Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FochJoker

Tracer volcano i wysokość coolera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jaka jest max wysokość coolera w tej obudowie? Chcę włożyć do niej grandisa 158mm. Jej szerokość to podajże 21cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jej szerokość to podajże 21cm.

Co mam tobie podać? :D

____________________________________

Dobre pytanie o tę wysokość chłodzenia, bo producent nie podał tej informacji. Spróbuj zadzonić do jakiegoś serwisu lub sklepu, który ma te obudowy i tam zapytaj, jeśli nikt kto ją ma się nie wypowie.

 

P.S.:Pisze się bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ile muszę zabrać cm z szerokości na blachy procesor i płytę? obudowa jest extra ale chcę do niej wcisnąć grandisa który ma 15,8cm,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz mnie oświecić skąd twoja opinia że obudowa jest ekstra? Bo blachy to ta obudowa ma cieniutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ta obudowę? nie więc nie wyrażaj swojej opinii na jej temat

-po pierwsze wygląd (nie cierpię prostych obudów)

-okno w cenie do 150zł (zalman z3 to 170 zł + wysyłka)

-5 wentylatorów

-filtry przeciw kurzowe

-mocowania dysków i innych urzadzeń 2,5 3,5 i 5,5 cala

-zasilacz na dole

Nie zamierzam w tej obudowie iść na front, ani nią rzucać więc grube blachy mi nie potrzebne. Do tej pory miałem IBOX lion-chińska obudowa za 80zł i nie narzekałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując po tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=Rps7QVhk0kA widać iż się mieści Fortis, jest jeszcze luz więc powinno wejść.

Tylko pytanie; dlaczego akurat ta buda? To ma zalety? 2 wentyle, system zarządzania kablami nie istnieje, filtrów pewnie brak, już lepiej dopłacić do brutusa m30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz wyżej, nie wiesz nic na temat tej obudowy więc się nie wypowiadaj

 

Wnioskując po tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=Rps7QVhk0kA widać iż się mieści Fortis, jest jeszcze luz więc powinno wejść.

Tylko pytanie; dlaczego akurat ta buda? To ma zalety? 2 wentyle, system zarządzania kablami nie istnieje, filtrów pewnie brak, już lepiej dopłacić do brutusa m30.

Co ty człowieku pier*? nie widzisz mojego postu wyżej??? ma filtry, ma 5 wentyli a nie 2 -_- a zarządzanie kablami jest pisze nawet na stronie producenta. Żal mi cie żę nie potrafisz docenić porządnego sprzętu tylko dlatego że "tracer"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... trochę nie kumam. Pytasz o coś, ludzie odpowiadają, podpowiadają, pomagają a ty w nich mięskiem rzucasz? Swoją drogą wentylatory ma 2 i miejsca na... no mnie się na stronie producenta takich jak tobie informacji nie udało znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz wyżej, nie wiesz nic na temat tej obudowy więc się nie wypowiadaj

 

 

Co ty człowieku pier*? nie widzisz mojego postu wyżej??? ma filtry, ma 5 wentyli a nie 2 -_- a zarządzanie kablami jest pisze nawet na stronie producenta. Żal mi cie żę nie potrafisz docenić porządnego sprzętu tylko dlatego że "tracer"

Lepiej po prostu olać każdego, dalem ci film z przykładem co się mieści i ile na oko jest miejsca, a ty jeszcze wybrzydzasz.

Ma 2 wentyle w zestawie (tak mówi morele), a zarządzania kablami nie ma (za tacką na mobo nie ma miejsca ani wypustów na kable).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grandis się zmieści.

2 Ten tracer nie jest gorszy od polecanych tu przez wszystkich obudów SPC czy Zalamana za 100zł. Kierowanie się samą marką, że "lepsza" firma robi lepsze rzeczy zawsze to naiwność. SPC ma produkty w 100% chińskiej firmy SAMA, firma ta jest polecana tylko przez lepszy marketing, bo tracer wcale tragiczny nie jest. Oczywiście, zasilacza bym od nich nie wziął ale obudowa czy inne peryfieria robią całkiem niezłe w swojej cenie.

Z resztą, obudowa ma się podobać właścicielowi, a nie komuś na forum :)

Jak Ci się podoba to bierz, z chłodzeniem problemu nie będzie.

A na przyszłośc, to nie ma stałej wartości, jaką trzeba odjąć od szerokości obudowy, bo odjąć musisz dystanse/odległość za tacką (grubości blach można pominąć)+ ewentualne wytłoczenie.

Jak ma 21 cm (zakładam, że to razem z wytłoczeniami to i tak powinno wleźć. Z tyłu nawet odejmując 2 cm+dystanse+ jakiś zapas to wciąż jest miejsce. U siebie mam 20cm i siedzi fera 2 ze sporym zapasem (152mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że ktoś może mieć różne preferencje np. chcieć okno w obudowie ale jednak takie aspekty powinny iść na dalszy plan przy wyborze obudowy, tym bardziej w tym segmencie cenowym, gdzie bez wiedzy da się kupić kompletne badziewie.

 

Tracer tragicznych blach nie ma w porównaniu np. do dziadowskich kartonowych bud TakeMe itd. no ale brakuje im sporo do dobrych konstrucji takich jak wspominany już zalman.

 

Ja mam od siebie złoty środek. Obudowa minimalnie droższa (158zł) od tego Tracera, ale za to z oknem i ma wszystko to co powinna mieć dobra buda. Polecam się poważnie nad nią zastanowić jeżeli Z3 Plus jest poza zasięgiem cenowym.

 

http://www.morele.net/obudowa-bitfenix-neos-usb-3-0-zloto-czarna-z-oknem-bfc-neo-100-kkwka-rp-648127/#div4

 

DSC00190.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim a szczególności KaenV, bo odpowiedział na moje pytanie i napisał OBIEKTYWNĄ opinię, i użytkownikowi Lameismyname gdyż znalazł dla mnie niedrogą i interesującą obudowę z oknem :) dzięki :thumbup:

a i jeszcze pytanie do Lameismyname, obudowa którą mi podlinkowałeś ma 185mm szerokości, czy jest szansa że wciśnie się do niej grandis? (18,5cm to trochę chyba mało :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dać ci kontakt z człowiekiem który ma Tracera Volcano. Jestem w toku, uzbrój się w cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora: Radzę się tak nie rzucać.

 

Choć fakt, ostatnio zapanowało na forum myślenie schematyczne tzn. jest parę produktów w danej cenie polecanych i wszystko inne jest be.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim a szczególności KaenV, bo odpowiedział na moje pytanie i napisał OBIEKTYWNĄ opinię, i użytkownikowi Lameismyname gdyż znalazł dla mnie niedrogą i interesującą obudowę z oknem :) dzięki :thumbup:

a i jeszcze pytanie do Lameismyname, obudowa którą mi podlinkowałeś ma 185mm szerokości, czy jest szansa że wciśnie się do niej grandis? (18,5cm to trochę chyba mało :P)

 

Na dwoje babka wróżyła. Wedle informacji producenta chłodzenia i obudowy, wychodzi, że powinno wszystko pasować ale na styk.

 

Wysokość Grandis XE1236 to jedynie 158 mm dzięki czemu mieści się do większości obudów komputerowych o szerokości już od 185 mm.

 

Tak czy siak: Ta buda + ew. inne chłodzenie > Tracer + Grandis :D

 

Dzięki wszystkim a szczególności KaenV, bo odpowiedział na moje pytanie i napisał OBIEKTYWNĄ opinię, i użytkownikowi Lameismyname gdyż znalazł dla mnie niedrogą i interesującą obudowę z oknem :) dzięki :thumbup:

a i jeszcze pytanie do Lameismyname, obudowa którą mi podlinkowałeś ma 185mm szerokości, czy jest szansa że wciśnie się do niej grandis? (18,5cm to trochę chyba mało :P)

 

Na dwoje babka wróżyła. Wedle informacji producenta chłodzenia i obudowy, wychodzi, że powinno wszystko pasować ale na styk.

 

Wysokość Grandis XE1236 to jedynie 158 mm dzięki czemu mieści się do większości obudów komputerowych o szerokości już od 185 mm.

 

Tak czy siak: Ta buda + ew. inne chłodzenie > Tracer + Grandis :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...