Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubanczyk892

Problem z gigabyte gtx970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam bardzo poważny problem z karta graficzna. Po zakupie nowej karty gigabyte gtx970 i włożeniu jej do skrzyni pojawił się problem. Po podłączeniu i włączeniu komputera mam czarny ekran i nie wiem o co chodzi, gdy zmieniłem kartę na starą msi gtx 660 problem nie zniknął. Wydaje mi się ze wszystko zrobiłem tak jak powinno być ale specem w tej dziedzinie nie jestem.

mój zasilacz powinien na spokojnie to udźwignąc. ( LC POWER 600W ) .

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie karty podłączone? Może jednak zasilacz nie jest taki dobry jak myślisz ze jest. Albo miałeś pecha i przy wyciąganiu starej karty albo wkładaniu nowej uszkodziłeś slot PCI-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę poczytałem o tym zasilaczu i nie ma najlepszych opinii . Ich użytkownikom sam pc się wyłącza :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich... pamiętajcie, że przy włączaniu urządzeń występuje stan nieustalony, czyli najprościej mówiąc milisekundowe zwarcie zależne od odbiornika - w przypadku komputera, plyta główna, grafika, dyski, napędy i inne peryferia.

 

Wtedy zasilacz musi wykazać swoją moc.

 

Po włączeniu komputera, jest stan IDLE i wtedy zasilacz ledwo pyka.

 

 

Warto w tym przypadku podmienić zasilacxz na coś konkretnego, żeby jak najniższym kosztem dojść do winnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw zasilacz i nie martw się pci .po pierwsze musisz ustalić czy sam grafika nie jest skopana ze nowa nie znaczy ze dobra i kolejna sprawa jaka płyta główna jaka wersja bios ????

 

Do wszystkich... pamiętajcie, że przy włączaniu urządzeń występuje stan nieustalony, czyli najprościej mówiąc milisekundowe zwarcie zależne od odbiornika - w przypadku komputera, plyta główna, grafika, dyski, napędy i inne peryferia.

 

Wtedy zasilacz musi wykazać swoją moc.

 

Po włączeniu komputera, jest stan IDLE i wtedy zasilacz ledwo pyka.

 

 

Warto w tym przypadku podmienić zasilacxz na coś konkretnego, żeby jak najniższym kosztem dojść do winnego.

Kolego na pewno prawda wymian zasilacza pozwala usunąć potencjalną przyczynę tylko pamiętajmy gtx 660 pod obciążeniem pobiega 250-280 w a gtx970 w pulpicie 100-110 system powinien wystartować gdyby resety były podczas grania sprawa był by jasna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy karta jest dobrze dociśnięta w slocie pci-e i czy podłączyłeś dodatkowe zasilanie do karty.

Wyczyść bios płyty głównej do ustawień fabrycznych.

To na początek.

Stara karta musi ruszyć, skoro jest sprawna i przed chwilą działała. Też zwróć uwagę, czy podłączasz dodatkowe zasilanie.

Jak po tym wszystkim stara karta ruszy, a nowa nie, to albo ta nowa jest uwalona, albo jest niekompatybilność wersji biosu płyty głównej z nową kartą. Wówczas wgraj najnowszy bios do Twojej płyty głównej.

No i sprawdź czy kabel sygnałowy do monitora się nie obluzował. Głupia sprawa, a się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gtx 660 pod obciążeniem pobiega 250-280 w

 

Co?

 

Podziel tak przez 2.

 

a gtx970 w pulpicie 100-110

 

Też dużo mniej...

 

Jaki dokładnie model tego LC Powera? Bo są lepsze i gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co?

 

Podziel tak przez 2.

 

 

 

Też dużo mniej...

 

Jaki dokładnie model tego LC Powera? Bo są lepsze i gorsze.

Czesc co do pierwszego sie nie zgodze

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2012/09/gtx660/charts/power_load.png

co do drugiego masz racie ale nie to jest problemem tu moim skromnym zdaniem na tym zasilaczu powinno to wystartowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłeś takiego magicznego dopisku w nawiasie? "Cały zestaw", czy jakoś tak?

 

moim skromnym zdaniem na tym zasilaczu powinno to wystartowac

 

Nie znając dokładnego modelu, nie można mieć pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłeś takiego magicznego dopisku w nawiasie? "Cały zestaw", czy jakoś tak?

 

 

 

Nie znając dokładnego modelu, nie można mieć pewności.

jak obaj wiemy autor tematu zmienił kartę graficzna czyli moc możemy liczyć dla grafiki z zestawem

ale co by nie gadać może faktycznie się dowiemy jaki model zasilacza ma autor tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak obaj wiemy autor tematu zmienił kartę graficzna czyli moc możemy liczyć dla grafiki z zestawem

 

Kontekst wcześniejszych cytatów sugerował coś zdecydowanie innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...