Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ginn

Zasilacz padł?

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkała mnie dzisiaj bardzo niemiła niespodzianka.

 

 

Ostatnio bawiłem się w OC karty oraz procka. Wszystko działało stabilnie aż tu nagle dzisiaj podczas grania w Shadow of mordor komputer się wyłączył i było słychać tylko piszczenie z zasilacza. Czy to by oznaczało, że padł? Nie sądzę by się spalił, bo nie było żadnego podejrzanego zapachu. Dodam, że był bardzo gorący i nawet po daniu mu 30m min nie ruszył odzywając się tylko piszczeniem.

 

Żeby było jasne, temperatury na podzespołach miałem niskie.

 

Moja specyfikacja:

 

Msi p55-gd65

i5-750@4.0Ghz

Kingston 2x4 gb 1600Mhz Cl9

Gtx 560ti 950/4700/1960

OCZ ModxStream 500w.

 

 

Martwię się teraz najbardziej o to, czy reszta sprzętu nie poszła w dym. Choć śświecące diody na zielono w karcie to chyba dobry znak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć ludzi z podobnymi kompami ;)

No możliwe, że to zasiłka, ale dowiesz się na pewno jak spróbujesz zainstalować inny.

Biedny odsłużył już swoje.. może mu zapasu zabrakło na tą zabawę.

Może to dobrze, że wziąłem ciut wyższą wersję ale niekoniecznie ma to znaczenie.

 

Wykombinuj jakiś inny i sprawdzaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MXS bardzo rzadko wysiada, a jeszcze rzadziej uszkadza jakieś podzespoły. Trzeba sprawdzić na innym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że niemam możliwości sprawdzenia. Od ręki mogę mieć thermaltake smart se 630w z Komputronika, tylko właśnie nie wiem, czy da się go wyjąć w ten sposób, że gdyby w razie komputer nie ruszył mógłbym go zwrócić w nie naruszonym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

 

Jednak zasilacz wyzionął ducha. Najwyraźniej te OC karty było dla niego nie do przeskoczenia. Na szczęście nie pociągnął za sobą reszty podzespołów, więc zasłużył na godny pochówek :E

 

Mając w planach dorzucenie gtx 970, a później wymianę platformy sprawiłem sobie zachwalany na wielu forach Antec True Power 550w za 329zł. Oby posłużył mi dobre 6 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...