Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

habahaba

GTX 970 SLI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zastanawiam się nad SLI z GTX 970

 

Czy się opłaca? szykuje się na W3 i GTA V być może zakupie monitor WQHD.

Czy zasilacz CoolerMaster V700 wystarczy? Będę też kręcił proca 4790k (nie jakoś ekstremalnie)

Od jakiego producenta najlepiej wybrać GTX 970 do SLI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamierzasz kręcić GPU? Ja osobiście nie wiem czemu ale wziąłbym EVGE tak czy siak. Nie wiem dlaczego ale akurat ta firma mi do gustu z grafikami przypadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evega ponieważ jeśli zarejestrujesz produkt to masz 5 lat gwarancji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm na chwilę obecną nie, jak założę wodę to pewnie tak, na chwilę obecną SLI z 970 powinno dawać radę bez OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI z 970tek to nie jest najlepszy pomysł, zwłaszcza jeśli masz w planach przesiadkę na większe rozdzielczości niż FHD. Pocięte 4gb vramu niestety sprawia iż karty będą się dusić tam gdzie nie powinny, a wydając już dość konkretną kasę to raczej chciało by się nie mieć problemów z przycinkami itd.

 

Lepszym pomysłem była by inwestycja w SLI z 980tek, nowe referenty da się kupić za 2.2k jak dobrze poszukać, a i używane 980tki na allegro się trafiają w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI z 970tek to nie jest najlepszy pomysł, zwłaszcza jeśli masz w planach przesiadkę na większe rozdzielczości niż FHD. Pocięte 4gb vramu niestety sprawia iż karty będą się dusić tam gdzie nie powinny, a wydając już dość konkretną kasę to raczej chciało by się nie mieć problemów z przycinkami itd.

 

Lepszym pomysłem była by inwestycja w SLI z 980tek, nowe referenty da się kupić za 2.2k jak dobrze poszukać, a i używane 980tki na allegro się trafiają w dobrej cenie.

 

 

Ta, bo te 500 mb Vramu zrobi mu wielką różnice, lepiej zaproponować zestaw prawie 2x droższy! Zastanów sie zanim cos napiszesz prosze cie...

 

 

 

Sli z 970 to spoko opcja, osobiście polecam EVGE, ze względu na dobre wykonanie karty, i 5 lat gwary :D, nie czepiają się też do zmiany chłodzenia na karcie.

 

Zasilacz profilaktycznie wziąłbym mocniejszy, ten może i da rade, ale osobiście wole, aby zasilacz pracował na max 70% obciążenia, wtedy jest najefektywniejszy i najmniej się grzeje.

 

 

 

A, i tak, opłaca się. SLI z 970 to chyba jedyne SLI które się faktycznie opłaca, sporo wydajniejsze niż 1 980, tak powiedziałbym o 25 - 30%.

 

 

 

Jedyne, co jest wydajniejsze z jednoprocesorowych kart od sli z 970 to sli z 980 lub jeden titan X, choć 2 970 są niewiele mniej wydajne od titana, to dużo fajniej wyglądają;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się mówić o GTX 980Ti który ma podobno być lepszym od Titana X, w tym wypadku jeżeli karta miała by się szybko pojawić, można by poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to rozwiązanie SLI GTX 970 wydaje se najbardziej optymalne, topowe karty często oferują niewiele większe osiągi przy 2x większej cenie. Co do zasilacza to też lubie mieć zapas, anie nie chce wymieniać wszystkiego od razu. z tym sli to też nie jest pewna sprawa, bo wydaje mi się że może pojedyńcza karta mi starczy a za kase z drugiej zrobie sobie wodne chłodzenia, ale w sumie nie wiem czy się opłaca inwestować w wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem zrobić SLI z 970tek, jednak wiele gier nie wspiera SLI/CrossFire, a te które wspierają mają często jakieś problemy. Żeby mieć święty spokój lepiej zainwestować w dobrą kartę jednordzeniową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, bo te 500 mb Vramu zrobi mu wielką różnice, lepiej zaproponować zestaw prawie 2x droższy! Zastanów sie zanim cos napiszesz prosze cie...

Te 500mb vramu nie robi problemu przy fullhd, i sprawuje się świetnie, zarówno konfiguracje jedno jak i dwu kartowe. Problemy zaczynaja sie w wyższych rozdzielczościach. Najwięcej informacji na ten temat mogą udzielić koledzy z forum którzy zmieniali sli z 970 na 980 ze względu na to że przy wyższych rozdzielczościach były przycinki itp.

 

Wiem że proponuję zestaw dużo droższy, ale ja wychodzę z założenia że jeśli mam wydać 3.5k+ to chcę aby wszystko działało bezproblemowo. A niestety sli z 970 do wyższych rozdzielczości niż 1080p nie jest takową inwestycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić GTX980 ;)

 

Sli to masa problemów i dyskomfortu, za dużą ilość klatek. Tz. ilość, a nie jakość.

Jedna karta jest zawsze pewniejszym rozwiązaniem niż tandem. Tym bardziej tandem kart z partycjonowaną pamięcią. Niby były testy, gdzie przy wysokim zapełnieniu pamięci zaczynały się spike'i z opóźnieniami. Jak do tego doliczyć SLI może być ładny klops.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie używasz MSAA, to do 2560x1440 tandem SLI bez problemu wystarczy ;) Na pewno nie na kilka lat, ale najwyżej potem zmienisz go na jednego Pascala (zgaduję, że 8-gigowego), jak wyjdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle warto inwestować w 2560x1440 ? jest duża różnica w jakości obrazu? szczerze mówiąc trochę mnie przerażają kwoty za te monitory? kiedy to może stanieć?

 

chodzi mi tu o gry jak i o photoshopa obróbkę wideo w fhd i 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto inwestować w wyższe rozdzielczości bo różnica jest widoczna.

 

Co do SLI z 970tek, to odradzają je osoby które albo SLI nigdy nie miały albo naczytały się opinii internetowych ekspertów. Sam mam SLI z 780ti i jestem bardzo zadowolony. Co do SLI z 970tek to opcja warta przemyślenia ale wszystko zależy od ceny. Osobiście szukałbym dwóch używanych 980tek na Twoim miejscu w rozsądnej cenie. Teraz kupiłbym jedną 980tkę a jak trafi się okazja to dokupiłbym drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore na firmę sprzęt więc wychodzi jakieś 36% taniej, dla mnie 970 ma lepszy stosunek wydajności do ceny, więc wolę iść w tym kierunku, gdyby 980 kosztował w granicach 1900-2000 to bym się zastanowił 2500 tyś to przesada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI ładnie ściśnie twój procesor, 4.5 to raczej minimum jakie będziesz musiał zrobić + jakaś mega fajna płyta.

 

Gigabyte G1 lub MSI. Popularne modele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim na dobre wyjdzie DX12 to nvidia zdąży już zapomnieć o obecnej serii maxwelli i będzie optymalizować pod nowe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakoś Fermi nie jest już optymalizowane, a na pierwszej topowej karcie DX11 Nvidii dalej można pograć w nowe gierki po pięciu latach od premiery i to na dość wysokich detalach. Chociaż już niekoniecznie FHD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że mam projektor 3D, grał ktoś kiedyś? jest to epson z pasywnym 3D podobno jest niezły do grania jak za tą cene (około 3 tyś zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto inwestować w wyższe rozdzielczości bo różnica jest widoczna.

 

Co do SLI z 970tek, to odradzają je osoby które albo SLI nigdy nie miały albo naczytały się opinii internetowych ekspertów.

 

Również chwalą Ci co nie widzieli SLI, ta technika ma swoje wady które są doskonale znane i przede wszystkim udowodnione, więc twierdzenie że wszystko działa idealnie jest po prostu naginaniem rzeczywistości, bo każde multiGPU ciągnie za sobą potencjalne problemy w tym microshuttering, problem w tym że nie każdy jest go wstanie dostrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś CF z HD6870, było problematyczne… ale SLI zawsze zbierało lepsze opinie i z każdą kolejną generacją działa coraz sprawniej, wiem że nie powinno się patrzeć na słupki klatek ale duet 970 jest często 80-90% szybszy od pojedynczej karty, i zostawia w tyle 980tke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się kiedyś wypowiadałem na temat SLI z 970tek. Generalnie jestem z nich zadowolony i najprawdopodobniej przeczekam na nich aż do Pascala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle warto inwestować w 2560x1440 ? jest duża różnica w jakości obrazu? szczerze mówiąc trochę mnie przerażają kwoty za te monitory? kiedy to może stanieć?

 

chodzi mi tu o gry jak i o photoshopa obróbkę wideo w fhd i 4k

 

Od np full; Hd ???

 

jest i to baaaaaaaaardzo spora ;-) widać ją nawet dwoma gołymi oczami i jednym ubranym ;_)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko bo tez sie zastanawiam sli z 970 czy kupic 980 i za jakis czas druga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...