Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafano

Pierwszy smartfon do 400-500 zł (może jednak 800 zł ? - post 14)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Niestety moja nokia powoli się rozpada i chyba czas w końcu kupić smartfona. Jako, że nigdy takiego nie miałem to nawet nie wiem czy na pewno chcę androida czy może jednak WP. Podstawowe wymagania to wi-fi (zakładam, że wszystkie telefony w tym przedziale cenowym posiadają), gps i aparat wystarczający do robienia zdjęć na wykładach.

Poczytałem trochę i szczerze mówiąc dalej nic nie wiem. W przypadku androida poleca się przynajmniej 1 gb ramu. Teraz mam pytanie czy jest jakaś większa różnica miedzy wersjami androida 4.1 4.2 4.3 4.4 ? Bo można spotkać praktycznie ze wszystkimi i nie wiem czy patrzeć na jak najnowszego czy spokojnie można brać starszego. Za androidem przemawia fakt występowania na rynku - gdzieś mi mignęło, że to ponad 80% smartfonów.

Budżet 400-500 zł i z chęcią rozważę tańsze propozycje.

Z tego co mi się rzuciło w oczy to

- Kruger&Matz mist, live, drive 2, flow lte, soul 2 (WP) co prawda pierwszy raz słyszę o firmie ale chodzą chyba dobre opinie

- motorola moto e - tylko ponoć słaby aparat (brak autofocusa)

- samsung core plus, galaxy core 2, galaxy s3 mini

- asus zenfone 4 w różnych wersjach

- ewentualnie któraś z lumii a tych też dużo jest

Załapię się na jakieś porady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję ci jak tyle lat korzystałeś z tej N73

Moto E jest spoko jak aparat ci nie potrzebny

Ew Moze lg F60 czy L65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niepotrzebnie - wystarczyła mi.

 

A na pytanie czy jest jakaś większa różnica między wersjami androida 4.1 4.2 4.3 4.4 ? ktoś by odpowiedział ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.4 najszybciej chodzi z moich doświadczeń lepiej zarządza energią nieco i nie ma problemu z pamięcią ram jak w starszych wersjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy nokia n73 to nie smarfon? :E To smartfon tylko już bardzo zabytkowy. A co do tego telefonu to kup sobie Motorole G. W tej cenie to wyjdzie chyba tylko starsza Motorola G 8 GB (tylko nie ma wejscia na karte pamieci i ma słabiutki aparat foto), ale ogólnie to praktyczny telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Xiaomi Redmi 2. Sprowadzisz za ~500 zł. Ma LTE, niezły aparat, 8gb + slot na microsd, ekran hd, dual sim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motka moto g jest zdecydowanie poza budżetem.

Sprowadzenie czegoś nie wchodzi w grę.

Ciągle się zastanawiam nad moto e, albo lg l fino czy l70 tylko jakoś to lg mnie nie przekonuje. Ten kruger live 2 mnie jeszcze zastanawia tylko do niego nie kupię szkła tylko folię.

Eh za dużo tego na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka jakieś 2 miesiące temu szukała podobnego urządzenia i kupiła LG G2mini na allegro i to będzie chyba najlepszy wybór..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG G2mini nie miesci sie w budżecie a poza tym Motorola G jest fajniejsza. LG wyglada w porównaniu do motoroli jak tandetna plastikowa zabawka. Chyba że komus zalezy na aparacie foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może Eachine M1 czystej krwi chinol z wysyłką wychodzi poniżej 300zł telefon dobrze wykonany i szybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym zdecydował się tak jednak dołożyć to powiedzmy 800 zł to który lepiej wybrać

- motorola moto g 2gen

- samsung galaxy s3 neo

 

Samsung ma 0,5gb pamięci więcej (pytanie czy nie będzie zjadane przez samsungową nakładkę), z kolei motorola ma czystego androida i już zapowiedzianą (albo nawet wychodzącą) aktualizację do andka 5.0. Tyle, że znowu motka jest mało popularna i dostęp do akcesoriów typu case, szkło/folia jest słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto G2 bd szybsza niż ten samsung nakładka mimo wszystko zamuli biednego samsunga

Jeżeli byś miał do wyboru galaxy s3 LTE to już prędzej można sie zastanawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Lg G2.

Na allegro można w fajnej cenie wyrwać za nówkę sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No używany to kupi a nowy może z lombardu bez gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...