Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

natazar

Siłownia w domu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że nie chce mi się zakładać nowego konta na jakimś sportowym forum to spytam tutaj :E.

Do przeznaczenia na regulowaną ławeczkę + sztangę + hantle + podstawkę na sztangę + obciążenie do tego wszystkiego mam 600-700 zł.

Byłbym wdzięczny jakby ktoś mi doradził w miarę optymalny zestaw w tej kwocie. Osobiście myślałem nad takim połączeniem :

ławka http://allegro.pl/lawka-regulowana-do-cwiczen-ze-stojakami-magnus-i4996490756.html obciążenia http://allegro.pl/zestaw-obciazen-52-kg-do-cwiczen-nowosc-hit-i5084690621.html

Co myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kupa: , tyle myślę o tym zestawie. Jeszcze te dziadowskie obciążenie. Lepiej zrobisz jak kupisz karnet na pół roku na siłownię. Efekty będą o wiele lepsze.

No i co z nogami i plecami? bo tym zestawem to zrobisz klatę, barki.. łapy.. i tyle. Chociaż na siłowni większy wybór ćwiczeń na klatę i barki więc domowy zestaw nawet w tym będzie gorszy. Za darmo bym czegoś takiego nie chciał bo szkoda miejsca a ćwiczyć? człowiek by się tylko nawkurwiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, straszna tandeta. Jak chcesz kupować nowy sprzęt to musisz dołożyć dwa-trzy razy tyle. Taniej będzie się na siłownię zapisać. No i patrząc na to, jaki sprzęt wybrałeś, to zbyt dużego doświadczenia nie masz- na prawdziwej siłowni zawsze ktoś coś doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szajs.

 

W Wawie za takie pieniądze możesz mieć półroczny karnet na siłkę, dowolna ilość wejść i dowolna pora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ktoś ma dostęp do siłki czy mieszka na jakiejś wiosce i musiałby dojeżdżać.

 

P.S. Załóż jednak temat na specjalistycznym forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze to niż nic, tylko sobie krzywdy nie zrób jeśli jesteś totalnie początkujący. Rozgrzewka najważniejsza, i zobacz nawet na yt jak poprawie wykonywać ciwczenia i zaczynaj z małym cieżarem by wyrobić sobie technikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako, że nie chce mi się zakładać nowego konta na jakimś sportowym forum to spytam tutaj :E.

Do przeznaczenia na regulowaną ławeczkę + sztangę + hantle + podstawkę na sztangę + obciążenie do tego wszystkiego mam 600-700 zł.

Byłbym wdzięczny jakby ktoś mi doradził w miarę optymalny zestaw w tej kwocie. Osobiście myślałem nad takim połączeniem :

ławka http://allegro.pl/lawka-regulowana-do-cwiczen-ze-stojakami-magnus-i4996490756.html obciążenia http://allegro.pl/zestaw-obciazen-52-kg-do-cwiczen-nowosc-hit-i5084690621.html

Co myślicie ?

Będzie dobre. Bierz!

 

:kupa: , tyle myślę o tym zestawie. Jeszcze te dziadowskie obciążenie. Lepiej zrobisz jak kupisz karnet na pół roku na siłownię. Efekty będą o wiele lepsze.

No i co z nogami i plecami? bo tym zestawem to zrobisz klatę, barki.. łapy.. i tyle. Chociaż na siłowni większy wybór ćwiczeń na klatę i barki więc domowy zestaw nawet w tym będzie gorszy. Za darmo bym czegoś takiego nie chciał bo szkoda miejsca a ćwiczyć? człowiek by się tylko nawkurwiał.

:rotfl:

Nie uwierzysz, ale plecy jak i nogi można z powodzeniem robić używając... tamtaram... HANTLI! :o Ale drążek zawsze mile widziany. ;)

Niestety, straszna tandeta. Jak chcesz kupować nowy sprzęt to musisz dołożyć dwa-trzy razy tyle. Taniej będzie się na siłownię zapisać. No i patrząc na to, jaki sprzęt wybrałeś, to zbyt dużego doświadczenia nie masz- na prawdziwej siłowni zawsze ktoś coś doradzi.

:rotfl:

A najlepiej 8 razy tyle. Hantle będą bardziej błyszczeć, a ławka będzie elektrycznie ogrzewana. :E

Szajs.

 

W Wawie za takie pieniądze możesz mieć półroczny karnet na siłkę, dowolna ilość wejść i dowolna pora.

:rotfl:

Bo wszyscy to miastowi. :E

Lepsze to niż nic, tylko sobie krzywdy nie zrób jeśli jesteś totalnie początkujący. Rozgrzewka najważniejsza, i zobacz nawet na yt jak poprawie wykonywać ciwczenia i zaczynaj z małym cieżarem by wyrobić sobie technikę.

:thumbup:

 

 

Także autorze bierz sprzęt i pakuj! :P

 

btw: sam posiadam tą ławeczkę (bez stojaka pod sztangę) i jest naprawdę dobrze wykonana. Swoje wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

:rotfl:

Bo wszyscy to miastowi. :E

 

 

Piekary Śląskie to nie wieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobre. Bierz!

 

 

:rotfl:

Nie uwierzysz, ale plecy jak i nogi można z powodzeniem robić używając... tamtaram... HANTLI! :o Ale drążek zawsze mile widziany. ;)

 

:rotfl:

A najlepiej 8 razy tyle. Hantle będą bardziej błyszczeć, a ławka będzie elektrycznie ogrzewana. :E

 

:rotfl:

Bo wszyscy to miastowi. :E

 

:thumbup:

 

 

Także autorze bierz sprzęt i pakuj! :P

 

btw: sam posiadam tą ławeczkę (bez stojaka pod sztangę) i jest naprawdę dobrze wykonana. Swoje wytrzyma.

Dzieki, po innych wypowiedziach nawet nie mialem zamiaru odpisywac w tym temacie. Zalozylem topic na innym forum zwiazanym ze sportem i jedyne co to doradzili mi lepsze obciaznie w tej samej cenie ;). Zestawik juz zamowiony, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobre. Bierz!

...

Także autorze bierz sprzęt i pakuj! :P

...

Co do ławeczki z 1 postu to nie wypowiadam się, bo nie używałem.

 

Ale komplet gryfów i obciążeń z 1 postu to mix kiepskich i przyzwoitych rzeczy. Przyzwoity jest długi gryf i obciążenia 1,25 i 2,5. Do dupy są gryfy krótkie i większe obciążenia. Już wyjaśniam.

 

Gryf długi -> stalowy i stalowe nakrętki :thumbup:

Gryfy krótkie -> plastikowy uchwyt (jeszcze ujdzie) i plastikowe nakrętki (padlina) :thumbdown:

 

Obciążenia 1,25 i 2,5 -> bitumiczne z wypełnieniem, przy tej wadze od biedy jeszcze ujdą

Obciążenia 5 i 10 -> bitumiczne z wypełnieniem, przy tej wadze kiepski wybór :thumbdown:

 

Podsumowując:

- wybierz gryfy krótkie stalowe ze stalowymi nakrętkami, przynajmniej gwinty się nie wyrobią tak szybko (piszę to na podstawie własnego doświadczenia)

- wybierz obciążenia żeliwne (przynajmniej te cięższe), bo otwory w krążkach bitumicznych potrafią się wyrobić (piszę to na podstawie własnego doświadczenia) i krążek lata na gryfie, co w połączeniu z plastikową nakrętką prezentowanych gryfów krótkich może się różnie skończyć.

 

Jak boisz się, że żeliwne krążki porysują np panele na podłodze, itp. to wystarczy je po obwodzie obkleić np czarną taśmą izolacyjną (lub coś w ten deseń) i już masz jakieś miękkie zabezpieczenie, którego nie widać.

 

PS.

Widzę, że nie zdążyłem. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...