Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FochJoker

c++,,java, czy python?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie, mianowicie jakiego języka programowania się uczyć? w technikum żadnego nas nie uczą, a jak coś to staruszek pascal :kwasny: . Moje preferencje:

-Język ma być przyszłościowy by za 5-6 lat nie został wyparty przez inne

-Dobra płaca u ewentualnego pracodawcy

-by dzięki niemu później załapał inne języki

-aby było widać efekty nie po 2-3 latach nauki ale np. po pół roku :)

-aby po prostu nie był nudny, tzn. dużo możliwości, mała powtarzalność.

-MOżliwości w programowaniu hardware mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Java ze względu na Androida który zdobywa coraz więcej rynku (nie tylko telefony ale również zegarki, tv, auto). Płaca też bardzo dobra, Android developer w Wawie spokojnie wyciągnie 10K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to bardziej zaawansowanym językiem jest c++ i łatwiej jest z niego się przesiąść na javę niż odwrotnie, i ma więcej możliwości (zaawansowane programy powstają właśnie w nim), ale czy ma przyszłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znając c++ można więcej zarobić niż na javie - tak naprawdę mało jest osób znających go bardzo dobrze więc i stawki większe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy łatwiej jest się przesiadać z javy na inne języki czy z c++ na inne? zależy mi na uniwersalności danego języka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko przewidzieć co będzie za 5 lat. Naucz się jakiegoś obiektowego C#/Java + technologi web(asp.net/play framework) a prace na pewno znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie, czy trudno jest się przesiąść z javy na c++? wiem że na studiach go będę miał ^^ zawsze mogę zacząć od c++, lecz mówią że do c++ ciężko jest się samemu nauczyć, trzeba mieć kogoś w rodzaju swojego mentora :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Java, jako język, jest mutacją C++. Znając C++ praktycznie znasz Javę, wystarczy tydzień.

Chcesz być dobry, zacznij od czystego C. C++ i Java pójdą łatwo, wywodzą się z C. Jak tego nie opanujesz w pół roku, to raczej poszukaj innego zawodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Język ma być przyszłościowy by za 5-6 lat nie został wyparty przez inne

 

Poczekaj niech no wyjmę szklaną kulę i sprawdzę jakie języki, frameworki i inne technologie będą na topie za 5 lat. A no tak mam...

 

-aby było widać efekty nie po 2-3 latach nauki ale np. po pół roku :)

 

Efekty zależą od indywidualnych możliwości, napisz Hello Worlda to będziesz miał efekt natychmiastowy, w zależności jak szybki jest twój komputer.

 

-aby po prostu nie był nudny, tzn. dużo możliwości, mała powtarzalność.

 

DRY.

 

Tak na serio to jaki wybierzesz język zależy od ciebie, co ci bardziej odpowiada. Jeśli stricte apki dekstopowe/biznesowe to pewnie Java, jeśli bardziej ciągnie cię do programowania gier, systemów operacyjnych i programów gdzie liczy się wydajność to pewnie C\C++. Z kolei jeśli chciałbym tworzyć aplikacje webowe lub szukasz języka o przyjemnej składni to zdecydowanie Python/Ruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim zdecydowałem się najpierw na język C++, dzięki za rady :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecał się JS uczyć. Dobry programista zarobi kilka tysięcy. Unifikacja technologii sprawia że będzie potrzebny wszędzie, czy to strona, czy aplikacja Windows, czy nawet jakieś dekodery.

A rozwija się tak mocno że w technologiach tylko wybierać. Framewoki Angular, Ember, serwer NodeJS itd. I efekty widoczne od razu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym raczej Jave polecił, niby najpopularniejszy jest C i najwięcej za niego płacą ale trzeba być na prawdę dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systemy biznesowe jeszcze na pewno długo będą pisane glównie w Javie i C#, także korpokariera w tą stronę pewna. C/C++ na pewno będzie się trzymał, ale najpopularniejszym bym go nie nazwał. Objective C cały czas jest wspierany przez Apple'a. W tej działce zmiany nie zachodzą tak szybko, za te 6 lat niektóre języki mogą się trochę spopularyzować inne trochę stracić, ale rewolucji nie będzie. Python, Ruby to przede wszystkim webdev, tutaj mody przemijają szybciej, technologie żyją krócej, a deweloperzy ciągle gonią za czymś nowym. Na pewno przez kilka lat nie znikną z rynku, ale ciężko przewidzieć, co będzie wtedy na topie. JavaScript póki co nie ma znaczącej konkurencji,przynajmniej po stronie przeglądarki, ale czy przyjmie się na dłużej po stronie serwera nie podejmuje się ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś może doradzić mi stronkę, która pomoże i fajnie objaśni w nauce javy??

oraz czy Eclipse jest dobre do pisania programów w javie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, mianowicie jakiego języka programowania się uczyć? w technikum żadnego nas nie uczą, a jak coś to staruszek pascal :kwasny: . Moje preferencje:

Podczas nauki programowania język to problem 2 albo trzeciorzędny.

 

-Język ma być przyszłościowy by za 5-6 lat nie został wyparty przez inne

-Dobra płaca u ewentualnego pracodawcy

Już wyciągam czarodziejską kulę.... ciemność widzę ciemność :)

 

-by dzięki niemu później załapał inne języki

Najpopularniejsze są takie, które mają składnie podobna do C

 

-aby było widać efekty nie po 2-3 latach nauki ale np. po pół roku :)

Misiałbys zdefiniować efekty... Bo wiesz, programista to nie sam język, a w zasadzie język jest tylko czymś takim jak młotek dla budowlańca - czyli to tylko narzędzie.

 

-aby po prostu nie był nudny, tzn. dużo możliwości, mała powtarzalność.

-MOżliwości w programowaniu hardware mile widziane

 

Powtarzalność będzie zawsze, ale nuda, to kwestia indywidualna. Zawsze pisząc coś poważniejszego są momenty, że robi się rzeczy powtarzalne. ALe to może i dobrze, bo ile można pracować nna 100%? Czasem trzeba właśnie odpocząć.

 

A tu kilka porad na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...