Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tybysh

i5 2500 - temperatura w stresie powyżej 90 stopni C, pomocy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przyszedł dziś do mnie z allegro procesor i5 2500, konkretnie ten: Mój link

 

Procesor przesmarowałem nową pastą termoprzewodzącą i standardowo zamontowałem, jedyny szkopuł to chłodzenie boxowe z celerona g530.

 

Temperatura w idle wynosi około 42-45 stopni przy otwartej obudowie, natomiast już kilka sekund po włączeniu Intel Burn Test temperatura rośnie do ponad 90 stopni celsjusza na wszystkich rdzeniach.

 

To jakaś paranoja :E Czy winny jest tu mały radiator i wentylatorek z celerona czy być może trafiłem na wadliwą sztukę? Takich temperatur nie maja ludzie, którzy podkręcają tego procka powyżej 4GHz...

 

Poniżej zamieszczam wykresik temperatur (włączenie systemu, włączenie testu Intel Burn Test, wyłączenie testu).

 

i52500_tmp.jpg

 

Jakieś pomysły? Obwiniałbym czujniki na mobo, ale jakoś z celeronem wszystko było w normie.

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winne jest prawdopodobnie chłodzenie z Celerona. Ono jest gorsze od oryginalnego i5 ponieważ nie ma miedzianego rdzenia.

 

http://www.pcstats.com/articleimages/201206/install1155_DSCF3470.jpg

 

Ja na i5 2400 i boxowym chłodzeniu oryginalnym, miałem 75 stopni w OCCT po kilku minutach testu. Ty na chłodzeniu od Celerona w bardziej wymagającym Intel Burn Test masz 90 stopni. Wygląda na to że winne jest chłodzenie. No chyba że źle je zamontowałeś i nie przylega dokładnie ale to mało prawdopodobne raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie do wymiany to 1 sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz napięcie procesora ? Zapewne będzie można sporo zjechać co obniży temperature. Jesteś pewny że chłodzenie chodzi na 100% obrotów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyleganie sprawdzałem dwa razy, jest poprawnie zamontowane. Grając w Dark Souls II temperatura nie przekracza 85 stopni ale to i tak sporo.

W takim razie będę musiał doinwestować w lepsze chłodzenie, dzięki za utwierdzenie w przekonaniu, że wszystko z moim procesorem w porządku :thumbup:

 

Co do wentylatora - chodzi bardzo powoli, chyba muszę pogrzebać w BIOSie i zobaczyć czy da się coś pozmieniać. Moja mobo nie umożliwia zbytniego kombinowania więc napięcie mam raczej standardowe, za chwilę posprawdzam.

 

EDIT:

 

Napięcie procesora Vcore: 1.248V, maksymalnie mam możliwość obniżenia o 0.320V ale nie wiem czy procek wtedy wstanie.

Natomiast CPU-Z pod Win7 pokazuje mi napięcie w okolicach 1V, zmienia się dynamicznie.

Ustawiłem prędkość wentylatora na 100% w każdych warunkach, ale i tak będę musiał kupić nowe chłodzenie.

Zastanawia mnie tylko czemu komputer mi nie wstaje gdy w BIOSie zmieniam taktowanie pamięci z 1066MHZ na 1333MHZ, zarówno procesor, moje ramy jak i płyta główna to obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te chłodzenie to nie przypadkiem te najniższe dziadostwo?

 

DSC_4210.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie BoX nie od tego procesora do wymiany. Druga sprawa dałeś 550zł za i5 2500? Serio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie BoX nie od tego procesora do wymiany. Druga sprawa dałeś 550zł za i5 2500? Serio?

właśnie zerknąłem, że to 2500 bez "K" O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mi z K skoro moja płyta główna nie daje możliwości podkręcania? Przejrzałem oferty i nie wydaje mi się, że zostałem zrobiony w bambuko. Zamówiłem na szybkiego, pewnie straciłem jakieś max 70zł na tym, jak się człowiek spieszy to potem tak to wygląda. Pewnie można tego procka wyrwać sporo taniej ale ja nie mam czasu czekać na specjalne oferty.

 

Jutro przyjdzie do mnie Raijintek Themis więc sprawa będzie załatwiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się temperaturami na nowym chłodzeniu.

 

BTW. Sprawdzałeś czy na tej płycie możesz podnieść mnożnik procesora do wartości turbo, zawsze to parę % więc jak byś jeszcze szyną lekko drgnął i stabilnie by siedział na 105 to można 4.0 wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie trochę z tyłka wzięte, ale poniżej temperatury mierzone Speedfanem w tych samych warunkach (otwarta buda i okno w pokoju), włączony Intel Burn Test.

 

themis.jpg

Max tmp: poniżej 50 stopni C, więc spadek o prawie 50 stopni, masakra :E

 

Chłodzenie fajne, natomiast instrukcja i spasowanie elementów beznadziejne, problem miałem z poprawnym zamontowaniem wentylatora ale to pewnie mój idiotyzm wychodzi.

 

Temat można zamknąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...