Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zmienny

Wymiana procesora s775

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko posiadam płytę główną G41T-AM i procesor e5700, czy jest sens wymieniać procesor na q6600 czy może od razu kupić już coś na socket am3+ lub 1150?

Budżet niestety nie wielki bo max 200zł i to już tak naprawdę maxi maxi więc nie wiem czy znajdzie się coś na am3+ czy 1150... Procesor potrzebny do wakacji więc bez rozmachu :)

 

Karta gtx 460 1gb od gigabyte

Zasilacz Chieftec 400W

 

Edit: oczywiście procka szukam używki ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym dozbierał troche złociszy i kupił pentka g3258(s1150)albo tak jak wyżej mod i jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym grzebać w płytce :f bo okaże się, że coś zepsuje i będzie trzeba nowa płytę i procesor kupować a oprócz tego wydam i tak 200zł

Jeśli q6600 też jest dobrą opcją to chyba się na niego zdecyduję + jakieś chłodzenie kupie nwm fera2 np i go podkręcę do 3Ghz Wystarczy chyba takie chłodzenie prawda?

Nie oczekuję niczego rewelacyjnego ;) po prostu e5700 jest nieco słaby w zestawie z gtx460 i przydał by się jakiś kop dla komputerka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar wydać te 250 zł na taką platformę odpuść sobie i kup jakiegoś celka na 1155, zawsze masz w zasięgu upgrade do i5, gdy budżet pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dostanę płytę + procesor z cenie 250zł ;D myślę że na starą platformę wydał bym ok. 200zł a do nowej doszedł by jeszcze koszt ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inwestowanie jakichkolwiek pieniędzy w tą platformę to pomyłka. Nic ci to nie da właściwie. W dodatku na tej płycie nie podkręcisz żadnego Quada ponieważ sekcja zasilania na niej jest symboliczna. Zbieraj na G3258.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to w porządku, dzięki za info.

Tylko czy 2 rdzenowiec do gtx ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. W takim BF4 powinno być więcej fps na xeonie/quadzie aniżeli na pentiumie po oc. Na jednym wątku wydajność na jednym rdzeniu jest nie do porównania. W grach oba procki będą lśnić w innych miejscach. Tylko, że z lga 775 więcej nie wyciśniesz, a z 1155/1150 owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to w porządku, dzięki za info.

Tylko czy 2 rdzenowiec do gtx ???

nie sugeruj się, że tylko 2 rdzenie, bo one po lekim OC wciągną tego q6600 nosem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pablo - nie wiem czy wiesz ale juz w stocku juz rowna sie z q9650 a wiec q6600 wciaga nosem. Po Oc do 4.5ghz (kazda sztuka tyle robi) nie ma co zbierac z quadow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no z q9650 to troszkę przesadziłeś :D ale po takim oc to proste, że Pentium zje quada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doszedłem do wniosku, że nie ma sensu wydawać 400zł+ na płytę + procesor na s1150 do wakacji będę mieć nowy komputer więc to ma służyć tylko na kilka miesięcy. Myślałem nad zmianą tego procesora ale nie widzi mi się wydawać na niego kilkaset złoty bo to by było bez sensu, wymieniłem kartę z radeona 5450 na gtx460 by komp dostał kopa i już na to wydałem 250zł ale zastanawiam się czy wymiana procesora dała by jeszcze kilkanaście procent mocy w grach (cs go, wot, bf3, dead island riptide). Więc do rzeczy czy wymiana z e5700 na e8400 da różnicę mocy widoczną gołym okiem czy będzie to tylko minimalny wzrost wydajności, wydatek na e8400 to raptem 50zł ale czy warto? Proszę o szczerą odpowiedź i dzięki za dotychczasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak warto kupię e8400 z boksowym chłodzeniem i włożę do kompa :)

Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...