Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DzikBagienny

Jaki router do domu po WRT54GL ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój WRT54GL już trochę leciwy i nie wykorzystuje potencjału łącza (30Mbit). Potrzebuję routera do domu gdzie mam podłączonego kompa, tv i tel. Nie chciałbym płacić więcej niż 300zł. Czy może cie cos sensownego polecić ? Niebardzo jestem teraz w temacie więc pytam szanownych użytkowników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam Asus RT-N18U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu stanąłem przed identycznym dylematem, mój WRT54GL najzwyczajniej się spalił.

Granice finansowa identyczna i nie przekraczalna, wymagania tu już je rozszerzyłem np. o dwuzakresowy, ze standardem ac, LAN 1Gbit oraz posiadający wyjście USB. No i najważniejsze możliwość wgranie alternatywnego oprogramowania.

 

Myślałem nad modelami Asus RT-AC52U i Tp-Link Archer C5 stanęło na tym drugim a powodem są odkręcane zewnętrzne anteny.

Jeżeli zrezygnujesz ze standardu ac zainteresuj się tańszym Tp-link TL-WDR4300 lub TL-WDR3600.

 

edit: albo Asus RT-N18U jak sugeruję @rowers tracisz wi-fi 5GHz ale zyskujesz możliwość podłączenia modemów 3G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem WRT54GL na Asusa RT-N16 i jestem zadowolony. Kolega niedawno też kupował router i wybrał nowszy model - RT-N18U. Jak na razie jest zadowolony i mówi, że nawet nie musiał wgrywać alternatywnego softu, bo oryginalny Asusa ma wszystko, czego potrzebował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co daje wyjście USB ? na alternatywnym sofcie mi nie zalezy, na podłączeniu modemu 3g też nie. Ma to szybko i niezawodnie działać i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB pozwala podłączyć zewnętrzny HDD, SSD w kieszeni i udostepniać muzykę, filmy i zdjęcia w sieci lokalnej, a nawet daje do nich dostep w zaleznosci od funkcji routera przez internet bez koniecnzosci wlączania komputera w domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus RT-N18U super się sprawdza jako router,ma fajne dodatkowe funkcje a przy tym ma ciekawy design

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość starego laptopa bo HP Pavilion DV9500. Jak sprawdzic czy karta obsługuje standard N ? W ustawieniach mam coś takiego jak Włącz tryb 802.11N. Czy to jest ta opcja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ta promocja to był jakiś strzał w czasie mocno ograniczony. Sprawdziłem jeszcze raz za jakieś 15 minut i już monitor był w normalnej cenie trzeba zaglądać, ażeby wyrwać w super cenie Sid co Masz na myśli pisząc CCC ??  
    • Konfederuskie kuce nigdy nie były najmądrzejsze, delikatnie mówiąc Więc i kolejne ich kretynizmy i brak pojęcia o makroekonomii nie dziwią.
    • To pastę masz pewnie do wymiany od termopadów ci temperatura gpu nie skoczyła te plamy to jest olej z termopadów częsty przypadek ale to nie znaczy że termopady są do wymiany jak zobaczysz gdzieś na PCB czy radiatorze ten "sok"
    • Jak sam niżej napisałeś - wykresy są skorygowane i w miarę poprawne, więc jednocześnie możesz zauważyć, że wahania występują niezależnie czy jest rozwój przemysłowy czy nie. Temperatury są na poziomie jak to było 800 lat temu, a nadal niższe niż 1200 lat temu. Skąd przekonanie, że teraz będzie już tylko rosło i rosło? Historia pokazuje, że było cieplej. W perspektywie geologicznej - nie tak dawno temu. Dodatkowo napisałem, że w krótkim terminie obserwujemy wzrost temperatury, ale po co patrzeć w szerszej perspektywie - nie bedzie pasować do narracji. Albo te wykresy średniej temperatury w latach 1960-1990 vs 2011-2020... piękne manipulowanie danymi na podstawie wybranych okresów. Profeska tylko po to aby po raz kolejny udowodnić, że ma się bezwzględną rację i każdy kto mówi inaczej to upadł na głowę.   No tak - jak zimno to naturalnie, ale jeśli mamy tak samo dynamiczny powrót "do normy" to już planeta się pali i to wina wyłącznie człowieka. Wysiadam. Poza tym - sam wzrost temperatur to pikuś - gorsze są tego skutki czy wzrost intensywności i siły zjawisk ekstremalnych jak tornada, huragany, powodzie itp (tutaj mozemy się chyba zgodzić) - tutaj nie mamy już żadnych rzetelnych "dowodów" jedynie szczątkowe kroniki jak to było kiedyś, które trzeba traktować z przymrużeniem oka.   Każdy widzi na wykresie co chce zobaczyć, ale ja wysiadam bo tutaj jest odchylenie tylko w jedną stronę, że jedyna niepodważalna prawda jest taka, że planeta się pali. Tak samo kiedyś płaskoziemcy też nie dopuszczali myśli, że mogą się mylić
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...