Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Under555

Pomoc na Święta w rozszerzeniu WIFI zasięgu w domu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, moi rodzice mieszkają w dużym parterowym domu i jest problem z internetem a mianowicie z zasięgiem i jakością.

 

Jest sobie ten najnowszy Livebox czarny i z niego wychodzi tylko internet po kablu i idzie w ścianę. Ze ściany wychodzi do Dlinka (nie pamiętam nazwy, ma 3 anteny zewnętrzne chyba i ddwrt) i wychodzi z niego net

 

- 1x PC po kablu(niski ping, piekna prędkość ok 55 mega downloadu)

- WIFI - i tutaj są schody bo zasięg jest słaby i to bardzo.

 

Wystarczy 3 na 5 kresek i już na skype nie da się porozmawiać.

 

 

Router wymienię w przyszłości ale nie teraz i to co chcę zrobić to:

 

1. Zestroić router na nowo /ewentualnie zaktualizować soft(może jaka moc jest przykręcona czy coś ; jest w standarcie N)

2. Kupić 2x coś co nazywa się repeater.

 

Czy ten repeater działa tak jak myślę:tj.

 

Kupuję dwa i

 

Sieź o nazwie X wysyła router a tę samą X łąpię repeater i podaje dalej do kolejnego repeatera ?

 

I wtedy mam zasięg jakby mniej więcej 3x router ją rozsyłał? Ta sama sieć i nazwa jest?

 

Są jakieś ograniczenia prędkości?

 

A Ping?

 

Jakie urządzenia kupić,żeby nie pójść z torbami? Mile widziane takie małe do gniazdka wtedy byłoby bez inwazyjnie :)

 

 

Bardo proszę o pomoc bo będę na Święta u rodziców i chciałem im to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Pomyślał bym o transmiterach PLC w dużym domu. Polecam TP-link WPA4220KIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie rozumujesz dobrze, użycie repeaterów jest to chyba najtańszy sposób zwiększenia zasięgu wifi. Jako, że mają działać jako repeatery to możesz kupić dedykowany do tego sprzęt, a nie router, czy routero-modem. Sposób skonfigurowania jest zależny od modelu jaki kupisz. W kwestii opóźnienia, jeżeli nie masz zamiaru grać w gry multiplayer, a jedynie używać neta, skype, to nie zauważysz zmiany. Oczywiście im lepsze kupisz, będzie to śmigac lepiej, ale na warunki domowe, 1 - 3 komputery w pełni Ci wystarczą jakies nie drogie za 20 - 30 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć bardzo dobry internet - brat gra w gry multiplayer.

 

Lepiej kupić jeden solidny czy dwa tańsze? I jak to wygląda bo nie wiedziałem,że repeatery np. Linksysa są po 200zł aż... dwie sztuki to 400zł więc wchodzi za duzo.

 

Chciałbym myslę zmieścić się w 200zł.

 

Ewetnualnie teraz kupić repeater jeden do 200zł a za jakiś czas drugi w razie potrzeby.

 

 

Co do tego TPlinka - nawet nie wiedziałe,że repeater musi mieć swoj nadajnik osobny - myślałe,że to idzie z routera głównego.

 

Takie rozwiązanie jest lepsze ?

 

 

No i finalnie ma być sporo tych urządzeń bo smartphone'y + dekoder + lapki dwa + tablet +2x PC + Xbox One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duże masz mieszkanie, jak grube są ściany?

 

 

Jaki masz router

Miałem kiedyś jeden z naprawdę ogromnym zasięgiem - niestety modelu nie pamiętam - sygnał sięgał mi 2 piętra wyżej na tyle dobrze, by puszczać muzykę z YT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek
Co do tego TPlinka - nawet nie wiedziałe,że repeater musi mieć swoj nadajnik osobny - myślałe,że to idzie z routera głównego.

Tak na marginesie transmitery PLC i repeater to dwa różne rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...