Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pablogtx

Uruchomienie komputera bez wtyczki chłodzenia od procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj przeczyściłem całego kompa mam wszystkie wentylatory podpięte pod regulator Lamptron FC5 za wyjątkiem Enermaxa Magmy który chłodzi Mugena 2 rev B na procesorze.

Enermax cały czas chodzi na maksymalny obrotach i chciałbym go również podpiąć pod kontroler tylko gdy wyjmę wtyczkę cpu fan z płyty, to nie chce załadować systemu. Gdzie w biosie mam zmienić opcje aby system mógł startować bez wentylatora.

Chciałem ewentualnie dać regulacje obrotów w Biosie zmieniałem tryby silent/standard/turbo/manual ale nic nie zmienia pewnie dlatego ze wentylator jest 3 pinowy a nie 4.

W biosie gdy są obroty Enermaxa mogę je zmienić na Ignored czy wtedy mogę go odpiąć ?

Cała platforma w sygnaturce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz na ignored to powinno się dać. Jednak pomyślałbym nad wentylatorem 4pin, ustawienie profili w biosie da tyle, że prędkość wentylatora będzie się zmieniała względem temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość ustawienia zabezpieczenia aby komp się sam wyłączył po przekroczeniu określonej temperatury na procku albo aby wydal jakiś sygnał/dzwięk pikanie gdy zbliza się do okreslonej temperatury (może program)? lub zmniejszenie taktowanie procesora

chciałbym zrobić kompa całego pasywnie a ponieważ procka mam podkręconego i pod pełnym obciążeniem np. OCCT dobija do 82 stopni to obawiam się, ze będzie podobnie gdy wyłączę wentylator a nie zawsze mogę pamiętać o jego włączeniu :P dlatego jakieś ostrzeżenie o przegrzaniu by się przydało

Wentylator na procku narazie zagłusza na maksymalnych obrotach ale postaram się go dziś podłączyć pod kontroler a w biosie zmienić na ignored.

 

Mam jeszcze jeden denerwujący problem otóż drzwiczki od obudowy zaczynają trzeszczeć wpadają w wibracje/rezonans najbardziej słyszalne jest to przy zawiasach i muszę otworzyć przedni panel aby przestało a gdy zamknę powraca po jakimś czasie, obstawiałem dyski ale niby są pomiędzy nimi a obudową jakieś gumowe kołki (wentylatory w obudowie ktore mam na gumowych kołkach również wyłączyłem a mimo to drgania powracają) czy spryskanie zawiasów np. WD 40 może coś pomóc ? albo nałożenie jakiś nakładek na zawiasy w ostateczności kupił bym maty wygłuszające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w biosie Asusa może być ten alarm ?

przeszukałem cały i nic nie widzę jedyne ustawienie temperatur mam przy wentylatorze w jakie obroty ma wskoczyć na jakiej temperaturze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...