Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kabanior

Komputer do gier do 7000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z wielką przyjemnością mogę w końcu napisać tutaj, bo czas zakupienia nowego komputera staje się w końcu realne. :)

Mam zamiar kupić komputer przeznaczony do gier do 7000zł. Rzeczy na których mi zależy to bardzo dobra karta graficzna, bardzo dobry procesor, dobra karta dźwiękowa która nie będzie zintegrowana z płytą główną, bo z doświadczenia wiem, że te nie są najlepszej jakości, ale być może się już coś zmieniło. Nie znam się na sprzęcie, aż tak, dlatego piszę do Was. Ważne dla mnie jest także bardzo dobre chłodzenie. No i reszta... tak żeby wszystko grało. Myślę, że przy tej cenie można trochę zaszaleć. Długo czekałem na to co właśnie zaczynam (zakupy), więc proszę o rzetelne odpowiedzi i pomoc :D

 

Z góry dziękuje, choć pewnie w tym temacie jeszcze będę się odzywał. :)

 

Pozdrawiam.

 

ps. system, monitor, mysz, klawiature, słuchawki (steelseries siberia elite) i głośniki już posiadam

 

edit. Przepraszam za brak tagu, zapomniałem, a teraz nie mogę edytować nazwy tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz monitor ? w tej cenie to pokusiłbym sie w 2x GTX970 w SLI i masz mega wydajnosć

 

 

bedzie OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benq xl2411z

 

Nigdy tego nie robiłem. Nie znam się na tym, ale jak poczytam to się zobaczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/I16hl7/

 

muzyczna zintegorwana Purity sound 2, 7.1 ale posiada naprade dobra jakośc i wbudowany wzmacniacz słuchawkowy

 

dysk SSD na system + 2gi na dane 1TB , oraz chłodzenie które zapewni dobre OC i niskie temperatury a tego procka grzech nie krecić to proste jak otwarcie piwa wystarczysz poradnik przeczytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem otwarty na wszelkie propozycję, ale jeśli mógłbym prosić o rozpisanie pełnego zestawu tak by wszystkie podzespoły współpracowały ze sobą. Zbieram na razie informacje i jeśli miałbym kilka zestawów, wtedy mógłbym wybrać ten najlepszy lub mieszać coś między nimi. Chcę aby ten zakup był w 100% przemyślany by nie wyrzucić pieniędzy w błoto :)

 

Szczególnie chyba przy takiej cenie można poszaleć i pewnie znajdzie się wiele rozwiązań, które warto brać pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdyby dodać ramu w zamian za jedną kartę graficzną Palit GTX 980 JetStream ? Niedługo wiedźmin 3 i kto wie ile on będzie zjadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram zawsze można dołożyć , zresztą na ta chwile do gier 8GB wystarczajace, GTX980 srednio opłacalny bo drozszy o prawie tysiaka od GTX970 a nie jest dużo wydajniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie zupełnie z innej beczki... Jeśli chciałbym zamówić komputer przez morele, wraz z usługą montażu i sprawdzenia podzespołów, to w jaki sposób oni później pakują towar i go wysyłają? To dość delikatny sprzęt i zastanawiam się po prostu jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jackass podał Ci bardzo dobry zestaw, jedynie ram wrzuciłbym 2133/2400 i przede wszystkim kupił porządne słuchawki mianowicie kingstone hyperx cloud bo to co teraz masz to gniot niemożliwy i lepsza karta dźwiękowa nic nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bierzesz usługe montażu to wszystko pakuja do obudowy i montują i wysyłaja kurierem raczej nic nie powinno sie uszkodzixc

 

lepsze 1866MHz Cl9 niz 2400 Cl11 jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zmianą słuchawek to już trochę za późno. Wiem, że nie był to najlepszy zakup w moim życiu, ale dają radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze 1866MHz Cl9 niz 2400 Cl11 jak dla mnie

 

To chyba mało testów przeglądałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że te drugie mogłyby być wolniejsze.. ale prawda taka że 2400/11 jest super. W testach na topce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, wiec myślę, że na tą chwilę wszystko wiem co do sprzętu. Zastanawia mnie jednak nadal jakość usług morele. Czy ktoś już zamawiał stamtąd komputer z usługą montażu? Czy robią to rzeczywiście porządnie, czy jednak lepiej zrobić to samemu/przy pomocy znajomego który się na tym lepiej zna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem. Okej, jak będę miał kasę to wezmę się za zamawianie,a jak będę miał jakieś pytanie które się pewnie jeszcze nasuną, to tutaj napisze. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę jako kolejny post żeby podbić, mogłem nie pisać tego ostatniego, wybaczcie ;) Zastanawiam się jeszcze nad dwoma sprawami...

 

1. Czy rzeczywiście opłaca się kupić dwie karty graficzne? Może zastąpić ją jedną lepszą? Jak one ze sobą współpracują?

 

2. Czy może nie zmienić SSD na http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx100-256gb-sata3-2-5-550-330-mb-s-7mm-ct256mx100ssd1-645069/ . Nie będzie lepszy? Zawsze trochę więcej miejsca no i trochę szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pod monitor 144 Hz dwie karty nie są złym pomysłem.

 

2. No przecież masz MX100 w koszyku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, sorry. Zamotałem się. Rzeczywiście.

 

Może to nie jest odpowiednie pytanie żeby je tutaj zadawać, ale jednak nurtuje mnie w jaki sposób dwie karty graficzne ze sobą współpracują. Czy one się jakby ze sobą "sumują" i tworzą dla komputera jedną mega kartę czy wygląda to jakoś inaczej :P Proszę o łapotologiczne wytłumaczenie ;)

 

http://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-pro-czarny-ph-es614pc-bk-649555/ - ta obudowa nie lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum to mniej więcej tak to wygląda, choć też nie do końca. M.in. ilość pamięci się nie sumuje, więc na 2 karty nie masz 8 GB, tylko 4GB (a w przypadku GTX 970 w sumie tylko 3.5 GB, bo te pozostałe 500 MB jest z wolniejszym dostępem). Do tego dochodzą minusy SLI, czyli np. mikroprzycięcia (aczkolwiek obecnie już nie stanowią tak dużego problemu jak kiedyś).

 

Generalnie lepiej mieć jedną, a mocną kartę, ale akurat GTX 980 jest mało opłacalny.

 

Enthoo to bardzo dobra buda, niewiele drożej masz jeszcze wersję z oknem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... no i w tym momencie nie wiem co zrobić z tą kartą graficzną... Proszę doradźcie i powiedzcie dlaczego wybrać to lub to, żebym mógł podjąć decyzję świadomie ;) Przepraszam, że tak męczę, ale to za dużo pieniędzy żeby zrobić coś pochopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcje masz dwie:

 

- kupujesz 2x GTX 970 za ~ 3000 zł

 

- kupujesz GTX 980 za ~ 2400 zł

 

W przypadku 2x GTX 970 masz z pewnością większą wydajność, ale kosztem mniej stabilnych FPS. Dochodzi też wspomniany problem z pamięcią w GTX 970 - niby jest 4GB, ale 3.5GB z tego jest z szybkim dostępem, natomiast pozostałe 500 GB z wolniejszym, co wpływa na wydajność, ale tylko w tych grach, które faktycznie zżerają "fizycznie" ponad 3.5GB VRAM. Nawiasem mówiąc, obecnie takich gier zbyt wiele nie ma, a w szczególności gdy grasz w rozdzielczości Full HD (gorzej, jakbyś grał w większych, no ale na to twój monitor nie pozwala).

 

Jest jeszcze opcja trzecia:

 

- kupujesz GTX 980 i w przyszłości, jak uznasz, że przestaje ci wystarczać, dokupujesz drugiego GTX 980. Tu problemów z pamięcią nie ma.

 

 

Prościej się tego wyjaśnić już chyba nie da. Decyzja należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zależy mi na fps'ach... A jaki to ma wpływ podczas gry na mniejszej rozdzielczości niż 1920x1080? O ile jakiś ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...