Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Patryk Sokol

Płyta główna + CPU + RAM do 2500zł do MES

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

 

Borykam się z problemem upgrade'u swojego komputera.

Na tą chwilę siedzę na Core2Quad Q6600 z FirePro V4900, ale z racji tego, że zmieniło mi się zatrudnienie (a konkretnie dostałem angaż przy pewnym grancie na politechnice) konieczny stał się upgrade sprzętu, bo obecny nie to, że nie zapewnia komfortowej pracy, tylko zwyczajnie ją uniemożliwia.

I teraz jaka jest idea.

Komputer jest mi potrzebny do obliczeń metodą elementów skończonych (modelowanie wytrzymałości kompozytów) oraz metodą objętości skończonych (dynamika płynów).

Tego typu metody obliczeniowe opierają się na dyskretyzacji ośrodka i sprowadzania zestawu równań do ogromnej macierzy równań liniowych (najczęściej, czasem są też funkcjonały, ale z tym już mniejsza). W praktyce jeśli chodzi o dobór sprzętu do tego znaczy to tyle, że:

Dużo rdzeni + dużo RAM = dobrze (i odbijająć ewentualny pomysł - GPU wcale dobrze sobie tu nie radzi, fajne są Xeony Phi, ale drogie to okropnie i są problemy z implementacją)

Stąd na tą chwilę celuję w:

FX 8350

16GB RAM w dwóch kościach (aby w razie potrzbey rozbudować na 32GB)

I dotego jakaś uczciwa płyta główna

Resztę komputer dziedziczy z poprzedniego sprzętu

 

I teraz jak widać - zostaję wciąż poniżej budżetu

Pytanie jest więc do Was:

Czy kojarzycie jakieś inne rozwiązania mające jak najwięcej wątków?

Od razu mówię, wszelkiego rodzaju 4 rdzeniowce Intela z HT nie dają tak dobrze rad jak AMD FX w tych zastosowaniach, ale jeśli by się dało upchać w budżecie jakoś pełne 8 rdzeni Intela to byłoby świetnie. Jeśli gdzieś widzieliście np płyty serwerowe z dwoma Xeonami, czy Opteronami to to też nie jest poza rozważaniami.

Uprzedzając pytania - owszem gram - ale głównie w DSJ 4 i Quake'a 3, więc osiągi w grach są całkowicie pomijalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypas <3 <3 <3

 

Wygląda na to, że skończę z tym zestawem :)

 

Tylko jedno pytanie mam:

Płyta główna jest w formacie EEATX

Czy biorąc obudowę Extended ATX mam pewność, że płyta się zmieści, czy może być różnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odpowiem tak ja mam obudowe i do tej budy się płyta główna mieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...