Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

astrophysic

Sprawdzenie zestawu - I3-4160/GTX960

Rekomendowane odpowiedzi

Intel Core i3-4160

ASUS GeForce GTX 960

Gigabyte GA-H81M-HD3

2x Corsair Vengeance DDR3 1600Hz 4GB

Crucial M500 240 GB

Antec VP 500 - 500W

Cooler Master ELITE 430

 

Proszę o wskazanie wad zestawu który sobie stworzyłem (to mój pierwszy dlatego proszę o radę). Mam również kilka pytań:

 

1. Czy obudowa da radę i czy da się znaleźć jeszcze tańszą? Wygląd mnie nie interesuje, byle by nie rozpadała się i nie grzała zbyt mocno.

2. Czy zasilacz ma wystarczającą moc i jakość? Cena mocno mnie ogranicza dlatego wybrałem jedeń z najtańszych wariantów.

3. Czy płyta główna albo procesor mają wbudowaną grafikę? Wolałbym nie, bo po co, ale płyta to zdaje się MicroATX dlatego wolę się upewnić.

 

Chciałbym uprzedzić porady dotyczące zamiany i3 na i5, zależy mi bardzo na niskiej cenie a z tego co wygooglowałem wynika że i3-4160 wystarczy do tej karty na styk. Poza grami nie dam rady w żaden sposób wykorzystać mocniejszego procesora, mało co używa 4 rdzeni a nie renderuję wideo lub 3D więc wolę nie dokładać.

Zależy mi również na SSD i tutaj akurat nie chcę oszczędzać, ponieważ wiele ludzi bardzo chwaliło sobie kolosalny wzrost wydajności ogólnego systemu jak i szybsze czasy kopiowania/ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nieco taniej masz Brutus M25, który ma więcej wentyli.

 

2. Wystarczy, ale wolałbym osobiście Corsair VS 450W - wbrew nazwie mocy tyle samo, a kable w oplocie i dłuższa gwarancja.

 

3. Procesor ma, płyta ma tylko wyjścia wideo. Integra i tak się robi nieaktywna po wsadzeniu osobnej karty w slot PCI-e na płycie głównej.

 

 

SSD zmień na Crucial BX100 250 GB lub MX100 256 GB lub Transcend 370 256GB- M500 to już dość wiekowa i wolniejsza konstrukcja.

 

 

Ile płacisz za tego GTX 960? Asusy z tego co patrzę dość drogo stoją. RAM pewnie też swoje kosztuje, w końcu to Corsair. Poszukałbym czegoś tańszego, np. Crucial Ballistix.

 

Co do i3 - generalnie dość dobrze współpracuje z GTX 960. Aczkolwiek będą gry, gdzie odczuwalna byłaby różnica na korzyść i5. Niemniej jak nie masz parcia na 60 klatek, to i3 powinien ci wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Brutus M25 tańszy i lepszy (choć nie ma okienka). Zawsze to dwie dychy do przodu.

SSD faktycznie zmieniam na MX100, musiałem coś przeoczyć i myślałem że MX100 ma tylko wersję 128GB.

Zintegrowana karta w procesorze nie będzie się marnować? Nie da się kupić procesora taniej ale bez zintegrowanego układu graficznego?

 

ASUS GTX 960 kosztuje obecnie 969zł: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-960-directcu-ii-oc-strix-2gb-gddr5-128bit-hdmi-3xdp-dvi-i-strix-gtx960-dc2oc-2gd5-690997/

Do asusa przekonała mnie płytka usztywniająca od spodu, 3 wyjścia display-port i jedne z lepszych wyników w benchmarkach (w porównaniu z MSI czy Zotaciem). Gigabyte podobne wyniki ale brak usztywnienia, palit mniej portów chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest jedna część, na której bym nie ciął ceny to właśnie procesor. Przetasowałbym jakoś części i dał i5. W wielu nowszych tytułach to zrobi sporą różnicę.

Nie doczytałem jaki budżet za całość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie miałbyć budżet 2,5k (nie napisałem tego) ale udało się zejść tylko do 2705 jak narazie (z tańszym RAMem). Nie ma raczej opcji o szukaniu lepszych podzespołów, raczej tylko cięcie kosztów. Jednak wolałbym nie zmieniać karty na gorszą a już tym bardziej procesora, dlatego jest ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz to słaba konstrukcja daj min XFX TS 430W lub Thermaltake 530W

Mówisz o Antecu czy Corsair VS 450W? Bo zmieniłem na ten drugi już wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Mówisz o Antecu czy Corsair VS 450W? Bo zmieniłem na ten drugi już wcześniej.

I ten antec i ten corsair sa dobre.

Nie sztuka polecić droższy zasilacz, który będzie lepszy. Te są zupełnie wystarczające do tego zestawu. Nawet zapas mocy będzie.

Pokombinowałbym raczej, żeby dało się kupić od razu i5.

GTX 960 wciąż uważam za niewarty swojej ceny, ale po wzroście kursu dolara, ciężko bedzie coś lepszego i nowego w tej cenie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat GTX 960 jest teraz jedną z bardziej opłacalnych kart, zważywszy na fakt, iż dostajemy do niej Wiedźmina 3, wartego ~ 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Akurat GTX 960 jest teraz jedną z bardziej opłacalnych kart, zważywszy na fakt, iż dostajemy do niej Wiedźmina 3, wartego ~ 100 zł.

Wiedźmin... A jak on chodzi na tym? Wątpię, żeby PC project tak zdążył go zoptymalizować, żeby chodziło z rozsądnymi detalami na fullhd z wykorzystaniem tej karty. Jeszcze nie tak dawno temu, na pokazach gtx980 ledwo zipał. Oczywiście, jeśli go w końcu skończą, bo wygląda, że nie mogą, gdyż wciąż nie ma dość dobrych kart pod 'Wieśka'. Może titan da rady.

Nie jestem hejterem. Po prostu uważam, że przesadzają z odwlekaniem premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ktoś ma wiedzieć jak chodzi wiedźmin na 960 :E ? Na 980 na Ultra(z włączonymi wszystkimi, mało znaczącymi bajerami od nv) w FHD ma być 60kl., 960 spokojnie powinna uciągnąć średnie a nawet wysokie w FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin... A jak on chodzi na tym? Wątpię, żeby PC project tak zdążył go zoptymalizować, żeby chodziło z rozsądnymi detalami na fullhd z wykorzystaniem tej karty. Jeszcze nie tak dawno temu, na pokazach gtx980 ledwo zipał. Oczywiście, jeśli go w końcu skończą, bo wygląda, że nie mogą, gdyż wciąż nie ma dość dobrych kart pod 'Wieśka'. Może titan da rady.

Nie jestem hejterem. Po prostu uważam, że przesadzają z odwlekaniem premiery.

 

PC Project? :E

 

Optymalizacja podobno uległa sporej poprawie. Na GTX 980 gra śmiga na ultra przy 60 FPS z małymi spadkami w największych lokacjach, przynajmniej tak twierdzi redakcja Gamestara.

 

Poza tym bez przesady. Jeżeli GTX 960 nie uciągnąłby tej gry w okolicach średnich / średnio-wysokich, to jej sprzedaż byłaby zwyczajnie słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tyle o ile nie jestem doświadczony to nie będę się kłócił z wami o Wiedźmina 3, chociaż oczywiście chciałbym w niego zagrać. Myślę jednak że CDP mocno, bardzo mocno zawyża wymagania z jakiegoś powodu i prawdopodobnie gra będzie chodzić na wiele gorszych kartach niż 960, kwestia ustawień i rozdzielczości. Gdyby gra miała chodzić w ultra tylko na titanie i 980, a na średnich na 970 to nikt by jej nie kupił. Wiedźmin 2 też miał wysokie wymagania a grałem w niego na złomiastym laptopie, co prawda w 1366x768 i praktycznie minimalnych ustawieniach ale gra nadal wyglądała pięknie (szczególnie bez tych wszystkich blurów i bloomów).

 

Ciekaw jestem też jak wygląda testowanie takiej gry na różnych kartach, prawdopobodnie uzywają do tego świeżo zainstalowanego Windowsa bez żadnej konfiguracji. Gdyby powyłączać Aero i wszystkie inne pierdoły, podkręcić lekko kartę, procesor i RAM w UEFI i zadbać o to żeby w tle nie zapieprzały automatyczne aktualizacje to pewnie dałoby się "ukraść" kilka FPS więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...