Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

osimaru

Częste ściny w WoW na laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio coraz bardziej męczą mnie freezy na kilka sekund, najczęściej zdarzają się np. gdy ktoś podnosi loot, stawianiu totemów, używaniu skilli (akurat za to ostatnie teoretycznie możnaby winić wydajność sprzętu, ale nie sądzę), przy wejściu w combat oraz innych nietypowych w sumie okolicznościach. Nie bardzo już mam pomysł czym to może być spowodowane. Gra potrafi się również wtedy całkowicie zawiesić (nie cały komputer, a sama gra) i należy ją wtedy zamknąć przez menedżera zadań.

 

Laptop z i3-3120m, 8 GB RAM i grafa GT645M - wydaje mi się, że na WoWa spokojnie taki laptop. System Windows 8.1, sterowniki do grafiki najnowsze.

 

Ostatnio czyszczony, wymieniane pasty i temperatury w porządku.

 

Dysk defragmentowany na bieżąco, sprawdzany też programami diagnostycznymi i SMART w normie. Ten sam problem był na starszym dysku, ale został on wymieniony na nowy w ramach wymiany gwarancyjnej i problem nie ustąpił. Zaobserwowałem ogółem, że po takim freezie dysk tak jakby rozpędza się od nowa i zaczyna mielić.

 

Próbowałem się bawić plikiem stronicowana, a to ustawiałem na sztywno 512, a to całkowicie wyłączałem - bez zmian.

 

Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić, czekam na jakieś sugestie. Gw2, które ma większe wymagania nie przycina się praktycznie wcale - jedynie na World Eventach gdzie jest masa ludzi potrafi mieć mniej FPS co jest oczywiście spowodowane wydajnością mobilnego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno na procku jak i na karcie maksymalnie 70C i to po wielu godzinach gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...