Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Glorn

SSD 1.8 a 2.5

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić dysk SSD, zdziwiło mnie, że Crucial M550 1.8 jest 50-70zł tańszy od wersji 2.5. Skoro obydwa mają taką samą wydajność to dlaczego miałbym kupować 2.5 skoro jest droższy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie taką samą wydajność: ten sam model może w wersji msata składać się z mniejszej ilości, ale pojemniejszych kości. Mniej kości do równoczesnego dostępu - trochę gorsze osiągi.

 

Ten dysk jest w 3 wersjach - klasyczne 2.5 cala, msata oraz M.2, głównie to powinno decydować o tym który egzemplarz wybierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czy w przypadku Cruciala m550 wersja 1.8 jest wolniejsza? Czy żeby podłączyć wersje 1.8 wystarczy zwykły kabel SATA? Mam płyte główną MSI z77a-g43, czy ona obsługuję msata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie jest wolniejszy można zobaczyć w testach, albo chociaż rzucić okiem na pcb obu dysków i zobaczyć jaki mają układ kości.

 

Weź zobacz na google grafika jak wygląda dysk na msata, to będziesz wiedzieć czy podłączysz go kablem do swojej płyty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć podłączy ale potrzebował by adaptera na SATA bądź też PCIE który raz że jest ciężko dostępny to jeszcze drogi. Ja bym brał normalnego 2.5 i nie bawił się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...