Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SmutnyJoe

Upgrade do 600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowy na forum i liczę na Waszą pomoc! (mam nadzieję, że post w dobrym dziale).

Przez studia opuściłem się od paru lat w grach :) ale teraz zagospodarowałem czas tak, że mam czasem chwilę lub kilka, aby oddać się wirtualnemu światu. Jako, że przypomniałem sobie już parę klasyków, a xboxa już nie mam, chciałbym zagrać w trochę nowszych tytułów, Skyrimów, Assassinów na PC.

Mam niedługo będę mógł przeznaczyć na upgrade powiedzmy 500 -600 zł. Dopuszczam pewne odchylenia od normy, najważniejszy stosunek cena/jakość. Mogę też dać mniej jeśli nie potrzeba aż tyle.

Mój obecny komp:

AMD Athlon II X4 640

4,00GB DDR3

Asus M4N68T-M-LE-V2 (AM3)

NVIDIA GeForce GT 430

 

Co powinienem zmienić? I na co? Słyszałem coś o R7 260X, że dobra, ale co z procem i ramem? Nie będą mi spowalniać jej za bardzo?

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dodałbym chłodzenie na procesor i go podkręcił.

A kartę wymienił na jakąś dobrą używkę. Polecam HD7850 - można wychaczyć za 300zł, może ciut więcej.

Poza tym nie wiem jak z zasilaczem. Jaki masz? Możliwe, że do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500W, o dziwo firma nie pochwaliła się swoją nazwą na obudowie zasilacza, także nie wiem czy jest najwyższych lotów.

 

Przepraszam, jeśli to bardzo laickie pytanie (nie znam się za bardzo na podzespołach od strony praktycznej), ale na procesorze mam radiator i wentylator, jak mam dodać chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wszystko opisane ;)

 

P.S I pastę polecam rozprowadzić metodą na "ziarnko grochu" na YT jest dużo poradników na ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma nazwy zasilacza, to pewnie nie ma czym się chwalić. Do wymiany. Chłodzenie procesora = radiator + wentylator, więc aby zamontować nowe, musisz wymontować stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem wymianę chłodzenia.

Radzicie kupić chłodzenie (jakie jest dobre i tanie?), podkręcić procesor, zmienić zasilacz ( czy to konieczne?, też 500W?) i kupić kartę ( jaką w końcu?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie jak nowe to wystarczy jakaś Fera 2 ~90zł.. można szukać większe używki ale to troszkę mi by zajęło - kolegom zostawiam.

Zasilacz byleby był markowy. Najczęściej spotkasz używki Fortron, Chieftec. Ten proc troszkę żre energii, tym bardziej po OC. Ja bym jednak wziął nówkę na przyszłość i byś miał też do nowego kompa potem. Antec 500W lub Corsair 450W - na tym długo polecisz (160zł).

Karta wdg mnie jak już wspomniałem, najbardziej się opłaca HD7850. Widziałem oferty po 300zł, może ciut więcej a niewiele ustępuje w grach od HD7870. Fajne są od Sapphire.

 

Ogólnie zmieścisz się w budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Mam jeszcze pytanie. Co mało prawdopodobne, ale jeżeli udałoby mi się dozbierać jeszcze około 100-150 zł, to wziąć jakąś lepszą kartę czy procka (zamiast chłodzenia i OC)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...