Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

darek504

[POBLEM] Odblokowanie portu - port forwarding, router Thomson TWG870UG, sieć UPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Stworzyłem sobie mały serwer na którym eksperymentuje, bawię się i sprawdzam różne opcje. Uruchomiłem na nim np. połączenie SSH, serwer FTP i serwer CS:GO. Niestety mam problem z przekazywaniem portów i dostępu z zewnętrznej sieci. W sieci lokalnej wszystko działa świetnie. Mój router to Thomson TWG870UG w sieci UPC. Sprawdzałem czy port jest otwarty na różnych stronach ( np. http://portchecker.co/ ) gdzie rzekomo mogę sprawdzić, że port jest otwarty. Niestety wszystkie porty są zamknięte. Nie rozumiem co robię źle. Znalazłem na forum, że trzeba jeszcze zresetować router ale nic to nie dało.

 

Screen z ustawieniami:

 

11311547495291564647.jpg

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem puste ( 0.0.0.0 ) ale nic to nie zmieniło. Na tej stronie ciągle jest napisane, że port zamknięty.

 

BTW port 80 powinien być otwarty domyślnie, prawda? Czemu ta strona http://portchecker.co/ pokazuje, że jest zamknięty? Może ktoś ją u siebie sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie porty powinny być zamknięte - 80 TCP krytycznie też (jeśli coś jest otwarte to jest skandal i narażanie użytkownika).

 

Ponadto sprawdź na stronie portforward.com - tam mają masę przykładów i routerów. Ja tam z żadnym routerem nie miałem problemów (poza drobnym z jednym, ale na portforward też nie dali rady, więc wybrałem opcje predefiniowane i router sam mi wybrał porty dla jakiejś gry i na tym przykładzie zmieniłem to na swoje porty). Ponadto problem może być po stronie komputera, porty blokuje też firewall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie nie ma mojego routera. Są podobne i mają identyczne ustawienia takie jak moje. Na windowsie mam wyłączona zaporę. Czy może to być wina UPC? Po za tym port mogę sobie wybrać dowolny - np dla ssh ustawiłem sobie 9527 na swoim serwerze na linuksie.

 

Edit: Mam też dostęp do innego routera i zrobiłem dokładnie takie samo ustawienie i ciągle ten port jest zamknięty.

 

37109401636832508784.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Aby porty w internecie były widziane jako otwarte coś musi na nich nasłuchiwać w sieci wewnętrznej czyli musi być aktywna usługa/serwer na adresie hosta który przekierowujesz,

 

Ten TP-Link jest podłączony do urządzenia UPC czy to całkiem inna sieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dopóki nie mam włączonej usługi na swoim serwerze to te strony które sprawdzają czy jest otwarty port nie będą działać? Zaraz sprawdzę czy po włączeniu serwera zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Tak dokładnie, coś musi nasłuchiwać i odpowiadać na danym porcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm serwer ssh działa i port jest otwarty! Bardzo Ci dziękuję za tę informację jimasek oraz narniak za podpowiedź z 0.0.0.0. Niewidoczny jest port odpowiedzialny za serwer Counter-Strike ( po uruchomieniu serwera oczywiście; lokalnie działa ) co znaczy, że mam coś źle skonfigurowane. Pozdrawiam! Problem rozwiązany!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...