Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BaraninaNaGrubym

problem z Kingston hyper-x 1600mhz ddr3, płyta to asus m4a77td pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj czyli w niedziele odpoczywałem po pracy w domku, nie wiem była gdzieś godzina 12, oglądałem coś na youtubie kiedy nagle wywaliło mi bluescreena, no nic mówię i zresetowałem komputer, system się odpalił ale po chwili wywaliło bluescreen tylko nie pamiętam co dokładnie pisało ale wiem że coś z pamięcią, od drugiego bluescreena nie mogłem w ogóle odpalić PC, pracowały tylko wentylatory ale nie było żadnego pisku ani na ekranie nie pojawiał się żaden boot screen, resetowałem bios przez wyjęcie baterii kilka razy, czasem odpalał ale zawieszał się na ładowaniu narzędzia do naprawy windowsa. W końcu pobawiłem się ramami, mam 4x2gb więc wyjąłem wszystkie i obejrzałem je, wyglądały na ok, wsadziłem jedną i komputer działa, wsadziłem drugą tą samą kość już nie, zostały mi jeszcze 2 inne kości. Wszystkie kości jakie mam to Kingston hyper-x 1600mhz ddr3, płyta to asus m4a77td pro, zasilacz ocz stealth xstream 600w. Dodam jeszcze że zasilacz nie ma żadnych spuchniętych kondensatorów, to samo płyta główna, czyli pewnie RAMy do wymiany? ale co mogło być przyczyną że zdechły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz program Bluescreenview to będzie widać co to był za błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem ten programik tylko że nic nie pokazuje, być może dlatego że użyłem narzędzia do naprawy systemu i wsio się pokasowało, ale to nic, okazało się że poszła jedna kostka RAMu, komputer teraz pracuje tylko na 6gb ramu, 2gb do wyrzucenia, dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak to nie wszystko, teraz komputer działa tylko na 1 kości 2gb, jak włożę kolejną to już nie wystartuje, nic nie piszczy, ekran czarny, co jest do cholery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone, wszystko wygląda w porządeczku, doszedłem do wniosku że pamięci nie działają w trybie dual-channel, mam teraz 2gb w czerwonym slocie i 2gb w czarnym (slot 1 i 3) jeżeli dołożę którąś z kości w slot żeby był dual channel to PC nie wstaje, nie wiem czy w BIOSie jest opcja wymuszenia dual channelu bo nie znalazłem

 

zmieniłem jeszcze napięcia ramu z AUTO (standard 1.5v) na 1.685v (pamięci mają 1.65v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...