Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chester91

[zestaw] Komputer do gier 3500-4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od roku czasu już przymierzam się do kupna komputera, ale co chwilę jakieś nowe wydatki mi wyskakiwały i nie mogłem sobie pozwolić. Chciałbym stworzyć coś jak najbardziej wydajniejszego do grania. Windowsa posiadam, monitor to Samsung SyncMaster P2470HD. Generalnie do złożenia potrzebuje standardowo, czyli całej budy, wraz z zasilaczen obudową, napędem etc. Przejrzałem kilkanaście tematów na forach i stwierdziłem, że najlepszy będzie procek intel i5 4690k + GTX 970. Tylko który? Co czytałem opinię, to są różne. Na początku chciałem inwestować w G1 Gaming, ale spotkałem się z opiniami że nie warto w niego inwestować.. Więc już sam nie wiem. EVGA? Asus?.. Dodatkowo, wolałbym trzymać się bardziej granicy dolnej czyli 3500-3600, aniżeli przekraczać te 4k. Dlatego też zastanawiam się co z SSD? Lepiej wziąć chyba na początku, żeby później za miesiąc dwa nie bawić się w formatowanie kompa, instalacje systemu na SSD i innych bajerach. Nigdy nie uzytkowałem SSD i nie miałem styczności z tym, jedyne co się naczytałem to tyle że jest to wielkie wow względem tradycyjnych dysków. Podkręcać kompa oczywiście będę (chociaż nigdy tego nie robiłem, ale żyjemy w dobie internetu więc za chwilę się podszkolę). Fajnie by było zmieścić się w tym budżecie, ewentualnie tak jak pisałem SSD mogę dokupić później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k na kompa z takimi częściami to teraz minimum. Za niższą granicę budżetu to już raczej bez kręcenia zestaw.

 

Podam przykład za 3,6k podchodząc do sprawy dość oszczędnie: http://www.morele.net/inventory/info/mkRUzP/

 

Z częściami, które chcesz to za 3,8k: http://www.morele.net/inventory/info/WzuQKQ/

bez SSD i chłodzenia.

Przy takich konfiguracjach SSD to raczej mus. Bardzo poprawia ogólną wydajność systemu. No i chłodzenie wymagane jeśli będziesz kręcił. Krok po kroku i uskładasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu za 3,8k jaki SSD oraz chłodzenie byś proponował? I załóżmy, że wyskrobałbym jeszcze 100 zł, to da się coś zrobić z tym za 3,8k? Czy dodatkowe 300 zł (4100 max) nic tutaj nie zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...