Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nakess

Laptop bardzo się grzeje + cienkie paski na ekranie (lub placebo)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam laptopa Acer V3-571 i mam problem z temperaturami. W stresie (czyt. grając w GTA San Andreas szczerbaty.gif) dochodzą one do 80*C, co niestety znacznie przenosi się na obudowę a tym na komfort, nie wspominając już że sprzęt ten projektował jakiś skończony kretyn i umieścił procesor i dysk twardy dokładnie w miejscach gdzie trzyma się dłonie, ale nie zbaczajmy z tematu. Mianowicie jak obniżyć trochę te temperatury? Może wymienić pasty, jest szansa że to pomoże?

Przy okazji dodam że laptopa mam od kilku dni i mam wrażenie że na ekranie są jakby pionowe paski, takie cienkie na jeden piksel, co kilka pikseli i na powierzchni całego ekranu. Gdy się zbliżę to ich nie widać. Gdy nie myślę o tym to ich nie zauważam, ale jak sobie przypomnę to je widzę, może to placebo po przesiadce z ekranu w rozdzielczości 2K, nie wiem. lol2.gif góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura w normie, max to 90', można ewentualnie pomyśleć o wymianie pasty i czyszczeniu chłodzenia jak było dawno robione.

A o temperaturach obudowy to trzeba było myśleć przed zakupem laptopa pseudo do gier z dedykowaną kartą- ten model niestety jest bardzo gorący

 

@tak jak pisze mikilys przydała by się też specyfikacja, ale jaka by ona nie była, ten laptop nawet z i3 i integrą grzeje się do 85'proc /45' na gładziku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadanie w jakikolwiek na Twoje pytanie Autorze nie ma sensu.

Nie wysiliłeś się nawet na tyle, by podać specyfikację laptopa... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany że nie ma to większego znaczenia. :D

 

i3-3120M, 6GB ram, Integra Intel HD Graphics 4000. Myślę że tyle wystarczy. Dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA SA na HD4000?

Czyli nie masz dedykowanej karty :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej nie ma się czym martwić. Grasz wiec obciążasz procesor i w nim zintegrowaną kartę. 80 stopni to nie jest dużo w tej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mnie uspokoiłeś, bałem się że coś jest nie tak. Dzięki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...