Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hester

celeron N2830 - mała wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem nowego lapka, lecz narzekam na słabą wydajność procesora, sprawdzałem ją nawet na jakiejs stronce i mój pomiar nie miesci sie nawet w limitach predkości działania procesora, szybciej już chodzi mój ośmioletni PC-et. Mój laptop to DELL INSPIRON, dysk: Intel celeron N2830, 2.16GHz, 4.0 GB RAM, Windows 8.1, 64-bit. Nie znam się na tym za bardzo, wie ktoś czym może to być spowodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to spowodowane niską wydajnością CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc wydajność co masz na myśli..? W jakich sytuacjach odczuwasz niedosyt "mocy" czy też szybkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zizu32

czesto sie zacinają podstawowe strony, niby na chwile tylko ale nieraz jak włącze skype to juz praktycznie nie moge zadnych stron w necie przegląac, bo wszystko sie scina, czy to moze byc spowodowane jakims wirusem, bo troche mi sie nie chce wierzyc, ze parametry laptopa są az tak słabe..

 

Mich486 a mógłbym cos z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tak być

 

Być może jest dużo syfu od Della

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, ten "celeron" to tak naprawdę atom, więc wydajność jest, jaka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jedyne logiczne wyjscie to sprzedaż lapka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jedyne logiczne wyjscie to sprzedaż lapka?

jeśli potrzebujesz większej wydajności, to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jedyne logiczne wyjscie to sprzedaż lapka?

Błędem było jego kupno

 

Ale i ja tak kiedyś miałem bo miałem jeszcze gorszego cepa :E

 

Człowiek uczy się na błędach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie z tego co kolega tu nam pisze, to mimo wszystko nie wygląda na normalne zachowanie. Nawet mimo tego że to tylko Celeron.

Włącz managera zadań - zakładka "wydajność" i w czasie pracy poobserwuj co się będzie działo na poszczególnych wykresach. Możliwe że jakiś syf zainfekował system i obciąża w tle. A równie dobrze może coś nie tak być z HDD, że przycina cały system.

Firmy nie wypuszczałyby takich lapków, na których nic nie da się uruchomić ani zrobić. Jeśli tak miało by być, to zwracasz do sklepu za niezgodność towaru z przeznaczeniem i kupujesz coś innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać, że posiadam tablet z Atom Z3770 i nie odczuwam problemów, ale sprawdziłem na www.cpubenchmark.net i wychodzi, że ten Celeron jest słabszy od mojego Atoma, niemniej wciąż sytuacja wydaje się nienormalna. Jeśli masz dostęp do DreamSparka, to wgraj normalnego, nie skażonego Dellowskim badziewiem Windowsa. Jeśli nie, to ja bym widział przywrócenie z partycji Recovery systemu do stanu fabrycznego. I póki system nie jest pozabezpieczany przed wirusami itp, bardzo uważać na wszystko.

 

Machnij może jeszcze jakiegoś PassMark'a, albo coś, co da jakiś wynik liczbowy, żeby dalej rozprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem wydajność w menadzerze zadan, ale nie wiele z tego rozumim, nie wem na co mam patrzec:/

co do PassMark'a to uruchomiłem ten program, tylko napiszcie jeszcze co mam wam dokładnie z tamtont podac?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test tego procka : LINK.

W menedżerze zadań (zakładka procesy) - sprawdź co zajmuje najwięcej "%" z CPU (najlepiej uszereguj listę od najbardziej obciążających CPU rzeczy i daj screen'a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jest promka na lords of the fallen, pytanie mam, ile zajmuje przejscie tej gry, moze nie na 100 procent, no ale raczej tak zaglądając wszędzie i nie będąc zbyt dobrym w soulslikei
    • Odnoszę się do testu AORUS'a https://tftcentral.co.uk/reviews/gigabyte-aorus-fo32u2p Będzie dostępne dla wszystkich do przeczytania za kilka dni ponieważ na obecną chwilę recenzje mogą przeczytać patronaci z early access. I sam się może w końcu przekonasz.   Oni ze sprzętem potwierdzają to co powtarzam już kilka razy - dałem ci nawet kilka wykresów oraz cytat odnośnie HDR z tej recenzji, @MSky7 potwierdza nawet z jego "lux sprzętem" gdy sam zaczął badać temat ale nie wiem czemu cały czas idziesz w zaparte i chowasz głowę w piasek.
    • Mogą być wydane na rozwój firm, które na tym eksporcie zarabiają, tym samym na tworzenie nowych stanowisk pracy. Opłaca się importować technologię, bo to też rozwój. Import towarów i siedzenie we własnym grajdołku z daną pulą pieniędzy, którą poszerza się wyłącznie przez dodruk prowadzi do wewnętrznej dyktatury ekonomicznej i do zubożenia społeczeństwa. W sumie coraz częściej potwierdza się to co pisałem, że moim zdaniem ekonomiczne poglądy oparte na poglądach Konfederacji to kapitalizm w najgorszej formie skupiający się tylko na dwóch klasach: bogatych i biednych, gdzie biedni będą ekonomicznymi niewolnikami bogatych.  
    • Teoretycznie pozwala Ci to na przenoszenie windowsa na kolejny komputer. Ogólnie przy reinstalacji systemu powinno złapać klucz z płyty głównej, ale dodałbym jego numery przy sprzedaży. Windows 11 na dysk HDD to musi być męczarnia  
    • Jak nie masz spadków poniżej 200 to nie ma tematu ale 75hz w csie to jest dramat + ta gra działa zle na wszelkiej synchronizacji i po prostu bez gra się najlepiej przynajmniej tak było w cs go  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...