametrami (no może poza nieszczęsnym touchpadem, ale ja akurat z niego korzystać nie będę zbyt często). Ogólnie wszystko działa bardzo płynnie, filmy 1080p śmigają bez problemu, Firefox z otwartymi 40 kartami nie zamula itp. itd. Jedynie nie testowałem na razie gier i jak zachowywał się będzie przy maksymalnym obciążeniu (np. przeglądarka z dużą ilością otwartych kart + serwer bazodanowy w tle + Android Studio/Visual Studio z otwartym projektem + emulator Android/Windows Phone) - jeśli jesteś ciekawy to za 2 dni powinienem mieć pełny obraz wytrzymałości wydajnościowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...