Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Splasher

wykrywanie IP i adresu MAC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie do końca rozumiem jak to jest z tymi sprawami. np. admini mogą na jakimś forum wykryć moje IP ale też adres MAC, czy tylko to pierwsze? A jeśli już, to wyłapywany jest adres MAC komputera (karty sieciowej w nim, czy może modemu internetowego? No i analogiczna sprawa w usłudze tetheringu przez smartphona, czyli wkładam kartę do komórki i udostępniam łącze internetowe na komputer- ktoś jest w stanie wtedy uzyskać mój adres MAC komputera lub smartfona?

Czy ktoś kto korzysta z Internetu na kartę ma zmienne IP w każdej kolejnej sesji? Obecnie jak sprawdzałem IP ze smartfona (abonament w plusie), to przy kolejnych sesjach zmieniała się tylko końcówka IP, więc nietrudno byłoby sprecyzować, to kogo należą te adresy, skoro wszystkie mają stały człon.

 

Uprzejmie proszę o odpowiedzi,

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz być bezpieczny to musisz korzystać z publicznych wifi , mieć laptopa jakiegoś z straganu itp , a karty do sieci z telefonu musiałbyś z 2tyg max używać.

 

Adres mac jest adresem w sprzęcie , jak ktoś ma twoje ip , to mógłby zdobyć maca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Adres mac jest adresem w sprzęcie , jak ktoś ma twoje ip , to mógłby zdobyć maca.

 

Yhm.. bardzo ciekawe. Proponuję nie wprowadzać w błąd, jeśli nie jest się pewnym.

Odpowiadając na pytanie - admin jakiegoś serwisu widzi Twoje publiczne IP, ale nie widzi Twojego MACa. Widziany jest co najwyżej MAC bramy. Żeby to zrozumieć, trzeba uświadomić sobie, że admin MUSI znać IP, bo jest to adres logiczny, i jest mowa o dwóch konkretnych punktach nadawca - odbiorca. Natomiast tak naprawdę, faktyczne dane idą na warstwie drugiej, czyli od routera do routera itd.. żeby taka komunikacja miała miejsce, ramki muszą zawierać adres MAC nadawcy i odbiorcy. Dane te są wysyłane i "widziane" między jednym routerem a drugim i nic ponadto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz być bezpieczny to musisz korzystać z publicznych wifi , mieć laptopa jakiegoś z straganu itp , a karty do sieci z telefonu musiałbyś z 2tyg max używać.

Adres mac jest adresem w sprzęcie , jak ktoś ma twoje ip , to mógłby zdobyć maca.

 

Konkretnie chodziło mi o to, czy jeśli założę forum (a taki mam plan), to czy będę w stanie wykryć, kto zrobił więcej niż jedno konto. Wiem, że IP zobaczę, ale zmiana IP to np. zmiana karty do modemu/smartfona, więc tak tego nie wykryję.

 

Yhm.. bardzo ciekawe. Proponuję nie wprowadzać w błąd, jeśli nie jest się pewnym.

Odpowiadając na pytanie - admin jakiegoś serwisu widzi Twoje publiczne IP, ale nie widzi Twojego MACa. Widziany jest co najwyżej MAC bramy. Żeby to zrozumieć, trzeba uświadomić sobie, że admin MUSI znać IP, bo jest to adres logiczny, i jest mowa o dwóch konkretnych punktach nadawca - odbiorca. Natomiast tak naprawdę, faktyczne dane idą na warstwie drugiej, czyli od routera do routera itd.. żeby taka komunikacja miała miejsce, ramki muszą zawierać adres MAC nadawcy i odbiorcy. Dane te są wysyłane i "widziane" między jednym routerem a drugim i nic ponadto.

 

Dzięki za odpowiedź ;) Czyli jeśli ktoś będzie zmieniał IP (całe, a nie tylko końcówkę), czyli po prostu wkładał coraz to inne karty do tego samego modemu/smartfona, to nie będę w stanie wykryć, że ma inne konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 różne osoby z 2 końca kraju mogą dostać adresy IP różniące się jedną cyfrą. Operator ma konkretną pulę i ten sam adres wędruje po kolejnych końcówkach jeżeli jest potrzebny.

Zmienić MAC karty sieciowej też jest banalnie łatwo.

Do wykrywania multikont możesz jeszcze użyć ciasteczek. Poczytaj najpierw, jak takie rzeczy się rozwiązuj, bo na anglojęzycznych stronach jest cała masa informacji jak się zabezpieczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 różne osoby z 2 końca kraju mogą dostać adresy IP różniące się jedną cyfrą. Operator ma konkretną pulę i ten sam adres wędruje po kolejnych końcówkach jeżeli jest potrzebny.

Zmienić MAC karty sieciowej też jest banalnie łatwo.

Do wykrywania multikont możesz jeszcze użyć ciasteczek. Poczytaj najpierw, jak takie rzeczy się rozwiązuj, bo na anglojęzycznych stronach jest cała masa informacji jak się zabezpieczać.

 

Ok dzięki, w takim razie poczytam zaraz o tych ciasteczkach.

 

A co do mojego poprzedniego pytania, to faktycznie nie da się rozpoznać multi konta poprzez IP (jeśli ktoś zmienia) i MAC (którego nie jestem w stanie wykryć)? bo napisałeś o tym, że da się łatwo zmienić adres MAC karty, ale nie napisałeś, czy jest taka potrzeba :P w sensie czy ktoś kto się chce ukryć pod multi kontem musi takie coś robić, czy wystarczy sama zmiana adresu IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MACa nie muszą zmieniać, bo tego nie da się wykryć przez samą stronę WWW. A szukanie multikont po adresie IP to też nie najlepszy sposób. W takich akademikach setki osób potrafi dzielić jeden adres IP. To samo w dużych firmach, przy korzystaniu z publicznych hotspotów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obawiam się, że w ogóle nie ma takiej możliwości, żebyś wykluczył wielokrotne zakładanie konta przez tą samą osobę i sugeruję pogodzenie się z tym faktem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja to chyba tylko po ciasteczkach.

Pod jednym adresem IP moga byc setki uzytkownikow.

 

Adres MAC w zaden sposob nie da sie wyciagnac bo on nie ma zadnego znaczenia dla routerow. Jedynie gdzie mozna zobaczyc adres MAC to miedzy Toba a Twoim routerem. Pakiet wychodzacy juz poza Twoj router nie ma informacji o adresie MAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w ogóle nie ma takiej możliwości, żebyś wykluczył wielokrotne zakładanie konta przez tą samą osobę i sugeruję pogodzenie się z tym faktem :E

 

Właśnie na forum na którym byłem wcześniej były multi wykrywane mimo zmiennego IP, tyle że forum już upadło i nie mam jak zapytać w jaki inny sposób to robili. Czyli mówicie, że jedyną możliwością jest niewyczyszczenie ciasteczek przez multikontowca?

 

@up

dopiero po odświeżeniu zobaczyłem Twoją odpowiedź, dzięki za info ;)

 

 

jakby ktoś znał inną możliwość wykrycia niż po ciasteczkach, to niech da znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...