Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dziobski

jaki zasilacz do gtx 960 4gb

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, zalezy mi na jak najtanszym zasilaczu ktory da rade tej karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj cene, ze swojej strony polecę SmartSE 530W albo Cooler Master G550M jednak wszystko zależy od sprzętu i funduszów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU i5-3470 3.2ghz

Płyta Gigabyte B75M-D3V

Gtx 960 4gb

8gb ram ddr3 1600

3xhdd sata

1xssd

 

Zalezy mi na jak najtanszym zasilaczu ktory podola i nie bedzie na styk. Dobrze by bylo jesli kwota bedzie ponizej 200zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli da rade delikatny OC z tym zasilaczem?

 

zapomnialem dodac ze zasilacz musi posiadac wtyczki pin 6 i pin 8 do karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę nawet z mocnym OC - bo Vero ma 430W na lini 12V ;)

 

Vero jak chcesz najtaniej (tak do 160 zł), jak możesz dołożyć to wtedy brał bym Anteca VPF 550W (ok. 230 zł) lub Smart Se 530W jak muszą być odpinane kable (ok. 220 zł, - ale technicznie słabszy od Anteca).

 

Jak chcesz dołożyć więcej to za ok. 270 zł masz Cooler mastera CM 550 już z DC-DC. Za 320 zł masz SilentiumPc Supremo M1 550W, który ma już GOLDA i jest bardzo cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też skorzystać z tej aukcji >KLIK<, wiele osób już kupiło gość tylko podnosi ceny a sam zasilacz bardzo porządny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też skorzystać z tej aukcji >KLIK<, wiele osób już kupiło gość tylko podnosi ceny a sam zasilacz bardzo porządny.

Używany zasilacz za 160zł z przesyłką? To już lepiej wziąć w tej kasie nowego Corsaira VS 450 lub dopłacić koło 30zł do NOWEGO TS 430 od XFX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba skusze sie na tego Vero L1 500W. duzo pozytywnych opinii w internetach :P

 

czy moze lepiej GPA-500A8 od chiefteca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Vero. Moc ma taką, że sli sobie zrobisz z tych gtx960, a nie lekkie oc. Mocniejszy od Chiefteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Vero albo Corsair VS450, który ma dłuższą gwarancję. Za Chieftekiem nie przemawia nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany zasilacz za 160zł z przesyłką? To już lepiej wziąć w tej kasie nowego Corsaira VS 450 lub dopłacić koło 30zł do NOWEGO TS 430 od XFX.

 

 

Zauważ tylko że proponujesz słabsze zasilacze z czego VS 450 to już w ogóle biedniejsza konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolega ma taki zasilacz: Antec - EA-380D Green. I7 2600 i 8giga ram. reszty sprzętu dokładnie nie znam. Czy ten zasilacz poradzi sobie z 960? A jak nie to jaka grafika by pasowała pod ten zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolega ma taki zasilacz: Antec - EA-380D Green. I7 2600 i 8giga ram. reszty sprzętu dokładnie nie znam. Czy ten zasilacz poradzi sobie z 960? A jak nie to jaka grafika by pasowała pod ten zasilacz?

bez problemu sobie poradzi z każdą 960, która ma 1x6-pin zasilanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie żart, zobacz sobie testy na PCLabie ile watów bierze cały zestaw z GTX 960, z tym prockiem pewnie nie przekroczy 200-220W, a zasilacz ma prawie 340W na liniach 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz poważnie czy to żart?

zerknij na jakiekolwiek testy...mój pc ze ściany pobiera max 300w, po skorygowaniu tego o sprawność zasilacza wychodzi ~270w zapotrzebowania na prąd

 

ps. a pc to - 2500k z podbitym napięciem i dosyć mocno wykręcony gtx970...obstawiam, że platforma z i7 2600 i gtxem 960 weźmie w porywach 250w, co daje 86w zapasu na 12v na tym antecu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli szukać karty z 1x6 pin czy może jednak użyć przejściówki? Aby było 2x6pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli szukać karty z 1x6 pin czy może jednak użyć przejściówki? Aby było 2x6pin?

zależy od ceny, jak coś znajdziesz dużo tańszego z 2x6pin, można 960 puścić po molexach - dużo prądu nie bierze...ale ja nie zalecam tych przejściówek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te przejściówki które dodawane są w zestawie z kartą? Też są badziewne? Ogólnie tu na forum ktoś zapodał fotkę z fajczonej przejściówki ale może te z kartą są lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to samo, GTX 960 to energooszczędna karta, więc przejściówki powinny dać radę, ale osobiście po prostu zmieniłbym zasilacz - za 150 zł masz używanego Cooler Mastera G550M na allegro, który z palcem w tyłku pociągnie ten zestaw, poradzi sobie tez w razie rozbudowy zestawu. Szkoda ładować kasę w nową kartę i ciągnąć wszystko zasilaczem, który ma z 6 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o tym że stary to stary zasilacz. Przerabiałem to dlatego u siebie zakupiłem nowy zasilacz. Ale kolega nie chce nowego bo stwierdził że woli kasę wydać na dysk SSD zamiast zasilacza. Także nie jestem przekonany do przejściówek ale to jego wola. JA mu tylko trochę doradzam bo sam się mało znam dlatego proszę was o pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz, nawet jak ma 6 lat, to jest to porządna konstrukcja, ma zabezpieczenia...jedyne co mogło się zestarzeć (jeśli nie był mocno katowany), to kondensatory...wystarczy otworzyć i zerknąć...ale coś takiego, jak 960 krzywdy mu nie zrobi - to nie jakaś lipa z za małymi kondkam i transformatorami, bez żadnego filtrowania ac - nie musi go koniecznie wymieniać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...