Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

buzk4

Gorąca 560 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sli 560Ti twin frozr II od 3.5 roku mam te karty i jedna zaczela sie grzac do 80C+, są już przycinki nawet na CS:Go na niskich ustawieniach i 1200 rozdzielczosci gra staje sie dosyc nieprzyjemna :/ Druga karta trzyma temperature ok 60C. Zmienialem paste na obydwu na zalmana zm-2 ( czy jakos tak ), ale nic nie pomoglo. Dorzucilem Coolera na obudowe zeby dmuchał na karty ale tez nic nie dalo. Wymienilem wczesniej chlodzenie na jednej z kart na Arctic cooling accelero - tez nic nie dalo. Sprzedawac to SLI i kupic cos uzywanego o podobnej mocy? Czy bawic sie jakos w zbijanie temp? Reszta kompa to i5 2500K 4.2, zasilacz xfx core 750w, mobo asus p8p67 evo R3. Mysle juz o wymianie tego sprzetu na cos nowszego i odkladam pieniadze, wiec nie chce duzo pakowac w tego grata.

Dodam, ze teraz wylaczylem SLI i ta karta ktora sie grzeje jest z wymienionym chlodzeniem na arctic... moze cos zle zrobilem przy mocowaniu? hrhr. Gram teraz na jednej i jest ok, bez zcinek i temp 60C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek jeszcze dlugo bedzie wystarczal. Z tym ze wieksze oc bedzie potrzebne. Co do grafiki to musiales cos zle poczynic przy zmianie pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze dałeś za malo pasty i masz krzywego ihs`a na tej karcie. Nierówności przy odrobinie szczęścia uzupełnisz większą ilością pasty ;) Jaki masz vid na tej grzejacej sie karcie i chlodniejszej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od nowosci temperatury roznily sie na obydwu kartach, ale teraz? nawet na cs:go 80C+...

sterowniki mam 347.25, ale na wczesniejszych tez tak bylo.

http://www.morele.net/arctic-cooling-mx-2-4g-pasta-termoprzewodzaca-159740/ co do pasty, moze byc? i czy starczy 4g? Ja pamiętam jak nakładałem paste to trochę jej wyszło na boki, więc tam chyba jest jej odpowiednia ilość ( tzn na pewno nie za mało ) :D

aaaaaaaaa... jeszcze! Bo jeszcze taka moja myśl. Ja wymieniłem na niej chlodzenie bo wiatraczki nie chodziły na podstawowym chłodzeniu GPU, ale jak już doszła do mnie Arctic Cooling to po prostu naoliwiłem wiatraczki i odpaliły jak nówki sztuki :/ Wiec szkoda mi bylo kasy ze kupilem Cooling a niby zepsute chlodzenie w tak banalny sposob sie naprawilo, wiec je wymienilem. Pomyslalem teraz czy by nie wrocic do postawowego chlodzenia, hm? Tylko trzeba by te przyklejane do GPU " częśći " poodcinać jakoś. Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, moja 560Ti w każdej bardziej wymagającej grze od początku łapała 90-99 stopni, przeżyła 3 lata i poszła na allegro. 80 to nie tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, moja 560Ti w każdej bardziej wymagającej grze od początku łapała 90-99 stopni, przeżyła 3 lata i poszła na allegro. 80 to nie tragedia.

 

 

ale normą też nie jest.

 

Ja mam podobny problem z GTX460. Też po wymianie pasty osiąga kosmiczne temperatury. Prawdopodobnie krzywy IHS lub coś blokuje przepływ ciepła od rdzenia do IHS-a (pasta?) akurat w moim przypadku nie pomogła wymiana,ale w twojej może coś się uda. Ewentualnie chłodzenie straciło swoje właściwości (na moim gdy odpale wentylatory na maksa da radę osiągnąć 70C..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie ta temperatura albo niewydolnosc ( nie wiem jak to zdefiniowac ) powoduje zcinki. Na jednej lepiej gra chodzi niz na SLI. Spróbuje wymienić pastę na inną, jak nie to zmienie chłodzenie spowrotem na Twin Frozr II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką paste do GPU kupić?

SilentiumPC Pactum PT-1 ?

Arctic MX-2 ?

Btw. czy 4g wystarczy, aby 2x przesmarować rdzeń GPU? czy wziąć 8g?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy będzie MX-2. 4 gramy spokojnie wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na goły rdzeń jak najgęstsza pasta.

 

MX2 lub GelidExtreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna na GPU nakladac paste metoda ' ziarnka ryzu '? ;d;d Bo ludzie widze piszą ze ciezko sie rozprowadza i tak nakladali ale na CPU a cpu chyba mniejszy rdzen ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłem paste i to samo. 85C na cs:go na rozdzielczosci 1080 i srednich ustawieniach, przycinki w niektorych miejsach na mapie ( np. overpass ). Jakieś pomysły? Czy po prostu sprzedac? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj "Ziarno grochu" i powinno być ok :)

no chyba cie coś piecze...

 

@up ile dałeś tej pasty? pewnie za dużo, skoro jej wymiana nie przyniosła efektów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jej tyle, że jak docisnąłem to widac ją jak troche jej wyszło ale nie rozlało sie. A teraz bawie sie wentylatorami w msi i jak daje recznie na 100% wentylator to jest wporządku temp. do 70C. Jak ustawić to jakoś w biosie tryb wentylatorow iddle / stres?

btw. pasty dałem 2 paseczki w zdłuż rdzenia, może 2x1.5cm długosci o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem metoda na ziarenko ryżu przy krzywej czapie to nie jest zbyt dobry pomysł... Ja nakładam zazwyczaj palcem najmniejszym od ręki tak aby rozprowadzić równomiernie warstwę na całej powierzchni. Spróbuj może tak i daj dosyć grubo pasty. Daje również zawsze troszkę na radiator od spodu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dotykasz radiatora od tego arctica, to jest gorący przy 85*C? Bo przy tylu stopniach nie da się utrzymać długo palca.

Jeśli nie jest gorący, to znaczy, że radiator nie styka dobrze do rdzenia i stąd taka temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działają, ale pytałęm pare postów temu jak oprocz MSI afterburner ustawić ich idle / stress obroty. Da się jakoś to kontrolować oprocz dokupowania panela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odlaczylem jednego GPU i podlaczylem tego co sie grzeje, chcialem sprawdzic jak sobie radzi sama, na 100C sterofnik graficzny przestal dzialac :P Zdejmuje tego arctica, tylko pytanie, czy te radiatory ktore mam poprzyklejane musze ladnie to poczyscic czy moze zostac troche kleju?

Ha, tylko jak je odkleić, ktoś demontował Accelero Twin Turbo II? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://imgur.com/pHCDSpS

http://imgur.com/YpcahOO

screeny rozłożonej pasty po zdjęciu chłodzenia ;) Rdzeń na karcie jest większy od rdzenia coolera, więc nie jest na całym rozprowadzone. Ale cała powierzchnia była pokryta pastą.

Teraz chcę to zdjąć i zamontować starego Twin Frozr II, ale przeszkadzają te radiatorki poprzyklejane i nie idzie tego zerwać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzej je suszarką powinny zejść. A pastę najlepiej równo rozprowadzić i rozsmarować cienką warstwę np. kartą płatniczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem na standard Twin Frozr II i to samo. Czy jest sens, lub był by ktoś chętnie odkupić tą karte? Może ktoś się zna i chce spróbować się pobawić, zrobić ją?

No i osobno, lub w zestawie sprzedam Accelero Twin Turbo II. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Może spróbuję zrobić jakiś profil UV do starszych gierek które nie wymagają pełnej mocy jak CP2077 z PT. UV jednak jest bardziej czasochłonne/męczące pod względem ustalenia optymalnego punktu wydajność/pobór i żeby to jeszcze było stabilne.
    • To w końcu mają rozwijać komunikację zbiorową czy nie? 🙃 Spojrzałem też na rozkład dla Wojszyc i średnio wypada pociąg co pół godziny. W jaki sposób to ma korkować? Jedyny problem, to brak parkingów. Przystanki gdzieś w polu, na obrzeżach dzielnic/osiedli, nikt nie będzie na piechotę robić kilometrów.
    • Burning Shore zjadają textury. Wystarczy zmniejszyć textury z b.w/w na średnie i jest git. W 1440p na ustawieniach  "własne"  3060ti zadziwiająco mocno reaguje na te zmiany, co widać po fotkach. Bardzo wysokie/wysokie textury niegrywalne... średnie textury i nagle karta odzyskuje siły i fps leci do góry. Czyżby za mało Vram 8GB ? 1440p bardo wysokie - textury bardzo wysokie: 22fps 1440p bardzo wysokie - textury wysokie: 23fps 1440p bardzo wysokie - textury średnie: 60fps Jak wczoraj męczyłem się wewnątrz wieży z dymem, to grałem na 17fps i nie miałem możliwości zmiany ustawień, bo mnie ten kosmita atakował jakimś laserem, ale go załatwiłem. Teraz w pomieszczeniach jest lepiej i czas iść do pleneru. Spróbuj takich ustawień.   A karta zachowuje się idiotycznie, ponieważ normalnością jest to, że pod obciążeniem 99/100% jej wydajność powinna być najwyższa oraz pobór mocy najwyższy, za to w tej grze zauważyłem, że pomimo użycia GPU 100%, karta generuje spadki do nawet 15fps przy poborze mocy poniżej 70Wat !! To jest masakra, nie da się grać. Zgaduje, że pamięć się przepełnia i po prostu trzeba ciąć textury, żeby w ogóle zagrać z 8GB Vram 3060ti  zaraz po wczytaniu gry w 1440p bardzo wysokie ustawienia potrafi utrzymać przez chwilkę nawet 60fps, ale zaraz albo jeszcze szybciej fps spada, a co najdziwniejsze spada pobór mocy zarazem utrzymując użycie GPU na 100%    
    • w ogóle to modernizacja dla syna, a ja mam ze swojego poprzedniego aurore 360 z aphacool więc mogę mu ją zapodać brzmi rozsądnie z tym i5 14500 podoba mi się
    • To już pomału możesz myśleć co następne 😄.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...