Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SeSsam

Zapasowe łącze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Chciałbym się dowiedzieć jak prosto i stabilnie zrobić zapasowe łącze. Aktualnie w domu mam dwa internety. Jedno prywatne z internetia, drugie od firmy co mi podłączyli za freeko bo tam pracuje. Chce zrobić tak, że jak firmowe łącze padnie automatycznie przełączy się na Netie.

 

Ma to wyglądac mniej więcej tak

1.jpg

 

Niestety mało co się znam na sieciach, jeste programistą i proszę o rade. Jaki sprzęt potrzebuje aby zrobić te backupowe łącze aby samo się przełączało na drugie gdy pierwsze padnie. A gdy pierwsze odzyska połączenie to wróci na główne łącze. Czytałem o routerach dual wan itd oraz o dd-wrt.com aby przeprowagmować jeden port LAN na WAN i zrobić zapas (w starym routerze tl-wr841nd v8.2). Wtyczki mam na RJ45, oby dwa adresy IP są publiczne oraz stałe. Chodzi tutaj o łącza neti i firmowe.

 

PS: Z tego co mi pracodawca gadał, będą mi światło ciągnąć do domu w przyszłości więc już prosił bym o jakiś sprzęt który mi uciągnie:

-1gbit po lanie (rj45) z 5-6 portów.

-Jeden WAN (sfp) 1gbit

-Jeden WAN (rj45) 100mbit.

 

PS2:

Jakaś uczciwa firma która pospawa dobrze nitki światłowodowe i nie skasuje za dużo w okolicach Katowic? (PW)

 

Dzięki za pomoc, czekam na sugestie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na Mikrotik Routerboard RB2011UAS-2HND-IN 5 portów 1Gbit i 5 portów 100Mbit, jeśli chcesz wszystkie gigabitowe to Mikrotik Routerboard CRS109-8G-1S-2HnD-IN

Mam ten pierwszy trochę z konfiguracją miałem problemy ale to co chciałem to osiągnąłem po licznych błędach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na Mikrotik Routerboard RB2011UAS-2HND-IN 5 portów 1Gbit i 5 portów 100Mbit, jeśli chcesz wszystkie gigabitowe to Mikrotik Routerboard CRS109-8G-1S-2HnD-IN

Mam ten pierwszy trochę z konfiguracją miałem problemy ale to co chciałem to osiągnąłem po licznych błędach ;)

 

Mega własnie coś takiego mi trzeba :D Na pewno zrobie na nim zapas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Masz dwie możliwości, typowy router z dwoma WAN-ami (polecam TP-Link ER6020) lub router z LuCI (openwrt) i konfiguracja multiwan - Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie możliwości, typowy router z dwoma WAN-ami (polecam TP-Link ER6020) lub router z LuCI (openwrt) i konfiguracja multiwan - Mój link

 

Też myślałem właśnie nad Twoim rozwiązaniem lecz brakowało mi tego światłowodu. Wolę kupić coś na przysżłość, niż potem znowu wydawać kase na konwenter etc. Zdecydowałem się już na Mikrotik Routerboard CRS109-8G-1S-2HnD-IN. Co do wkładki na światło, jaka firma jest dobra? Jeszcze tak przy okazji, IPtv uciągnie mi na tym Mikrotiku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wkładką poczekaj aż będziesz miał światło, IPtv nie mam ale nie powinno być z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki chłopaki ;) Temat zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym cisnieniem na router z wkladka SFP bym sobie darowal.

Firma jesli juz Ci podciagnie to w technologii PON wiec terminalem Ci to zakoncza.

Chyba ze Twoj dom to jakies super strategiczne miejsce i dostaniesz wlokno w co watpie.

 

Ja mam do domu dedykowane wlokno ale byl ku temu powazny powod. Normalnie bym mial zakonczone w PON bo szkoda wlokien :)

 

Ile dla Ciebie to jest normalna kwota za spawanie?

Normalnie powyzej 10 spawow to liczy sie 10zl netto od spawu.

Przy czym nikt nie ruszy tylka dla 100zl...

 

Skoro Twoja firma bedzie Ci ciagnac swiatlo to niech to zaspawaja. Przeciez maja spawarke... no chyba ze nie maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym cisnieniem na router z wkladka SFP bym sobie darowal.

Firma jesli juz Ci podciagnie to w technologii PON wiec terminalem Ci to zakoncza.

Chyba ze Twoj dom to jakies super strategiczne miejsce i dostaniesz wlokno w co watpie.

 

Ja mam do domu dedykowane wlokno ale byl ku temu powazny powod. Normalnie bym mial zakonczone w PON bo szkoda wlokien :)

 

Ile dla Ciebie to jest normalna kwota za spawanie?

Normalnie powyzej 10 spawow to liczy sie 10zl netto od spawu.

Przy czym nikt nie ruszy tylka dla 100zl...

 

Skoro Twoja firma bedzie Ci ciagnac swiatlo to niech to zaspawaja. Przeciez maja spawarke... no chyba ze nie maja

 

Wynajmują zawse firme która nam światło spawa. A u siebie w domu normalnie przełącznice dostane w dzierżwe na czas pracy w firmie. Czyli jak umowe o prace z nimi rozwiąże to ze światłem mogę się pożegnać ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wynajmuja to wez od nich namiar. Najpierw sie dowiedz w jakiej technologii Cie zapna bo skoro nie maja spawarki to watpie by mieli PON.

Przelacznica to grosze :) Po 6zl sie kupuje :D

Jak skonczysz prace to i tak bedziesz mial neta tylko bedziesz placic za niego. Akurat tym sie nie martw. Najwiekszy problem i koszt to podciagniecie swiatla do domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Do kuców to w ogóle słowa krytyczne odnośnie ich idoli czy nawet partii, z którą się teraz utożsamiają, bo oni gadają po POPiS czy jak ta Unia jest złem i trzeba wyjść z UE najlepiej jeszcze następnego dnia nie docierają . Zresztą to nie tylko kuców dotyczy, takim samym zachowaniem praktycznie również wykazują ci w elektoracie PiS-u. Kuce jak to kuce, ale w Konfie coraz śmielej zaczynają również tam odzywać z nie wiadomo do końca jakich powodów kobiety. Patrząc na taką Bryłkę, Zajączkowską, Pikułę, Domagałę, Czech i wiele wiele tych kobiet w Konfie odnoszę takie wrażenie, że są ładne, ale jednocześnie są głupie tak jak niektóre kobiety w Lewicy pokroju Żukowskiej.
    • Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak Polska gospodarka jest mocno zależna od Unii i to najlepiej silnej Unii. Wystarczy małe rozwolnienie u Niemców i zaraz dostajemy rykoszetem. "Dane GUS wskazały, że nowe zamówienia w przemyśle Polski spadły w marcu o -22% w ujęciu rocznym." https://www.parkiet.com/waluty/art40234551-fatalne-dane-z-polskiego-przemyslu-ciaza-zlotemu
    • Przewidział, oczywiście że tak. Dalem jedynie przykład, że to co deweloper daje w standardzie nie znaczy, że wystarczy do tego jak chce mieć urządzony dom. Samych punktów świetlnych w części kuchennej mam kilka, o różnym przeznaczeniu. Co zazwyczaj dają w standardzie to oświetlenie ogólne, jedno, dwa nadblatowe robocze i tyle. Ja mam podzielone na sekcje i na kilku wyłącznikach. Mogę dowolnie włączać sekcje nie odpalając nadmiarowej ilości światła. Podobnie część salonowa.  Same dodatkowe przełączniki rolet to 4 punkty Tak Ci się wydaje że mało dali że aż tyle "dorabiam", ale robiąc dodatkowy wypust świetlny + włączniki w różnych miejscach salonu dochodzi tych punktów. Podobnie schowane gniazdka w np szufladach łazienkowych żebyś na blacie nie miał np golarki czy szczoteczki ładującej się.  Gniazdka zewnętrzne, balkonowe, ogrodowe, żebym np robiąc ozdoby świąteczne nie musiał ciągnąć listew. Deweloper daje tyle ile w sztuce się przewiduje czyli pewnie stara szkoła gniazdko co 2-3m i po dwa punkty świetlne na pomieszczenie.  I to by zgadzało się z tym co w oryginalnym projekcie było.  Kupując te mieszkanie w którym mieszkam podobnie kalkulacja wychodziła patrząc na metraż/gniazdka/światło.
    • @MarioDee czy podczas uruchomionego testu CB R23 to Ty wyłączasz monitor przyciskiem na monitorze czy monitor sam się wyłącza po pewnym czasie?
    • to oczywiste, gdyby nie zachod i Polska to juz dawno by padla ale wszyscy zauwazyli jak mozna wyniszczac kacapow w ten sposob wiec co jakis czas trzeba sie poklocic o pakiet pomocy ale pozniej go dac   jak to nic? pieklo kobiet XDDDDDDD https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-bezskutecznie-probowali-odebrac-paszporty-kolejka-ukraincow-,nId,7470702   poczytaj dowolnych geopolitykow to przestaniesz powtarzac polityczna sraczke na uzytek wewnetrzny KO tak samo w to pojdzie bo potrzeba dodatkowego zrodla i to jeden z glownych wnioskow po rozpoczeciu wojny na ukr, nie mozemy byc w pelni zalezni od zachodu jestesmy w momencie kiedy slabe panstwa wydaja krocie na zbrojenia bo nikt tanio nie sprzeda
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...