Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Greegore

Komp do gier do 3500zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

stary komp już trochę niedomaga, dlatego też postanowiłem zakupić nowy.

Co by mnie w nim interesowało? Od lat miałem AMD, teraz myślę o Intelu (4970) bez opcji podkręcania (wolałbym nie zmieniać BOXowego chłodzenia); grafika GTX 770 lub 960 (na odpowiednikach AMD się nie wyznaję,, więc prosiłbym o ewentualne alternatywy); dysk 1TB ze starego wezmę, SSD na razie nie planuję kupować (może w przyszłości).

 

Kolega z pracy stwierdził, że lepiej oszczędzić na procku i kupić AMD a zainwestować więcej w kartę.

 

Przykładowy zestaw:

 

AMD FX-8350 125W 762zł

 

ASUS M5A97 LE R2.0 327zł

 

KINGSTON 2X4GB 1866MHz CL10 HyperX Fury 275zł

 

CHIEFTEC OBUDOWA CQ-01B-U3-OP 107zł

 

GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB GDDR5 (128bit) 1164zł

 

COOLER MASTER ATX G650M 650W, Aktywne PFC 80 PLUS Bronze 301zł

 

Zastosowanie to głównie gry i filmy, z czasem może podstawy programowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba nie widział testów procesorów i kart graficznych od pięciu lat skoro polecił Ci AMD.

W tej chwili najlepsze połączenie w tej cenie to i5+gtx 970. Polecam takie części:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJyNjUEOwiAQRe8y68bAtNNS72BcujAuSMuCFKkpbYwa7y4gMaQbu5gMvD$57wW3aeyXYYb9GYiEgAKobbhfLA1R1WTfmiPGJSiEWOfh$7kUoM3ouuALlty0fq$zTe2dsjKUlywgIfKDL$spqA4LI0Tcbkkmt1y9Ccoq1kxylsdhUs4jjgkctHJadU8bDxF3bemT!2BkfzLS2YfHDN4fcb5O6w**

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 970 jest bardzo drogi, ale przy zejściu z i7 do i5 dałbym radę się zmieścić w budżecie. Wg. benchmark.pl grzeje się tylko nieznacznie bardziej przy obciążeniu względem 960 (190W vs 255W).

 

Jeśli brać faktycznie pod uwagę i5, który byście Panowie polecali? Dodam, że nie będę go kręcił.

 

@KapitanZ

Czy jesteś pewien, że 450W zasilacz pociągnąłby takiego potworka (970)?

 

P.S. mam nadzieję, że test z tamtej strony nie będzie uznany za spam/reklamę. Jeśli tak, z góry przepraszam.

 

Dotychczas najczęściej wybieranymi przeze mnie firmami były odpowiednio Asus i Gigabyte. Teraz zastanawiam się nad MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Dirian podał bardzo sensowny zestaw, aczkolwiek kartę graficzną z EVGI zamieniłbym na MSI lub na Asusa.

Tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w sumie po co? EVGA FTW to wg. mnie najlepszy model GTX 970 - półpasywny, z bardzo wydajnym chłodzeniem i świetnym serwisem gwarancyjnym. Do tego chyba najwyższe zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podkręcasz + nie masz zamiaru zmieniać procesora na i5/i7 z końcówką K to taki zestaw będzie najwydajniejszy:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=90385&s=86578&s=66747&s=79316&s=96187&s=96729&s=73554

 

Żartujesz sobie? Jak zestaw z FX'em ma być wydajniejszy od tego sprzętu z i5, który podałem? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greegore co do pytania:

@KapitanZ Czy jesteś pewien, że 450W zasilacz pociągnąłby takiego potworka (970)?

 

Ten xfx ma 408W na lini 12v, spokojnie poradzi sobie z tą kartą i tym zestawem. Moc W to nie wszystko ;)

 

Nie pchaj się w amd, tylko bierz intela.

Dirian podał CI fajny zestaw, co prawda na b85, ale i tak procka do kręcenia nie bierzesz, więc moim zdaniem jest najbardziej rozsądny z wymienionych tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz sobie? Jak zestaw z FX'em ma być wydajniejszy od tego sprzętu z i5, który podałem? :hmm:

Podkręcony FX do 4,5ghz jest porównywalny do i5 taktowanego 3,7ghz, dodatkowo w zestawie z AMD zyskuje się lepiej wyposażoną płytę główną. Jest to najlepszy zestaw w tej cenie, pod warunkiem że podkręcasz CPU.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/testy_procesorow_i_kart_graficznych_czegos_tutaj_nie_rozumiesz?page=0,10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywalny w określonych przypadkach, zaś w w większości gier i tak będzie od i5 odstawał. Są gry gdzie FX wykręcony do 4.5 GHz ma wydajność na poziomie podkręconego G3258. Do tego dochodzi dużo większy pobór prądu...

 

Osobiście nie widzę sensu pakować się w AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywalny w określonych przypadkach, zaś w w większości gier i tak będzie od i5 odstawał. Są gry gdzie FX wykręcony do 4.5 GHz ma wydajność na poziomie podkręconego G3258. Do tego dochodzi dużo większy pobór prądu...

 

Osobiście nie widzę sensu pakować się w AMD.

Test był wykonywany w miejscach gdzie procesor jest najważniejszy, po prostu przy najwyższych ustawieniach graficznych każdy podkręcony FX/i5 sobie poradzi, bo i tak karta graficzna niedomaga. Plusem FXa jest to że jest tańszy dzięki czemu mamy lepiej wyposażoną płytę główną. W tym przedziale cenowym FX jest całkiem opłacalny, bo na intelu platfrome musimy składać o budżetową płytę główną na której nawet nie możemy podkręcić procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując AMD nawet po OC mamy gorszą wydajność (nie twierdzę, że kiepską, ale jednak gorszą od i5), do tego około dwukrotnie wyższy pobór prądu. Lepiej wyposażona płyta zaś jest co najmniej dziwnym argumentem, bo czego niby brakuje w B85-G43 z punktu widzenia przeciętnego użytkownika? Podkręcić nie podkręci, ale po co ma kręcić, skoro na stocku ma wyższą wydajność niż przy kręconym FX'ie? Jedyne co zyska to większy pobór prądu i mocniej grzejący się CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to był dobry troll :E

 

I co do zestawu to brać jak podali wyżej na i5. Ale nie wiem czy się opłaca 90zł dopłacać za 100mhz więcej.. i5 4460 styknie a jak wyda mniej niż budżet to też dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 MHz + 300 MHz większe Turbo. Choć fakt, że przy obecnej róznicy cen 4460 się bardziej opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o procka też miałem się dopytać.

Czy warto dopłacać do i5 4690, czy pozostać przy nieco wolniejszym (strata do 15% wydajności nie zrobi mi różnicy). Aktualnie różnica cen między 4460 a 4690 wynosi ok. 200 zł.

A propos i5. W pewnym popularnym sklepie widziałem trzy jednostki i5 4690, tj. 4690, 4690S i 4690K. O ile wiem, "K" odpowiada za możliwość kręcenia, a "S"?

Zastanawia mnie też trochę potwórek GTX 970.

Aktualnie mam AMD FX-4150, 4 GB RAM; GeForce 9600gt (512MB RAM). Komp ten przez wiele czasu dawał radę grom pokroju CoD: MW 3 w FullHD, lecz faktycznie rzadko grałem w rozdzielczości wyższej niż 1650x1050, by nie4 męczyć za bardzo kompa.

W tym wypadku nie ma faktycznie sensu brać AMD tylko po to, by kręcąc go dorastał do pięt BOXowemu i5, do tego z o wiele wyższym poborem prądu.

Często przez wiele godzin słucham tylko muzyki z kompa, przez co pobór prądu w stanie IDLE też ma dla mnie znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google i tym razem nie pogryzł, gdy spytałem o procka. Najlepszym wydaje się być z końcówką "S", który ma niższe taktowanie przy jałowej pracy.

 

Pytanie jeszcze odnośnie zasilacza. Najlepszy w cenie powiedzmy do 300 zł jaki mógłbym wziąć dla takiego zestawu (i5 i GTX 970)?

Na obudowie i zasilaczu zawsze oszczędzałem, a chyba nie powinienem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google i tym razem nie pogryzł, gdy spytałem o procka. Najlepszym wydaje się być z końcówką "S", który ma niższe taktowanie przy jałowej pracy.

 

Pytanie jeszcze odnośnie zasilacza. Najlepszy w cenie powiedzmy do 300 zł jaki mógłbym wziąć dla takiego zestawu (i5 i GTX 970)?

Na obudowie i zasilaczu zawsze oszczędzałem, a chyba nie powinienem.

Jakaś konkretna firma? Bo jak nie, to możesz wziąć Chieftec GPS-550AB-A, ewentualnie z większym zapasem mocy Thermaltake Smart Se 630W Modular, aczkolwiek skłaniałbym się ku temu drugiemu ze względu na większą moc oraz modularne okablowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas korzystałem z Modecoma, ale to raczej nie jest chyba zbytnio polecana marka.

A zasilacze polecane przez panów powyżej (KapitanZ i Dirian)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam 3 opcje:

 

- http://www.morele.net/zasilacz-antec-vpf-550w-bronze-706451/ - solidna zasiłka z przetwornicą DC-DC, ale bez odpinanych kabli

- http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g550m-550w-modularny-120mm-80-rs-550-amaa-b1-629138/ - podobnie - przetwornica DC-DC, ale też odpinane kable i 5-letnia gwarancja

- http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-m1-gold-550w-80plus-gold-modular-spc116-712962/ - to już zasiłka z wyższej półki - certyfikat Gold, jeszcze lepsze parametry elektryczne i też 5-letnia gwarancja, do tego door-to-door

 

Jak chcesz zasilacz na lata, to raczej dorzuciłbym do ostatniej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co zdecydowałem się na GTX 970 od EVGA, zasilacz ostatni prezentuje się nieźle. A proca którego najlepiej brać? Polecanego wcześniej 4460, czy może jednak dopłacić 200-300 zł do 4590 lub 4690S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo 4460 albo 4590. 4690 się już nie opłaca - w podobnej cenie masz 4670k, którego można podkręcić. 4690S to już tym bardziej słaby wybór. Na tą pseudooszczędność nie patrz, na rachunku za prąd nijak ci się to nie zwróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 4590S i 4690S zobaczyłem różnicę jednie ok. 90 zł. 4460 jest już znacznie tańszy.

Kęceniem zajmował się niemal na pewno nie będę. Zależy mi na długowieczności sprzętu, nie na wyżyłowanych osiągach. Utrata kilku klatek nie spowoduje u mnie zawału ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z "S" na końcu sobie odpuść. Po co kupować coś, co ma fabrycznie niższy zegar na stocku i dopiero w Turbo to nadgania? Żadnej korzyści z tego nie ma. Prądu oszczędzisz tyle co nic.

 

Weź normalnego 4590 - http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4590-3-3ghz-lga1150-box-bx80646i54590-640864/ lub 4460 - http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-20ghz-lga1150-box-bx80646i54460-haswell-refresh-636603/ - szczerze mówiąc bardziej opłaca się 4460 na ten moment (90 zł dopłaty do 4590 to trochę dużo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku 4590 wygląda o wiele lepiej i na tego bym się zdecydował.

Pytanie jeszcze, czy GTX 970 wart jest dołożenia ok 500 zł względem 960?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...